Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ghost se 8000

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Güvenç A. tarafından paylaşıldı.

1. Güvenç A.

Güvenç A. Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Teknik konularda gerçekten çok bilgili değilim umarım yardımcı olursunuz birkaç sorum vardı:

Ghost se 8000'de ön amörtisör var, bu amortisör kilitlenebilir mi? Evde sedona 321 var faal durumda değil ama olsun, farklı olsun diye mtb aldım (cross alabilirdim ama bunu tercih ettim burada çok güzel asfalt yollar var ayrıca) lastik değiştirmem gerekiyor sanırım güzel yollarda kullanmak için, değiştirmezsem mevcut lastik çabuk mu yıpranır benim fazla enerji harcamam dışında?

Ayrıca 2013 model ile 2014 model arasında ne fark var 100 gram daha hafifmiş 2014, bende 2013 var.

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2014/bike-detail/se-8000/
    http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/se-8000/

Bir de ghost se serisi xc kategorisine giriyor, doğru mudur?

2. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Merhaba,

Maşa gidondan kilitli havalı maşa. Lastiğin yıpranıcağını sanmıyorum. Fakat siz biraz yıpranabilirsiniz bu da size iyi bir kondisyon sağlar. :)

Görüntü olarak 2014 çok daha iyi duruyor. Bende bunu alıcaktım fakat aklım hep 2013 model SE 3000 deydi. Görüntüsü beni cezbetti. Bunu alıverdim. :)

3. Güvenç A.

Güvenç A. Yeni Üye

Seviye:
    Anladım teşekkürler, açıkçası seçme şansım yok gibiydi model yılını, 2013 model var şu anda evde bugün geldi, kutusu falan açılmamış yarın arayacagım accelli, eğer az bir para ile değiştirebilirlerse 2014 ile düşünüyorum da kargo ücreti durumu ne olur kabul edilse bile değişim, onu bilmiyorum.

Gerçekten tekerlek dışında 2013 se 8000 baya sadeymiş bu kısmı benim de hoşuma gitmedi, en azından beyaz falan olsaydı ne yapalım kader :)

2014e bakınca onda da aşırı bir şatafat yok gibi ama ben de 2013'e tercih ederim.

Bu da 2012, fena değilmiş bunu da görüntü olarak tercih ederim 2013e ama teknik olarak eksi yönü vardır belki ayrıca 100gr daha ağır.

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2012/bike-detail/se-8000/

4. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Parça bazında 2013 modeli daha iyi. tek düşük yanı aynakolu.

5. Güvenç A.

Güvenç A. Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler, kadro olarak 2013de SE 7005 DB, 2014de SE Alloy PG yazıyor dikkat ettiniz mi kadro mu değişmiş?

6. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Evet kadro yapıları da değişmiş. Ama hangisi iyidir ya da değildir onu kimse bilemez

7. Güvenç A.

Güvenç A. Yeni Üye

Seviye:
    Sağolun cevap için :)