Ghost Kato 5'imi sonunda aldım :) Resimli

jaks39

Üye
Tepki
40
İsim
ilker
Hayırlı olsun hangi bisikletciden aldınız

Scudo

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@jaks39
@jaks39
Teşekkür ederim :) Hocam şubesinden nerede olduğuna kadar hatta satan adamın adına kadar tüm detayıyla yazdım nereden aldığımı. Keşke okusaydınız bi :/

jaks39

Üye
Tepki
40
İsim
ilker
Tekrar hayırlı olsun iş yerinde biraz atlaya atlaya okudum orayı gözden kaçırmışım kusura bakmayın.Bu arada bu kato modelleri şuanda giant tr sitesinde göremedim acaba 2017'de bu model çıkmayacak mı bilginiz var mı.

not: Ben biraz fazla karıştırmışım giant diye arıyorum :))

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@jaks39
@jaks39
Hocam Giant değil Ghost :) Dediğiniz gibi karıştırdınız bayağı bi :D 2017 modelleri belli oldu bile, Ghost'un sitesinde yer almaktalar. Yeşil renk tamamen mavi olmuş. Maşa RockShox yapılmış. Onun haricinde bir yenilik yok.

Tepki
69
İsim
Mustafa AYDIN
Bisiklet
Merida
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanmak nasip etsin

• Beğen
Tepkiler: NomadCRY

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
@NomadCRY Kato serisi kendi fiyat araliginda cok iyi fiyat/performans veriyor. Yabanci sitelerdeki incelemelerde hep iyi notlar aliyorlar. Kazasiz belasiz guzel gunlerde pedalla.

Diger taraftan; kullanmadigin Rafal 720'yi, genel olarak BTWIN markasini kucumsemen ve kullandiklari bisikletten memnun olan forum kullanicilarina " :p " yapman biraz yanlis olmus. Forumda Alur700, Ultra700, Rafal720, RR560/580 basta olmak uzere hemen hemen butun BTWIN marka bisikletler hakkinda bir yigin sey yazilip cizildi. Yabanci sitelerde BTWIN bisikletleri kendi siniflarindaki en iyi bisikletler arasinda gosteriliyor. Gecmis yillarda BTWIN yol bisikletleri Fransa Bisiklet Turu gibi bir yarista kullanildi. Bunlar markanin kalitesi ile ilgili bir seyler soylemis olmali.

Kato5'te sadece arka aktarici XT, diger parcalar duz Deore. Yazdiklarindan senin bisiklet full XT setli gibi bir anlam cikmis. Deore'nin Shimano urun yelpazesindeki yerini biliyorsundur. Kato5'te Deore ve XT'nin birlikte kullanilmis olmasini da dengesizlik olarak gormemissin. Shimano-SRAM karsilastirmasi icin verdigin yazi 2008 yilindan kalma. Koprulerin altindan cok sular akmis olmali.

@Ahmet Bıçkıcı Rafal720 icin ilgili konu basliklarina yazarsan yardimci olmaya calisiriz. Burada sadece R720'nin Ghost tarafindaki karsiliginin Kato4 olmadigini soylemekle yeteneyim.

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@ahmtbag
Eyvallah hocam teşekkür ederim :)

@Mustafa AYDIN
Amin hocam inşallah :)

@c21efe
İnşallah hocam teşekkürler :)

@celikkadro
Herhangi bir küçümsemem yok, forum kullanıcılarına da bahsettiğiniz emojiyi kullanmadım. Defalarca kez pek çok yerde söyledim, BTwin markası zaten kaliteli olduğu belli olan bir marka, ama Decathlon sebebiyle benim asla almayacağım ve ısınamayacağım bir bisiklet. Şahsen Decathlon'da satılan, servis hizmeti de berbat olan bir yerden bisiklet almak yerine Ghost gibi bir markanın bisikletini almak benim için çok daha mantıklı bir seçenek. Tasarım benim için çok önemli bir olay ve Ghost'un kalitesi tartışılamaz bir gerçek. Bakın herkes sizin gibi düşünecek diye bir şey yok. Forumda nasıl Salcano, Sedona vs. markalara, daha doğrusu herhangi bir markaya ısınamayan insanlar olduğu gibi benim de ısınamadığım sevmediğim markalar BTwin -ve Kron'dur. İster sebepsiz önyargı deyin ister başka bir şey, ama bunu pek çok kez söyledim, markaya dair herhangi bir kötülemem olmadı, tam tersine kaliteli olduğunu bildiğimi forumda çokça belirttim. Siz biraz savunma pozisyonuna geçmişsiniz, kendi kullandığınız bisiklet BTwin olsa gerek diye düşünüyorum :)

Yazdıklarımdan o anlamı nasıl çıkardınız anlamadım. Konumdaki ilk mesajda hiçbir yerde Full XT vs. veya bu anlamı çıkaracak bir şey yazmıyor, tersine bisiklet Shimano Deore kullanmakta yazıyor. Deore ile XT'nin birlikte kullanılması ise dengesizlik asla değildir, pek çok büyük firmanın bisikletlerinde bu şekilde set dizilimi görülmüştür. Dediğinizin tam tersine yabancı forumlarda, özellikle Alman forumlarında bu ikilinin nasıl bir uyum içerisinde olduğu hep belirtilir. 2008 yılından kalmış olması pek bir şeyi değiştirmiyor ki? Aynı yazının güncel versiyonları da var elbet. Sonuç yine benzer şekilde. Sonuçta bisiklet komponenti bunlar, uzay seviyesine geçmiyorlar.

R720'nin karşılığı Kato 4'tür hocam :) yabancı forumları iyi incelemenizi öneririm, Kato 5 ile karşılaştırılan bir R720 göremezsiniz. Kato 5'in 2017 modelinde maşa da Rockshox olmuş bu arada.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam hayırlı makine 10 numara kazasız belasız inşAllah fakat suluk olmamış be valla :(

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Hocam hayirli olsun ancak cok fazla yanli incelemissiniz. Oncelikle Manitou R7 bile Epicondan iyiyken, Marvel Pro'yla Epicon denk demeniz doğru değil. Ayrica vites sistemi olarak X5le Deore, X7yle SLX, X9 ile de XT yakindir. Ustelik Sram arazide daha az sallanir. Mavic Crossride'in da bu bisikletteki olan janttan daha iyi oldugunu dusunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa MISTIK

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İmza bile yapmışsın :D güle güle pin!

• Beğen

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@shaqovictr
Suluğumu seviyorum hocam sıkıntı yok benim için :D İleride kafama eserse değişirim artık :) Teşekkür ederim.

@Aazam
Teşekkür ederim :) çok sağolun :D

@OnurÖzdağ Hocam şöyle diyeyim açıkçası bu komponentler hakkında ileri derecede bir bilgim yok. Yani bir expert değilim. Bisiklet almaya çıktığım bu yolda en başta hiçbir şey bilmiyordum. Ben de araştırdığım okuduğum şeyleri yazdım :) Az çok da bir şeyler öğrendim bu yolda. Doğrusu sizin dediğiniz gibi de olabilir hocam. Ama yazdıklarıma baktım da vites/akratıcı vs. hakkında belirttiğiniz şeylerden çok da farklı konuşmamışım aslında :) Karşılaştırma sitelerinde gördüğüm şeyleri belirttim zaten. Öte yandan jant konusunda kesinlikle eminim hocam. Direkt bir karşılaştırması vardı çünkü. Fiyat olarak da büyük fark var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NomadCRY Alette renk uyumu şahane ve bütününe bakınca ise çok şık bir makine ortaya çıkmış, kazasız belasız sürüşler olsun :harika:

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@BF Okuru
Çok sağolun hocam. Benim için tasarım çok önemli bir konu olduğundan bu üeün beni ayrı bir memnun etti :) Size de kazasız belasız sürüşler dilerim :)

@MasterRider
Çok sağolasın hocam :)

bsimsek33

Üye
Tepki
1
İsim
Berkay
Hocam hayırlı olsun.En fazla 2000 liraya kadar bütçem vardı da bu saydığınız özellikler beni benden aldı.Memnuniyet durumunuz nedir ve halen aynı fiyatlarda bulabilir miyiz.Yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@bsimsek33
Hocam ben fazlasıyla memnunum. 1 ay kadar oldu ve iyi ki almışım diyorum bindiğim her an. Benim de bütçem daha azdı sizde olduğu gibi, ama bu fiyata bu özellikleri görünce insan dayanamıyor :) Aynı fiyatlarda bulabilir misiniz bilmiyorum hocam, ben çok yeri sormuştum, bu fiyatı aldığım tek yer buraydı, ben alınca da bitti. Sezon sonu olduğu için bisikletler bitiyor, ve aynılarını getirmiyorlar 2017 modeller geleceğinden. Biraz zor yani işiniz.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Hayırlı olsun, fiyatı ve donanımı aynı paragrafta okuyunca al beni diye bağırıyor resmen, bol taşlı topraklı yollar :)

• Beğen