Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant Defy Advanced 2016

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında öylebirbaktıydım tarafından paylaşıldı.

?

Hangi renk daha güzel?

1. Mavi-Siyah

2. Sarı-Siyah

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
  1. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Uzun zamandır bisiklet sporunu daha profesyonel seviyede yapmak istiyordum bu hedeflerim doğrultusunda yol bisikletine geçmeye karar vermiştim aradığım gibi bir ikinci el bisiklet bulamamam bulduklarımı gidip alamamamın sonucunda sıfır bir bisiklet almaya karar verdim.Bisiklet seçimi konularından okuduğum kadarıyla aradığım yol bisikleti endurance geometriye sahip olmalıydı bende bu doğrultuda giant defy advanced modeli üzerinde karar kıldım giant defy advanced-1(ultegra) modelide giant defy advanced-2(105) modelide ihtiyaçlarımı fazlası ile karşılıyor ben bayiye ilk gittiğimde 105 set yeterli olacagı icin direk defy-2 üzerinden pazarlık yapmıstım fakat günden güne defy-1 daha cok hosuma gitmeye basladı bende bu konuda ikileme düstüm simdi.Renkler ve zevkler tartısılmaz hepimizin bildigi gibi ama ben yinede genel algıyı ölçmek amacıyla hangisinin daha güzel durdugu konusunda bir anket ekledim konuya.
    Benim asıl sorunuma gelecek olursak hangi boy kadroyu secmem gerekli hemen hemen her konuyu okudum ama yinede karar veremedim benim icin en uygun kadro boyu hangisi olur bu konuda tecrübeli arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.Benim kendi düşünceme gelir isem sportif bir kullanım için küçük kadrodan ziyade uzun sürüşler gerçekleştireceğim için m/l kadro boyunun tam olacağını düşünüyorum.Yinede forumdaki tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim şimdiden hepinize teşekkürler.
    Giant Defy Advanced-1
    Defy-Advanced-1-Comp-Cyan.jpg
    Giant Defy Advanced-2
    Defy-Advanced-2-Comp-Lime.jpg

Bisikletin kadro geometrisi
    SIZEHEAD ANGLESEAT ANGLETOP TUBEREACHHEAD TUBESTACKCHAIN STAYWHEEL BASESTANDOVER HEIGHT
    CentimetersDegreesDegreesCentimetersCentimetersCentimetersCentimetersCentimetersCentimetersInches
    S/44.572.074.053.037.314.554.642.099.029.7
    M/48.072.573.554.537.716.556.742.099.530.6
    M/L/51.572.573.056.038.119.058.642.0100.731.1
    L/53.572.573.057.539.021.060.542.0102.232.0
    XL/56.572.572.559.539.823.062.442.0103.732.8

Benim ölçülerim
    Actual Inseam:81 cm
    Trunk:60 cm
    Forearm:34 cm
    Arm:68 cm
    Thigh:56 cm
    Lower Leg:55 cm
    Sternal Notch:144 cm
    Total Height:179 cm

2. skywagon

skywagon Biniyorum, öyleyse varım !!!

Adı:
    Cem Kürkcü
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhabalar, kararınız hayırlı olsun. Eğer yol bisikleti ve uzun sürüşler düşünüyorsanız neden "cyclecross" tarzı bisiklet bakıyorsunuz? Araziye girme gibi bir niyetiniz var mı? Diskler biraz ağırlık getirecek ve klasik frene göre daha komplike olabiliyor. Bana soracak olursanız sizin ölçüleriniz bu geometri için "M" olarak çıkıyor. Benden daha tecrübeli pedal dostları birazdan görüşlerini paylaşacaktır.

öylebirbaktıydım bunu beğendi.
  3. öylebirbaktıydım

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @skywagon Öncelikle cevabınız için teşekkürler fakat bu bisiklet cyclocross bisiklet sınıfına pek uymuyor giant bu bisikleti endurance bisiklet olarak pazarlıyor lastikleri 25 mm olarak geliyor (maximum 30 mm lastiği destekliyor) ayrıca geometri olarakda cyclocrossdan farklı.Disklere gelir isek haklısınız ağırlığı arttırıyor ve komplike bir sistem ağırlık takıntım fazla olmadığından ve mekanik diskle başa çıkabileceğimi düşündügümden simdilik o detayı göz ardı ediyorum.Yorumunuz için tekrardan teşekkür ederim.

4. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Renk olarak sarı-siyah. bir bisiklete giden en iyi iki renk birleşimi bana kalırsa, bu bisiklette de güzel harmanlamışlar. Yukarıda ki ölçüm tablosuna bakarsak kadro ölçünüz M çıkıyor. Disk fren acil durumlarda jantları söküp, takmanız gerektiğinde ne derece sıkıntı yaratır orası benim için soru işareti.

5. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Evet Cyclocross değil Endurance.Defy'ın üst modellerinden biri hatta yılın 'dayanıklılık' bisikleti ödülünü aldı.Sarı - Siyah kesinlikle çok dehşet duruyor bence kesinlikle o.Ancak şahsi görüşüm bunlar yerine TCR modellerine bakmanız.Bunlar'da disk var ve yanılmıyorsam mekanik.Ağırlar da ayrıca.Sportif sürüş istiyorsanız TCR'ler harika olacaktır.Kadro boyu ne yazık ki markadan markaya değişiklik gösterebiliyor.Boyumuz aynı mesela 'lapierre' kullanıyorum 52 kadro.Deneyip almanız iyi olacaktır o yüzden.Bisikletler güzel ama bence bir TCR'ye bakın.Kesin bakın :D

Edit: lapierre'de 52 kadro olurken Focus'da 54 olmuştu bana :eek:

6. öylebirbaktıydım

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Uptown Cyclist benimde ilk tercihim tcr idi fakat renklerini hic begenmedim defy ise tam tersi çok güzel duruyor asık oldum desem yeridir.Dediğiniz gibi defy advanced serisinin en üst modeli yılın en iyi endurance modeli secilmisti hatta cyclist dergisinin ilk sayısında incelemesi mevcuttu.Diske gelecek olur bisikletin ağırlıgından ziyade hosuma gidip icime sinmesi benim icin daha önemli o yüden defy serisine yöneldim.Dediğiniz gibi diskleri mekanik haliyle her disk fren gibi ağırlık yapıyor ama disk frenler daha cok hos durmuyor desem yalan olur:)Değerli yorumunuz için tekrardan teşekkür ederim.

