Giant Escape 0 (2013) alınır mı? Görüşleriniz?

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Merhaba.
Uzun zamandır mountain bike kullanıyorum. Ancak şehir içinde tam bir eziyete dönüştüğünden elimdeki dağ bisikletlerini elden çıkarttım.
Giant Escape 0 2013 modelini almayı düşünüyorum. Forumlarda araştırdım alan olmamış yorum yok. Teknik özelliklerine göre kadro vs..konusunda görüşlere ihtiyacım var. Sizce iyi bir seçim midir?
Giant Escape 0 2013 Teknik Özellikler
Sizes S, M, L, XL
Colors Matte Black/Grey
Frame ALUXX-Grade Aluminum
Fork Carbon Composite, Aluminium Steerer
Shock N/A
COMPONENTS
Handlebar Giant Sport, Low Rise 31.8
Stem Giant Sport
Seatpost Giant Sport, 27.2
Saddle Giant Sport Road
Pedals Alloy w/Steel Cage
DRIVETRAIN
Shifters Shimano Deore
Front Derailleur Shimano Deore LX
Rear Derailleur Shimano Deore
Brakes Tektro Alloy
Brake Levers Tektro Alloy
Cassette Shimano HG62 11x34, 10-Speed
Chain KMC X10
Crankset Shimano T551, 26/36/48
Bottom Bracket Shimano, Sealed Cartridge
WHEELS
Rims Giant S-R2, Double Wall
Hubs Giant, 32h
Spokes Stainless Steel Black, 14g
Tires Giant S-X2, Puncture Protect, 700x32

Scudo
Tepki
34
Bisiklet
Giant
1800 tl istanbulda ancak normalde diğer bilinen bisiklet satıcılarında 1099 dolardan satılıyor. Mat siyah boyanmış karbon gibi görünüyor.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Giant'ın kendi sayfasındaki fiyatı bile 850 USD. Bence Giant gibi bir markanın böyle iyi donanımlı bir bisikletine 1800 TL gönül raharlığı ile verilir.

• Beğen
Tepkiler: Hugo Ramirez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
alacağınız bu bisikletmi acaba...http://www.giant-bicycles.com/_generated/_generated_us/bikes/models/images/2000/2013/Escape%200.jpg

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Evet aynı bisiklet hocam. Az sayıda gelmiş bir tane ayırttım. Fiyatını hakediyor diyorsanız bugün hemen alacağım. Kadro ve donanımlar konusunda açıkçası pek bilgi sahibi değilim. Sadece şehir içinde akışı güzel yormayan kaliteli bir bisiklet düşünüyorum. Baktıklarım arasında bana hitap ettiğini düşündüğüm bir model. Yorumlarda olumlu ise bugün alacağım. Hatta tam olarak fiyat 1780 tl.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
valla bu bisiklet uygun şehir için 700 x32 tekeri bende kullanıyorum gayet iyi .....bu bisiklet tur bisikleti haline getirilir arkaya çantalık konur uzun yollara gidilir 28 jant .....

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Teşekkürler hocam. Ben sadece caddebostan sahilde ufak turlar yapıyorum kardiyo maksatlı. Uzun bir mesafe düşüncem yok. Günlük 10- 12 km kadar aktif biniyorum.

Birde elimde daha önceden beğenerek getirttiğim Shimano Saint PD-MX80 model pedal seti var. Resmi aşağıya ekliyorum. Bu pedalları bisikleti aldığımda montajlatabilir miyim? Uyumlu olur mu yani? Birde önerir misiniz yani bu tarz bisikletlere gider mi? Olmaz diyorsanız kutusunda duracak maalesef.

http://di1-1.shoppingshadow.com/images/pi/e6/c6/60/128530047-260x260-0-0_shimano+shimano+saint+pd+mx80+pedals+1+pair+non+sp.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Carraro Racer

bisikleti alacağınız yerde mekanikçi olması lazım mekanik konusunda sadece kendi bisikletimim parçaları hakkında bilgim var kesin olarak bisikleti aldığınız yerde kendilerinden isteyin,,,,,

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
Bu filyatı gözden çıkarttıysanız Sedona İstanbul ya da TREK Fx 7.3 almayı düşünebilirsiniz.

• Beğen
Tepki
34
Bisiklet
Giant
Teslim aldım arkadaşlar az önce. Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Gerçektem çok güzel bisiklet. İlk sürüşü akşamüstü yapacağım.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Bence fiyatı seviyesinde, kendi türünde en iyi donanıma sahip bisiklet.
1700-1800 lira arasında full Deore setli, karbon maşaya sahip başka bisiklet yok.

• Beğen
Tepki
0
Bisiklet
Trek
hocam hayırlı olsun, eğer paylaşmanız mümkünse nereden aldığınızı pm olarak iletebilir misiniz bana? ben de epeydir arayışlardayım, merida matts tfs 300, tfs 500, tfs 600 bunlara bakıyorum ben de, tfs 500 ve 600 bütçeyi aşıyor, sizin aldığınız model fiyat açısından gayet iyi.

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar merhaba herkese.

Bisikleti (Giant Escape 0) 3 senedir evden çıkartıp binmek nasip olmadı. Lastikler inmiş durumda.

Bugün niyetlendim binmeye evdeki pompa ile hava basamadım. Lastikler inik halde yaklaşık 500 metre uzakta olan bisikletçiye kaldırımda yürüterek götürsem zarar gelir mi? Lastikler inik olduğu için soruyorum. Pek deneyimli değilim. Teşekkürler.

(Not: Forumda başlık kirliliği olmaması açısından eski konumun altına yazmayı uygun gördüm)

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Hava niye basamadınız ki başlıklar uyuyorsa sorun olmaması gerek. Jant yere sürmeyecek kadar hava varsa sorun olacağınız zannetmem. Dış lastiği bilmiyorum ama iç lastiği değiştirmeniz gerekebilir. @Carraro Racer

• Beğen
Tepki
34
Bisiklet
Giant
Cevaplar için teşekkür ederim. Başlıklar uyuyor ama pompada sıkıntı var. Maalesef lastiklerde şuan hiç hava yok. Elimle hafif kaldırarak götürmeye çalışacağım. Umarım iç lastiklerde kesilme olmaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Carraro Racer
O bisiklet bende olsa yere bile sürtmeden bisikletçiye götürürüm. ( Bisiklet hafif olduğundan ) Bir şey olmaz.

3 senedir bisiklete zulüm etmişsiniz, arada pedallayında kendine gelsin.

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Evet hocam çok haklısınız. Aldım sadece 2 defa binebildim. 3 senedir yatıyor maalesef. Oldukça hafif zaten kaldırıp yürütmeden götüreceğim. Lastikleri kontrol ettim dış lastiklerde kesilme yok. İçleri bilemiyorum sadece.

Ayrıca zincir ilk alındığı günden beri kendi yağıyla duruyor. Tekrar yağlatmam gerekli olur mu? Yağlatmalı mıyım? Teşekkürler.