Giant Escape 2 - Sedona 410

Serhan E.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
Uzun yol için hangisini tavsiye edersiniz?

Giant Escape 2

https://i.hizliresim.com/AmVXap.jpg

Kadro ALUXX-Grade Aluminum
Çatal ALUXX-Grade Aluminum
Components
Gidon Giant Connect, Low Rise, 650x31.8mm
Gidon Boğazı Giant Sport Ahead, 15-degree rise
Sele Borusu Giant Sport, 27.2x375mm
Sele Giant Connect, Upright
Pedallar Giant Sports
Çekiş Sistemi
Vites Kolları Shimano SL-M310, 3x8 speed
Ön Aktarıcı Shimano FD-M191 triple
Arka Aktarıcı Shimano Altus, RD-M310, 8-speed
Frenler Tektro TK837
Fren Kolları Tektro CL530-RS
Arka Dişli SRAM PG830 11-32, 8s
Zincir KMC Z7
Krank Takımı SR NEX-T208, 28/38/48
Orta Göbek BB10-XCT
Tekerlekler
Jantlar Giant GX02 Double Wall aluminum
Göbek Formula 32h
Jant Telleri Stainless Steel
Lastikler Giant S-X3 Puncture Protect 700x32

Sedona 410

https://i.hizliresim.com/AmVX90.jpg

VİTES SAYISI:3X8
MAŞA:SEDONA ALLOY DISC
VITES FREN KOLU:SRAM VIA
VİTES ÖN:SRAM VIA
VİTES ARKA:SRAM VIA
FREN:TEKTRO 837 AL V-BRAKE
AYNAKOL:SRAM VIA 48/36/26T
KASET:SRAM PG-820 11/32T
ZİNCİR:YBNS8C
JANT ÇEMBERİ:SEDONA DA-30
HAZNE ÖN:SRAM MTH-300
HAZNE ARKA:SRAM MTH-300
LASTİK:SCHWALBE ROAD CRUISER 700X35
GİDON BOĞAZI:SEDONA AS-007N
GİDON:SEDONA HBFB11
SELE BORUSU:SEDONA SP-359
PEDAL:WELLGO - LU C29
SELE:SEDONA 607

Scudo

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
escape 2 yi deneme firsatim olmustu.cok rahat bir surusu var.sedonayi bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Sarp X

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@Serhan E.

Ne kadar uzun yol düşünüyorsunuz bilmiyorum ama sizin için önemli ise Giant'ın ön maşasına da bagaj takma imkanınız var ama Sedona'da yok.

• Beğen
Tepkiler: utku bayburt

Serhan E.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
@Berk Karaca,

Çok uzun diyebileceğimiz türden de olacak günübirlik uzun turlarda. Bu durumda ön bagaj olabilir. Sedona'da kullanılan Sram vites sistemi hakkında aslında karşılaştırmam. Altus'a karşılık daha iyi veya kötü model mi?

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Serhan E. @Berk Karaca Sedonayada pek ala bagaj takabilirsiniz öne hemde ne isterseniz hertürlüsünü mesela zefalin ön bagajını hem v fren ayaklarına tutturuyorsunuz aşağıdanda içinden çıkan kelepçeler ile tutturuyorsunuz direkt v frenli ve altta delik olmayan maşalar için üretilmiş, ayrıca benim maşamda ne delik ne birşey v fren ayağı bile yok ama ben tubus swing aldım taktım mesela, bazı arkadaşlar daha farklı şekillerdede takmışlar mesela bu arkadaşın maşasında hiç delik yok ayrıca v fren ayağıda yok. (link)

eğerki çok uzun yol yapacaksanız sedona tercih edin derim çünkü çok fazla yol yapanlar genelde amortisörlü maşa tercih ediyorlar örneğin Gürkan Genç (7 yıl 7 kıta projesi)

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@Serhan E. cok uzun turlardan kastiniz 2-3 ay falansa ne bileyim asya kitasini falan gezicekseniz bence iki bisikletin uzerindeki donanim da size sorun cikartabilir.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@Serhan E. çok uzun degil o zaman:)sıkıntı yasamazsiniz bence ikisiyle de 500 km turlarda.gidip ikisini de deneyin derim.giant`in 2015 kadrosu da cok şık:)biraz etkileyeyim sizi:)

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
iki markayı da kullandım... Sedona 321 ile Batı Anadolu turu bile yaptım efsane bisiklettir... Ama Giant klasmanları arasında favorimdir. Roam3 kullanıyorum ve çok memnunum... Escape modeli Roam'dan çok daha rahat... Gönül rahatlığı ile Giant diyebilirim... Zaten Sedona 410 uzun yollarda bayağı yorar kanaatimce...

• Beğen
Tepkiler: Sarp X

Serhan E.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
@Kefter

Bu yılda üretimi olsaydı düşünmeden alacağım bir bisiklet olurdu. Düz maşanın olumsuz bir etkisini yaşadınız mı?

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
@Serhan E. Hiç sıkıntı olmadı... Bütçeniz tam olarak ne kadar? Bu arada Escape diyorum ama uzun turda bozuk arazide yüzde kaç bareminde kullanacaksınız? Fuji touring 2015 şiddetle tavsiye ederim eğer ilgilenirseniz...

Serhan E.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
@Kefter

1500 lira Escape modeli. 1800'e kadar zorlarım ama fuji biraz zorlar. Genellikle asfalt olacak. %80 diyeyim.

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
Gianttan şaşma derim o zaman... Bozuk arazi için ise Roam3 ideal bence onu da bir inceleyin... 11 Temmuzda Batı Karadeniz Turu yapcaz arkadaşlarla... Roam3 ile katılcam çok memnunum...

• Beğen
Tepkiler: erciye

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
Escape 2 sahibi olarak ben de bu soruyu soracaktım, başlığı açan arkadaşa teşekkürler :)

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
giant fiyatina göre mantikli bence.amortisörlü bisiklet alma derim ben.kendi fikrim tabi bu.çok rahatsiz olursan kalin bir tur lastigi ile de gayet konfor elde edilebilir.giantin yani sira specialized sirrus ve trek fx modellerinin butcene gore olanlarina da bakabilirsin.

Serhan E.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
@utku bayburt

O modellerde sadece kadroya yatırım yapılıyor. Örneğin fiyat olarak Giant ile kıyaslandığında Trek 7.0 modeli Tourney kullanıyor. Giant'a kesin olarak karar kıldım. Cevaplayan kişilere teşekkürler.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@SERHAN E.dogru haklisiniz.biraz öyle o markalar.giant`in kadrosunun trek`ten yada specialized`den asagi oldugunu dusunmuyorum.dogru karar verdiniz bence.simdiden hayirli olsun:)