ghost farklıdır (cross 1300)

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Ay Yıldızlı Bayrağımızın Rengi!.Hayırlı Olsun.Allah kazadan beladan hırsızlardan korusun...

Scudo

yildirima

Üye
Tepki
2
Bütün arkadaşlara iyi dilekleri için teşekkür ederim. Bisiklet yarın elimde olacak insallah. 6 taksite aldım. En kısa sürede fotoğraflarını ve düşüncelerimi paylaşacağım.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Hangi boy aldığınızı ve boyunuzu da yazarsanız iyi olur, ben deneme imkanım olmadığından internetten almaktan vazgeçmiştim. Ayrıca 2013 modelleri avrupa sitelerinde satışta gördüm.

Tepki
0
Bende 2 ay önce aldım , almak isteyenler Fenerbahçe Stadından Kızıltoprağa giderken sağda Bianchi satan firma satıyor.

Genel olarak memnunum ama çözemediğimiz bir pedal sesi sorunumuz var , 3. pedalı değiştirdi ama her değiştirmesinde 1 saat içerisinde çıtırtı yine başlıyor. Ben başka bir sebep olduğu görüşündeyim ama ilgilenen arkadaşlar ısrarla pedal sorunu diyerek onu değiştiriyorlar. Umarım bir çözüm buluruz.

yildirima

Üye
Tepki
2
Kadro boyu 49 cm, benim boyum 1,70. 2013 modelleri nisan-mayıs ayında anca gelir dediler, onun için beklemedim. Bisikletiniz varsa beklenebilir.

Tepki
17
bir zaman benim pedaldan da her çevirişimde çıt çıt yapıyordu. ilk ücretsiz bakımına götürdügumde vidalarını sıktı sorun düzeldi.o zamanlar hız yapayım derken pedala fazla yuklenmiştim.belki ondan olabilir.ama sonra tekrar etmedi.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
2013 Modelinde şu parçalar değişmiş görünüyor.

HTML:
                      2012                                        2013
Maşa         : Suntour SF10 - Nex LO 63mm    -       RST Neon MLO 60 mm
Sele borusu:    Ghost Lıght SP620 27,2mm    -   GHOST light SP DC 1 31.6 mm
Jant          :         Alex ACE 18                 -        Ryde Zac Pro
Parçalardan pek anlamadığımdan iyi mi olmuş kötü mü bilemiyorum.

yildirima

Üye
Tepki
2
Bisikletimin kadrosu 49 cm, 48 cm olsa daha iyi olacaktı ama 49 cm de idare ediyor ama bazı bisikletçiler 50-52 cm olur demişti, kesinlikle olmuyor. Bu arada boyum 1,70 iç bacak uzunluğu 75 cm. Öncelikli çift bianchi amörtisörlü bisiklet kullanmış biri olarak yorumlarımı yazıyorum. İlk profosyonel bisikletim ghost cross 1300 olduğu için emsallerine göre yorum yapmam doğru olmaz. Bisiklet gerçekten hafif zaten bilgilerinde 12,70 kg olarak belirtilmiş. Lastikleri schwalbe sam cross tarzı dişli lastik. Sanırım bisikletin performanslı kullanımını önleyen bir lastik. yolda hem ses yapıyor hemde sürtünmeden dolayı bisikleti yavaşlatıyor. ince ve dişsiz lastik takılırsa performansında artış olacaktır. Arka vites attırıcı Acere, şimdiye kadarki testslerde herhangi bir sıkıntı çıkartmadı, gayet akıcı. Ön vites Altus, bir iki defa vites geçişinde sıkıntı yaptı. Özellikle 2. vitesten 3. vitese geçerken ve de 3. vitesden 2. vitese düşürürken. Sanıyorum ön attırıcıyı değiştirmek gerekecek. Kitlenebilir amörtisörlü maşa bana çok iyi geldi. Düz yolda kitleyip kullanırken parkeli yollarda kiliti açtığımda gerçekten konforu farkediliyor. Önceki çift amörtisörlü bisikletimin daha konforlu olduğunu farkettim. Sele çok sert. Bu nedenle belli bir zamandan sonra sele batmaya başlıyor. Şimdilik düşüncelerim bunlar, sormak istediğiniz sorular varsa yardımcı olmaya çalışırım. Herkese iyi pedallar.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
49'dan küçük sadece 45 var o da galiba ya çok az ithal edilmiş ya da hiç, bulunmuyor. Yeni olduğu için ayarların kaçması normal, parça değiştirmeden önce birkaç ayar yapın düzelebilir.

yildirima

Üye
Tepki
2
Servise götürdüm ama birşey değişmedi, bakalım biraz daha kullanacağım. Sorun devam ederse değişim düşüneceğim. kadro olarak 45 kadro da küçük gelirdi yine en uygununu almışım ozaman.

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisikletdaşız. tamamen aynısından var bende de. Çok hoş bir tercih olmuş. Hayırlı olsun.

blueway

Üye
Tepki
0
İsim
aziz
Bisiklet
Bianchi
Konuyu açan arkadaşa kadro bir beden değil iki beden büyük,49 cm alan arkadaşım kadro sanada büyük 45 cm tam olurdu benim boyum 1,69 45 cm liğini kullanıyorum,çok rahat