Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant Glory 2

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında Serhan Çömlekçiler tarafından paylaşıldı.

1. Serhan Çömlekçiler

Serhan Çömlekçiler Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Giant glory 2 hakkında yabancı sitelerde bir çok yorum okudum çoğu olumsuz. Bazı kullanıcılar giant almayın yazmışlar. Kırılan, çatlayan kadro fotoları bolca mevcut. Yaza doğru almak istediğim marka model bu bisiklet olmasına rağmen okuduklarımdan dolayı fikrimi değiştirsem mi acaba oldum. Bu bisikleti kullanan veya fikri, bilgisi olan birileri var mıdır? :)

barayda bunu beğendi.
  2. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Takipteyim benim de hedefim o. :)

Serhan Çömlekçiler bunu beğendi.
  3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    corratec al.
    kadroyu kırarsan gel benim kafamı kır. okadar diyorum yani :cool:

Halilibrahim bunu beğendi.
  4. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Serhan Çömlekçiler Fatura sahibi iseniz. Kadroyu kırsanız dahi garanti kapsamından değişir.

Ancak garanti koşullarını okursanız, kendilerini şu şekilkde koruyorlar haklı olarak ;

l warranties are void if the product is modified from its original condition, the product is used for other than normal activities, including, but not limited to, failing to follow the product user manual/instruction or using the product for commercial activities.

Ürün orjinalinde neyse o yani, en ufak modifiye bile garanti dışı ayrıca ürünü amacına uygun kullanman gerekiyor (dh bisiklet ile neyse o amaç :) )

@chnkrmz Adam Glory2 diyor :D :D Corratec ney :D

chnkrmz bunu beğendi.
  5. PeDaLLı-YoRuM

PeDaLLı-YoRuM Forum Demirbaşı

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Serhan Çömlekçiler eğer yabancı sitelerde dahil okuduklarınızdan uzak durmanız gerektiği olgusu ortaya çıkıyorsa o zaman tecrübe edinenlerin görüşlerine kulak verin başka marka ve model bisikletlere yönelin derim ;)

6. ömer mahmut erdoğpan

ömer mahmut erdoğpan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Malumunuz Giant Glory, Downhill/freeride segmentinde bir bisiklet. Yurt dışında, özellikle bike park tesisleri vasıtasıyla oldukça yaygın kullanım alanına sahipler. Yani oldukça kırıcı/extreme parkurlarda kullanma imkanı buluyorlar. Giant tüm segmentlerde kalitesini ispatlamış bir firma olarak, Downhill dünya kupasında da ön sıralardan yerini almış durumdadır. Donwhill/freeride organizasyonlarını yakından takip eden biri olarak, hiç bir yaroş ya da organizasyonda bir giant'ın kadrosunun kırıldığına şahit olmadım. Nitekim bu alanda gelinen en extreme nokta olan Red Bull Rampage'de de her sene Giant Glory'lerin kullanıldığını görüyoruz.

Tüm bunlar, "bir Giant Glory kırılmaz" demek değildir elbette. bu önermeyi diğer tüm markalar açısından da söylemek mümkün olmayacaktır. Yanlış kullanım neticesinde piyasada mevcut tüm kadroları kırabilir/çatlatabilirsiniz. Zaten Downhill/freeride kategorisi komponentleri oldukça tuzlu olduğundan ve ayrıca downhill/freeride sürüş tarzı gerçekten cesaret ve tecrübe gerektirdiğinden, adı geçen bisikletin kırılma eşiklerine yaklaşmak da pek gerçekçi olmayacaktır.

Uzun lafın kısası, Giant açısından marka çelişkisi yaşamanıza gerek yok. Diğer tüm markaların yaptığını sonuna kadar yapacaktır. Saygılar.

7. Serhan Çömlekçiler

Serhan Çömlekçiler Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @master06 zaten herhangi bir modifikasyon yapacağımı sanmıyorum :) amaç dışı kullanım derken wing süitle ve bisikletle birlikte atlayıp,rampaya inmekten filan bahsediyor heralde :D @ömer mahmut erdoğpan açıklamanız için teşşekür ederim :)