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  7. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Giantdefy Rica ederim ancak diskler mekanik.Şahsen kısa bir süre mekanikli mtb kullandım iğrençti.Hd'li kullandım harikaydı.Bunu diyorum yani bu kadar veriyorsunuz ama mekanik geliyor :( Yine de karar sizin şimdiden hayırlı olsun :islik:

8. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Param olsa alacagim bir bisiklet.

Sari olani daha his geldi.

Youtube'da Durianrider giant defy advance diye aratirsaniz yeni yayinlanmis bir de videosunu bulabilirsiniz.

9. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Renk seçimi için turkuaz siyah (gidon bandının ktm turuncusuyla değişmesi şartıyla) boy olarak ise ML almanız benim önerim.

10. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Geometri oranlarımız aynı:krktm::D M beden tavsiye ederim. Giant bisikletlerini kompakt geometride yapıyor. Sele dikmesi uzunluğuna hiç bakmayın. Üst boru uzunluğu gerçek bedeni söylüyor zaten. M/L dediği büyük gelebilir.

Artık yol bisikletlerinde de sıkça disk frenleri görmeye başladık. Özellikle endurance olanlarda. Disk fren daha önce kullanmıştım. Frenleme kabiliyetinin daha iyi olduğu bir gerçek. Ben olsam (yaklaşık) 300 gramlık ağırlık farkını hiç umursamazdım.

Defy şüphesiz kendi kategorisi içinde başarılı bisikletlerden biri. Şimdiden hayırlı olsun. Pürüzsüz sürüşün keyfini çıkarın

öylebirbaktıydım ve Ozan k. bunu beğendi.
  11. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ikiside güzel bence

12. öylebirbaktıydım

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çevremdeki ve forumdaki tavsiyeler üzerine @MehmetAliB. Beyinde dediği gibi üst boru uzunlugunu dikkate alarak m beden seçmeye karar verdim.Renk konusunda hala bir sonuca varabilmiş değilim mavi-siyahın fiyatını bilmiyorum sarı-siyahdan 200-300 tl pahalı ise alabilirim fakat +500 tl lik bir fark varsa sarı-siyah olan modeli alacağım çünkü aksesuarlarada para ayırmam gerekiyor onlarda çok ciddi bir tutar tutacak.İki rengide çok hoş ikiside beni üzmeyecek zevkle bineceğim bisikletler bu ayın sonunda siparişi vereceğim bisikletim gelince elimden geldigince forumda bir tanıtım yazası yazacagım.Çok değerli yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.

13. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu arada ben sadece renk olarak tercihimi yazmistim, defy alacaksam muhakkak arkada 32'li ruble alirdim o kesin...

14. öylebirbaktıydım

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Ozan k. Aynakollar ikisindede 50x34 defy advanced 1 de ruble 11x28 advanced 2 de ise 11x32, yokuşlar için 11x32 çok daha ideal olacaktır ama kondisyonlu birisi 11x28 ilede rahat eder.

15. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Valla ben edemedim. Cikip 100 km surdugumde eve donerken artik bitik oluyorum, hayatimda da elime bisiketi alip yurumuslugum yoktur, mecburbaci cekerek yokus cikiyorum. Contador bile 50/34 ayna kol 32 ruble kullaniyorsa bize haydi haydi 32 lazim bence...

16. öylebirbaktıydım

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Ozan k. Eğimi fazla olan yerlerde sürülüyorsa dizlerin sağlıgı açısından 32 li ruble kullanmak tabiki daha iyidir.Fakat genel profil anlamında çoğu yerde 28 sorun çıkarmaz ama bir kartepeye çıkacak olsam tabiki 32 li rubleyi tercih ederdim.

17. öylebirbaktıydım

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Koca giant türkiyede m beden giant defy advanced 2 yokmuş ml beden beyaz renk olandan varmış sadece ve bana satıcım ilk verdiği fiyatın 750 tl daha fazlasına fiyat söyledi yanlış yere bakmış fiyat için kısacası bisiklet falan alamadım.Hevesim kursağımda kaldı.

18. I am the Uptown R.

Seviye:
    Giant Türkiye'ye zaten bakma dostum.Yani İstanbul'da olsa alabileceğin bir kaç yer daha var.Giant Türkiye 5.000 liralık bisiklete 8.500 etiket koymuş bir yer.Kaçkar bisiklet mesela ilginç bir şekilde Giant'tan aldığı bisikletleri Gianttan uygun satıyor.Aradığın model şu an ellerinde yoktur ama gelecektir.Yani 2016 modelse.

19. öylebirbaktıydım

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Giant türkiyeden hiç alınmaz zaten giantın bayilerine gönderdiği perakende fiyat listesi var bu listedeki fiyatlarla son tüketiciye sattıkları fiyatlar arasında 3 bin den fazla fark var zaten.

20. BikeEditör

BikeEditör Üye

Adı:
    Emin Ö.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye: