Giant hakkinda bir kac problemim var

Tepki
15
herkese merhaba,

arkadaslar 1 hafta 10 gunluk giant roam 3 sehir bisikletinde bazi problemler ile karsilastim, bugun bisikletimin arka lastigi patladi degistirirken farkina vardim,

lastikler zig zag ciziyor soyle pedali cevirdigimde lastikler biraz gozle fark edilecek sekilde, saga sola gidiyor.

pedali cevirdigimde biraz bosluk var,

v-brake frenlerin birer tanesi janta yapismis

fites degistirdigimde pedalin ustunde bulunan adina ne ise su zinciri degistiren parcaya surtuyor

normal degil tabikie bunlar ama adam yanimda montajini yapip verdi bu kdara kisa surede nasil oldu anlamadim...

sadece ise gidip gelmek için birde hafta sonu 20- 30 km lik turlar yaptim

simdiden tesekkurler

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Yeni parçaların bir alışma süreci olur,doğal olarak ayarlar tam oturmaz yerine. Bisikleti aldığınız yere götürüp ilk bakımını yaptırırsanız sorununuz çözülecektir.
İşin ilginç yanı bununla ilgili hiçbir bilgi vermedilermi size ? Biraz kullanın getirin ayarlarını tekrar yapalım vs diye ?

• Beğen
Tepkiler: gokmen zeyrek
Tepki
15
ilk once tesekkur ederim hayir herhangi birsey demediler, peki boyle bir zorunluluk varmi bisikletin kadrosuna 10 yil ekipmanlarina 2 yil garanti verdiler,

bisikletimden oldu cok memnunum ama su olaylarla karsilasinca sasirdim biraz

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Rica ederim. Ayarsız ayarsız kullanabilecekseniz zorunluluk yok tabi :) İlk bakım belki ücretsiz olabilir tam emin değilim,aldığınız firmayla bir konuşun derim. Eğer ücretliysede verin yaptırın zaten,güzelce bakımını yaparlarsa uzun süre sorun yaşamazsınız bir daha. Ayrıca söylediğiniz fren ayarı,vites ayarı gibi ufak ayarları öğrenmeniz faydalı olacaktır. Forumda aratırsanız bulabilirsiniz bunları. Lastiğin sağa sola gitmesi ise tam oturmadığı içindir muhtemelen,lastiğin havasını tam indirip,lastiğin janta oturduğu yanaklara biraz sabun sürerseniz ve iyice şişirirseniz oturacaktır. Ancak dediğim gibi ilk bakım önemlidir işi bilenlere teslim etmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu arada hayırlı olsun bisikletiniz :)

• Beğen

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
giant, dünya çapında bir marka...bisiklet üzerindeki donanımın ayarları ilk kullanımdan sonra biraz değişir. 200-250 km den sonra teller, frenler, vitesler, jant telleri, göbek boşlukları vs. yeniden ayarlanması gerekebilir. biraz daha kullandıktan sonra, aldığınız yere, ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. ilk üç-dört bakım garanti kapsamında ücretsiz yapılması gerekir. bisikletiniz gayet güvenilir bir markadır, gönül rahatlısığı ile kullanabilirsiniz...güle güle kullanın

• Beğen
Tepki
15
tekrar cok tesekkurler haklisiniz hafta sonu artik bisiklete atlayip mistir Franku ziyaret etmek lazim, v-brake ayarindan nefret ediyorum, illaki bir yani surtecek janta, bunlari not alayim bari yoksa unuturum, servis ucreti alacaklarini zannetmiyorum, ama bellide olmaz,

son birsey daha sormak istiyorum, lastiklerim tam yol lastigi degil galiba bilemiyorum roam 3 un lastikleri biraz tirtirli tam olarak bunu degistirip yol lastigi yani ince lastik alip taksam bisiklet te cirkin dururmu acaba...

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel
Tepki
15
tesekkurler evet yukarida da dedigim gibi bisikletimden oldukca cok memnunum zaten satici 500 euroluk trek 7.2 ade karar kilmisken bakiniz kar gutmeyip bana israrla gianti aldirdi fiyati 419 euro idi, arada sadece kadro farkliligi oldugunu soyledi, herneyse baska seylerde olabilir,

arkadaslar ben kucuk bir kaza yaptim acaba bu bisiklette ayar bozukluguna yol acmis olabilirmi... ama sonradan kullandigim kadari ile herhangi bir problem ile karsilasmamistim takii bugun samyeri yamalayana kadar :D

asansore sigmadigi icin hergun 2 yada 3 kere 5 inci kata elimle goturup getiriyorum cok hafif olmasi ayri bir avantaji zaten kadro : ALUXX TECHNOLOGY bariz fark ediyor hafifligi...

@Engin Sarı

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel