Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant atx pro

Konu, 'Kadrolar' kısmında Ömer Bulduk tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Bulduk

Ömer Bulduk Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Şu an Merida Matts 70 kullanıyorum. Kadronun boyu 20,5 inch. Boyum 1.87. Bu kadro bana biraz büyük geliyor, alırken pek dikkatimi çekmedi ama aldıktan uzun bir süre sonra uzun süreli binişlere başladım ve kadronun vücudumu ağrıttığını fark ettim. Arkadaşımın 17 inchlik bisikletini denediğimde böyle bir sıkıntım olmadı. İnternetten giant atx pro'nun 17 inchlik olanını bulabildim sadece. Bu kadroyu almamı önerir misiniz ? Aslında en çok kafama takılan kadronun boyu. 17 inchte küçük gelir mi acaba diyorum.

2. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    benim boy 1.85, 17,5 inch kron xc 4000 kullanıyorum ve zaman zaman kadronun bana küçük geldiğini hissediyorum, sele tarafını boru ile yükseltsem bile gidon aşağıda kalıyor ve fazladan öne eğilmeme neden oluyor. demem o ki kadronuzu küçültecekseniz bile 19 inch'ten aşağısına bakmayın.

Ömer Bulduk bunu beğendi.
  3. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.ebicycles.com/bicycle-to...tf8=✓&u=cm&r=man&h=1870.0&i=860.0&b=Calculate Boyunuz 187 bacak boyunuzuda 86 olarak hesaplarsak ideal 19.5 kadro boyu ve üst limit olarak 20.5 kadro boyu gelmekte. cm olarak ölcersenizde sizin için ideal kadro boyu 50 cm gibi görünüyor kendi kadronuzu ölcüp bi bakın. 17 her halukarda ufak gelicektir.

Sportif kullanıosunuz sanırım. sportif kullanımda 1 beden ufak alınabilir. buda 48 ve max 46 olur ki oda 18inc e karsılıktır. Kısa süreli kullanımda güzel gelmiş olabilri.

Ve ayrıca sunuda belitrmek isterim her markanın acıları birinden cok farklıdır hatta aynı markadaki 2 model arasıda alt model ve süt model oalrak acılar cok farklılık gösterir buda sizin rahatlıgınızı etkiler . Arkadasınızın bisiklette belki daha uzun bir gidon bogazı vardır 17 incte yada sizin suandaki bisikletinizdeki gidon bogazı 110 falandır onu kısaltabilrsiniz acılı gidon alabilrisiniz . Sorun kadrodan olmayabilri yani onu anlatmaya claısyorum ergonomi için daha farklı daha az masraf gerektiren parcalar deiştirseniz daha rahat edersiniz kanısındayım.

Onun dısında ille kadro alıcaksınız atx pro acıları güzel olan bir kadrodur ama minimum 18'' almanızı öneririm.

Ömer Bulduk ve Ercan Cebeci bunu beğendi.
  4. Ömer Bulduk

Ömer Bulduk Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

Peki gidon yükseltici kullanıp bu sorunu azaltmam mümkün olabilir mi ? Fazla eğiliyorum mecburen.

5. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    1-2 cm farklarda olabilri fakat 17 cok ufak gelicektir . Ayrıca bu işlem hali hazırda bulunan bisiklet için gecici cözümlerdir diyebilriim. Bile isteye bijkac beden kadro almak ileride daha cok sıkıntı cıkarır ve keyfinizi kacırır.

Yinede tercih sizin tabiki. Eger catalın borucu uzun ise gidon bogazına spacer ekleyip yükseltebilriisniz gidon bogaz boyu ile oynama yapabilrisniz ayarlı gidon bogazı alabilrsiniz(bosuna agarlık) acılı gidion kullanabilrisniz.

Ömer Bulduk bunu beğendi.
  6. Ömer Bulduk

Ömer Bulduk Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cevaplar için çok teşekkürler, o kadroyu almamaya karar verdim. :)