Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant atx kadro bu bir hatamı

Konu, 'Kadrolar' kısmında alperen_69 tarafından paylaşıldı.

1. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yeni bir giant atx kadro aldım fakat dikkatimi bişey çekti ilk önce çatlak sandım fakat çatlak değil daha ziyade fazlalık gibi ama çapakta değil ,o kısmın arka tarafı kadro altındaki desteğin geldiği kısım acaba kaynak mı sızdı arka taraftan ,birde üzerine kalem ile x işareti çekilmişki bu beni daha çok rahatsız etti hani sanki hatalı kısmı göstermek için yapılmış gibi ,bir kaç fotoğraf ekliyorum lütfen yorum yapın

tam emin olmadan bisikleti toplamayacam bugün marintek açık değil sanırım orayada açıp soracaktım

2. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Fazla bişey anlayamadım ama orayı kırmanız gerektiğini gösteriyor olabilir. Marintek'i arama şansınız yoksa Erdoğanlar Bisikleti arayabilir ya da Mail atabilirsiniz. Mail'e 2-3 saat içinde cevap veriyorlar.

3. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    attım normal olduğu sorun olmadığını bunun bir sorun oluşturmayacağını söylediler aldığım yer ,marintek cumartesi çalışmıyor, bu arada bu sıyırma arkadaşlar sanırım furş takımını takarken anahtarmı neyse artık kayarak sıyırma yapmış

4. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel bir kadro, ben de kullanıyorum biliyorsun.
    Takılma bu gibi ufak şeylere.

5. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yok zaten emin olmak istiyorum ,yoksa aldığım yer saolsun çok yardımcı oldu bana bu konudada sorun yok için rahat olsun dediler

6. Hasan 16

Hasan 16 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kadron hayırlı olsun.Fotoğraflardaki yer konusunu karara bağladıktan sonraki toplanmış halini merakla bekliyoruz.Kolay gelsin.

7. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    abi aldığım yer sorun olmaz diyor diğer kadrolardada benzer izler var diyor ,marinteke e-mail attım resimleri onlarda sorun olmayacağını basit bişey olduğunu söylediler ,benim şuana kadar ki tecrübelerimden çıkardığım sorun olmayacağı yönünde ,yukarı doğru sünme yani sıyırma olmuş çok ince 0,5 cm yukarı doğru sıyırmış ve orda o birikim olmuş sorun olacağını sanmam ,giant ın logosu için bile daha çok içeri girilmiş ,zaten sorun olduğunda garantiden değişir denildi marintek tarafından ama kargo falan fazla tutmasa yollardım yada bursa içinden almış olsaydım değiştirmek için götürürdüm ama il dışı kargo vs artık uğraşmak istemiyorum ,tek üzüldüğüm nokta 3 defa üst üste altını çizerek lütfen yollamadan dikkatli kontrol edip yollayın dememe rağmen böyle bişey denk gelmesi neyse nasibimiz buymuş ,abi yarın duke amortisörü bakıma almayı düşünüyorum ,sele borusunu alacağım arkadaş kaza yaptı motosiklet ile o yüzden biraz uzadı ama zaten sindire sindire yapacam misal öbür bisikletin parçalarını temizlemeye başladım bile :)

8. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet sanki o kısım kalıba oturtulurken zorlanmış sıyrılıp birikinti oluşturmuş orada. rahatsız edici bide çarpılanmasıda belirttiklerinizi aynen akla getiriyor. sanki marka bi ürünün kalite kontrolden geçemeyip spotcuların eline düşmesi gibi bir durum ortaya çıkarmış. bi sorun çıkarmayacağı kesin ama sıfır ve mağzadan alıyoruz niye sıkıntıya gireyimki. sorar tarzda değilde sert çıkıp ben istemiyorum böle bişi kardeşim bana sıkıntılı şeyi göndermişiniz gibi üsteleseniz kargo masraflarını bile onlara yıkıp değiştirebilirdiniz. ama gerek yok gibi kazasız günlerde kullanın.

9. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Birkaç gündür baya sıkıntı yaptım kendime aslında senelerdir noname kadrolar kullandım hiç güzel bir marka kadro kullanamadım ,hep giant merakım vardı ve almak nasip oldu ama böyle oldu ,aslında otobüs ile kendim bile gitmeyi düşündüm ama aklıma şuda geliyor aşağı yukarı hepsinde bu tip şeyler vardır gittiğime ve harcadığım paraya değmezki şuan 10 tl nin hesabını tutar konumdayım ,çok fazla harcama yaptım belkide israf ettim ama 17 senedir bu işe gönül vermişim istediğim gibi bişey olsun istedim işte ,dediğim gibi bende öyle bir huy varki bişey alayım ilk 5 dakika içerisinde tüm yamukları gözüme çarpar bu kadrodada 1 çizik ve ufak boya atmasını hemen gördüm ( 3 kere üsteleyip lütfen temiz olandan yollayın dedim ) önemsemedim bu tip hatalar olabilir dedim ,ama işte yukardakini görünce üzüldüm açıkcası ,ha çok büyük bişey değil ama dediğiniz gibi ben sıfır alıyorum daha iyisini alma fırsatım varken neden bunu alayım ondada işte büyükşehirin imkanları konuşuyor ben bursada yaşıyorum burada büyük ama bir istanbul ve ankara gibi değil ,bu illerde yaşasaydım gidip kendim bakar seçerdim ama şuan öyle bir durumum yok ,ayrıca kargo ile yollasam yeni gelen kadrodan ne kadar emin olabilirim oda başka mesele ,muhakkak ondada benzer ufak kusurlar olacaktır ve gönderdiğime pişmanda olmak istemem

10. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Hocam kalite kontrol uzmanları kadro üretildikten sonra kontrol eder. Hata varsa onarılması için işaretler ve geri gönderir üretime . Benim aklıma takılan şey acaba önemli bir hatamı hatalıysa size 2. kalite ürün mü sattılar ? :/

11. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Giant sevilen, güvenilen bir marka, iyi bir kadro almışsınız. Fakat gördüğünüz kısım içinize sinmemiş. Var sayalım hata olmasa bile aklınızda soru işareti oluşturmuş. Bu durumda benim aklımdan geçen şu; eğer bisikleti toplamadıysanız, yani kadro sıfır olarak duruyorsa; elinizde faturası varsa; aldığınız yerden değişim rica etseniz? Aynı marka v modelden size başka bir kadro verseler olmaz mı acaba? Sonuçta kullanılmamış bir ürün değişimi olacak sonuçta, sanırım sizi kırmazlar. Eğer böyle bir imkan tanırlarsa, bütçenizi zorlayacak ta olsa bence kadroyu değiştirmeyi düşünebilrsiniz.

Ama eğer içinizin rahat olmasını söylüyor, o kısım yüzünden bir sorun çıkması durumunda değişim konusnda güvence veriyorlarsa , bu güvenceyi aldıktan sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz bence.

12. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim gözüme çatlak gibi görünmedi (daha çok kalıbın yarattığı bir çentik gibi) ama yine de olabildiğince hassas olmakta fayda var. Orası kadronun en fazla yük binen noktalarından biri. Eğer ki o çatlak ise kısa süre sonra kadronun pert olma ihtimali yüksek. Hafif zımpara atıp iyicene inceleyin. Eğer ki çatlak ise direk olarak gönderin..

13. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yok o kadar büyük bişey değil 0,2 mm sıyırma olmuş orası delik dahi olsa sorun olmayacak bir yer ama olmasa daha iyidi tabi

14. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Boruyu içten kalıba oturturken alüminyum sıvanmış, sorun teşkil etmez ayrıca kabarıklığı gidermek isterseniz ince bi zımpara ile o kısma ufak parmak haraketleri uygulayın. İmal ile alakalı, çatlak değil.

15. alperen_69

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aynen dediğiniz gibi o kadar inceki incezımpara ile bile 2 -3 defaüzerinden geçsem yeterli olur ama hiç ellemeyecem teşekkür ederim