Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ghost RACE 5000 - Salcano XRS 030 APEX ?_?_?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında OSMAN BATUHAN KUÇAK tarafından paylaşıldı.

1. OSMAN BATUHAN KUÇAK

OSMAN BATUHAN KUÇAK Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Konuyu burada açmak istedim çünkü yol kullanan sizler daha iyi yönlendirmede bulunabilirsiniz. :)

Ghost RACE 5000 - Salcano XRS 030 APEX bu iki bisiklet arasında seçim yapmam lazım.

Ghost üzerindeki 105 set ile gözümde önde ama üzerinde olan jant seti hakkında bilgim yok. Jant ve göbek için Easton 700C Wheelset yazılmış.

Salcanodan yana sıkıntım yok apex ve aksium setli olduğu için.

Sizce hangi jant seti daha akıcıdır ?

İki bisiklet arasında siz hangisini seçersiniz ? Neden ?

Ghost RACE 5000 28" Detay Bilgisi

Kadro : Race Actınum DB AFT
    Maşa : CG Carbon
    Çatal Yatağı : Rıtchey
    Gidon : FSA ROAD VERO COMPACT 31,8mm
    Sele - Sele Borusu : Ghost VL 1326 Ghost Lıght SP 620 27,2mm
    Arka Değiştirici : Shimano 105
    Ön Değiştirici : Shımano 105
    Vites Kolu : Shımano 105
    Fren Kolu : Shimano 105
    Orta Mil : Shımano BB BSA
    Krank Takımı : Shimano 105 Compact 50 - 34
    Fren : Shimano 105
    Lastik : Schwalbe 28" Durano
    Jant : Easton 700C Wheelset
    Göbek : Easton 700C Wheelset
    Arka Dişli : Shimano 105 11 - 28
    Ağırlık : 8,50 kg

Salcano XRS 030 APEX Detay Bilgisi

Tip : 700C Yol
    Vites : SRAM APEX 20 Vites
    Kadro : Hafif Alışım 6066 Alüminyum Kadro
    Maşa : Karbon Maşa
    Gidon : Rtchey Comp Gidon
    Gidon Boğazı : Rıtchey Comp Gidon Boğazı
    Sele : Rıtchey Comp Sele
    Sele Borusu : Rıtchey Comp Sele Borusu
    Tekerlek : MAVIC AKSINUM TEKER SETİ
    Lastik : Contınental Grand Prıx 700x23C Lastik

2. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    seçim yaparken bir de şunu göz önünde bulundurun.salcano apex de ki oranlar 39-53 ayna ve 23-11 ruble.ben alırken bunu göze almıştım nitekim çok zorlansam da zamanla alıştım şuanda pek sorun kalmadı fakat bu oranları yokuşlarda ortalama 90 kadans ile falan çevirmek zor oluyor biraz.bunu da göz önünde bulundurun.seçiminize gelince ghost hakkında bir şey söyleyemem fakat salcano xrs 030 apex kullanıyorum ve son derece memnunum yerinizde olsam oranları da göz önünde bulundururdum ve eğer sorun olmazsa salcano alırdım...

not : k.bakmayın neden kısmını görmemişim.nedeni şu sirkeci deki salcano anabayiinden peşin alırsanız fiyatta yüzde 18 indirim yapıyorlar ve bisiklet 2040 tl ye falan geliyor size.bu fiyata bu kadar iyi donanımlı başka bisiklet bulmanız çok zor...

OSMAN BATUHAN KUÇAK bunu beğendi.
  3. OSMAN BATUHAN KUÇAK

Seviye:
    İnce bir noktaya değinmişsiniz teşekkürler. :) Ghost ile bahsettiğiniz rampada kadans olayı daha rahat olur oranlardan ötürü. Oranlar çok önemli size katılıyorum, ama benim gözümde jant seti bir tık önde. Sonuçta ne kadar basarsan bas jant akmadıktan sonra oranlarda kurtarmıyor. :) Umarım bilgi sahibi bir yolcu dostumuz çıkar. :)

4. OSMAN BATUHAN KUÇAK

Seviye:
    Evet size katılıyorum fiyat performans açısından salcano gayet mantıklı tercih. Liste fiyatları üzerinden ne verebilirimle yola çıktığım için bu iki seçeneği ele aldım. İndirim oranları ve jantlar hakkında bilgilere ulaştığımda tercihi yapacağım. Bilgilendirme için tekrar çok teşekkürler. :)

5. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    jantlar için yorum yapmak isterim:diğer setle karşılaştıramam kullanmadığım için fakat ben setimden memnunum benim ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor ve akıcı da gerçekten ama forumda yanlış hatırlamıyorsam ferhat abi(köse) nin bir konuda dediği gibi bisikleti ters çevirip lastiği çevirdiğinizde dakikalarca dönüyor fakat bir de üstüne binin bakalım o kadar yük altında o kadar uzun süre dönecek mi.bence akıcılıktan ziyade kalitesine ve rijitliğine bakın.evet akıcılık da önemli fakat akıcılık kendini dediğiniz derecede 150 tl lik set ile 500-600 tl lik set arasında belli eder.yaklaşık seviyede 2 set arasında bahsettiğiniz derece fark olmaz eğer olsaydı zaten herkes anlardı bu farkı...

OSMAN BATUHAN KUÇAK bunu beğendi.
  6. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    aynakol u ve ruble yi değiştirmek çok mu maliyetli bir durum ? Mesela bende salcano cyc02 apex almayı düşünüyorum onun da ruble oranları yokuşta sıkıntılı diyorlar bu yüzden özelllikle sormak istedim

7. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ghost u alırdım salcano 8,72 kg ve 53/39 fazla gelebilir yokuşlarda ama fiyat olarak salcano daha uygun tabiki
    yeni bi seçenek olarak cannondale caad8 var onada bakmanızı tavsiye ederim