Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant Butte (92model) yardım!!!

Konu, 'Giant' kısmında Serkan Mintaş tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Mintaş

Serkan Mintaş Yeni Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar benim emektar giantımın ön çarktan pedal çevirdiğim sırada müthiş gıcırtılı bir ses geliyor.Pedaldan değil yalnız yanlış anlaşılmasın göbekten.Değişim zamanı gelmişmidir(aldığımdan beri değişmedim) Değişeceksem aynı çarktan bulmama imkan yok ne tavsiye edersiniz.
    17 senelik bisikletimin herşeyi orjinal son 9-10 yıldır aktif kullanamadım ama öncesi yeter.

Giantın sağlamlığı ve uzun ömrü takdiri hakediyor.En ufak bir pas bile yok,aynı dönemlerde aldığım bianchi (modelini hatırlamıyorum)ve bisan art925 çoktan hurdalık oldular.

yorumlarınız için teşekkürler.

cedrick41 bunu beğendi.
  2. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Gobek sokulup bakiminin yapilmasi (temizlik,yaglama) gerekebilir.. Aynakol disli vidalari da gevisemis olabilir, hatta siz ihtimal vermeseniz de ses pedallardan da geliyor olabilir.
    Ozetle imkan varsa, bi bisikletciye goturun derim..

Konuyu bu bolume acarsaniz tecrubeli arkadaslardan daha cok geri donus alabilirsiniz..

Serkan Mintaş bunu beğendi.
  3. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Göbek içindeki gres yağı artık ömrünü tamamlamıştır büyük ihtimalle. Tavsiyem bisikletin tekerlek göbekleri de dahil olmak üzere tüm mekanik aksamını elden geçirttirin. Basit bir iştir, hemen halledilir. Böylece daha uzun yıllar binersiniz. Kendimde uzun yıllar Giant'a bindim. Hakikaten sağlam bisikletler. (Hoş benim kadro kırıldı, ancak 13 yıl dağ taş, çok iyi bile dayandı denebilir.)

Aydın

4. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    serkan ayırt etmesi çok zor oluyor benim sıfır bisiklettende gıcırdı geliyordu aynakolun orta göbekten sanıyordum meğerse pedalmış bir göster bisikletçiye o bile zor anladı burada Alp abi var o çözdü olayı pedalmış sıfır pedal gıcırtı yapıyordu değişti sorun çözüldü ama göbektense burda kaliteli parça yok söyleyim göbek genelde pek sorun çıkartmaz benim 2. bisiklet scott oda 1992 model hiç değişmedi ve bakım görmedi ama ses falan yok gayet sağlam pedal olabilir!göbekse istanbuldan al derim!

5. Serkan Mintaş

Serkan Mintaş Yeni Üye

Seviye:
    izmitte sağlam bir bisikletçiye gösterelim ozaman parça gerekirse doğru istanbul anlaşılan.
    teşekkürler.

cedrick41 bunu beğendi.
  6. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    burda kiler hep dandik bisikletlere baktıkları için ellerinde kalite parça olmuyor o yüzden bir ustaya gösteririz ne der ona göre plan yaparız.