Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ghost Cross 1100 MAN hakkındaki görüşleriniz..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında utku gürler tarafından paylaşıldı.

1. utku gürler

utku gürler Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar herkese, uzun araştırmalarım sonunda bu ghost'u gözüme kestirdim gibi. Genel olarak amacım istanbul içinde sürmek. Ancak gerekli çalışmaları yapıp gerekli kondisyona sahip olduktan sonra şehirler arası turlara katılmayı planlıyorum. Sizce bu bisiklet amacıma uygun iş görür mü? 1500 max 1600 TL bütçem var. Bu fiyata daha uygun bir bisiklet öneriniz var mı?Kadro Cross Alloy PG
    Maşa RST Neon T 60 mm
    Gidon GHOST Low Rizer light 660 mm 31.8 mm
    Gidon Boğazı GHOST AS-DC1 31.8 mm
    Sele Borusu GHOST light SP DC 1 31.6 mm
    Sele GHOST 2055 comfort
    Krank Takımı Shimano FCM 171 48-38-28 / 11-30
    Arka Değiştirici Shimano Acera 8-Speed
    Arka Göbek Shimano
    Ön Göbek Shimano
    Ön Değiştirici Shimano
    Vites Kolu Shimano SL
    Fren Shimano V-Brake
    Lastik Schwalbe CX Comp
    Jant Ryde Zac Pro
    Ağırlık 12.8 kg
    Fiyat € 497

http://www.ghostbisiklet.com/bisiklet.aspx?kid=2&bid=47

2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum çok memnunum.Her alanda rahatlıkla kullanılabiliyor.Bir de pazarlıkla bahsettiğiniz fiyatın daha da azına almanız mümkün.:in:

Hüseyin Külcüoğlu bunu beğendi.
  3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Güzel bisikletmiş. Ama v frenli ve maşa gidondan kilitlenebilir değil. Buna rağmen fiyatı 1500 tl civarında. Bence sedona 345 ve carraro sportive 227 modellerini de değerlendirmeye alabilirsiniz.

Ali Ç. bunu beğendi.
  4. utku gürler

utku gürler Yeni Üye

Seviye:
    Tesekkurler yorumunuz icin.
    Konuyu acarken aklima gelmedi simdi baska konuda gordugum ivin sormak istedim. Sedona 345le karsilastiricak olsak uzun yolda hangisi daha az sorun cikarir, donanimsal olarak hangisi daha ondedir?

5. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Rica ederim.Sedona 345 kullanmadığım için tam yorum yapamayacağım.Ama forumda 345 kullanıcısı bir hayli fazla.Onlara sorularını sorabilirsin.Ben şöyle bir göz gezdirdim.345 de alivio arka aktarıcı var.Ghost un ki acera 345 inki bir üst modeli.345 te maşa kilitlenebiliyor.Bir de 27 vites.Bunları ben de inceledim.Ama Alman kalitesi deyince bisikleti aldığım yer içim cız etti :D

Hüseyin Külcüoğlu bunu beğendi.
  6. utku gürler

utku gürler Yeni Üye

Seviye:
    Iste mesela boyle bir durumda kaliteye mi yoksa donanima mi yatirmak gerek? Uzun yolda donanimimin iyi olup da sorun cikarmasini istemem dogrusu, ama yine de biraz kararsiz kaldim.

Sagolun omer bey yorumunuz icin sedonaya biraz daha sicak bakiyorum ancak carraroda benim icin uygun kadro boyu yok sanirsam.

7. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  8. Okan KILIÇ

Okan KILIÇ Yeni Üye

Adı:
    Okan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçen gün bir 10 dk sürme zevkini yaşadım gerçekten çok güzel bir deneyimdi. Fakat ben nedense sele rahatlığını hiç sevmedim. 10 dk sonra bayağa br ağrı bıraktı , yada alışık olmadığım için olabilir. Ama özellikleri ve tasarımı oldukça güzel.

9. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ghost bisikletleri kötülemek için söylemiyorum ama tam olarak ooo alman kalitesi diyebileceğimiz bir durum yok zira ülkemizde satılan ghost bisikletleri manisada üretilmekte olup almanyadaki kardeşleriyle aralarında kalite farkı bulunmaktadır!

Utku bey istanbulda oturuyorsunuz galiba bulunduğunuz yakaya göre kadıköy yada sirkecide iki bisikletide görebilirsiniz ona göre karar verebilirsiniz, benim yorumum ise sedona f/p olarak daha mantıklı ama ghost daha estetik :)

10. utku gürler

utku gürler Yeni Üye

Seviye:
    Sagolun yorumlariniz icin ghosttan biraz caydim gibi sedonayi deneme firsatim olmadi ama carraro sportive 227 daha hosuma gitti diyebilirim

11. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Manisada üretildiğine dair bir kaynak var mı acaba ? Kalite farkı nasıl bulunuyormuş ne gibi farklılıklar detaylı bilgilendirirseniz sevinirim.

NomadCRY ve Mustafae bunu beğendi.
  12. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Manisanın Gelsenkirchen köyü demek istemiş sanırım:D

YüzSürKoş bunu beğendi.
  13. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yaklaşık 2 aydır hayalet 1100 kullanıcısıyım , 800 km kat ettim , 650 km kullandıktan sonra çalınan 2012 model salkano siti sport ile karşılaştıracak olursam arada dağlar kadar fark var.Salkanonun bir hızlanma problemi vardı ve o lanet bisiklette yokuşları tırmanmak için ayağa kalkmak zorunda kalıyordum ve bunun sebebinin 14.6 olmasından kaynaklanmadığından eminim, belki geometrisinden...kadrosunu büyük aldığım için süratli kullanamdığımı düşünüyordum fakat gostu da 19 inç aldım ve son derece memnnum, hafif bir rüzgar desteği ile düz yolda yorulmadan 30 km hızda stabil bir şekilde seyretmek mümkün, ayrıca renklerini de seviyorum siyah ve mavininin birlikteliğinden doğan asalet.. beyazdan nefret ediyorum , beyaz bana sahteliği ve kötücüllüğü çağrıştırıyor ,özdemir asafın dediği gibi 'bütün renkler hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler'

ha bu arada görsellerde yok ama bisikletin başka bir güzelliği de oldukça sağlam bir suluk kafesi ile birlikte geliyor.

14. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    GHOST Cross 1300 kullanıyorum 3yıl oldu halen çok memnunum. Evin başköşesinde durur.
    Her haliyle memnun kalırsınız.

15. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ghost modellleri benzer donanımlara göre daha pahalı olabiliryor, bu modeldede maşanın kilitlenimiyor oluşu büyük bir eksiklik.

16. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Giriş seviyesi kilitlenebilir maşalı bisikletlerde kullandım ama inanın Ghost' taki sertlik ayarı daha çok işe yarıyor. Demem o ki sadece kilitlenebilir maşa olsun diye adi maşalardan takmamışlar. En sert ayarda kullandığım zaman olumlu sonuçlar elde edebiliyorum. Ama bir Revelation XX değil:D

17. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Zaten ghost kalitesini bende tartışmam. Adamalar belli bir seviyeyi yakalamışlar altına düşmüyorlar. Ben 1800 modelini daha çok beğeniyorum. Bütçeyi arttırma imkanı olsa keşke.

Aşağıda bir karşılaştırma tablosu koydum. Bi beş dakka uğraştım kesip biçeceğim diye :)

Mustafae bunu beğendi.
  18. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Aslında 5100 modeli daha bir başka.:D

Gürkan Ç. bunu beğendi.
  19. İbrahim YÜCEDAĞ

İbrahim YÜCEDAĞ Canım Saolsun...

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de Muhammed ERKAN kardeşim gibi ghost cross 1300 (2013 model) kullanıyorum. Bisikletin donanımından çok memnunum. Ayrıca düz yolda çok hızlı gidiyor ve bisiklet hiç yormuyor. Bisikletin tipi de çok güzel ve dışardan insanlar çok beğeniyor. Ayrıca bisikletin yapısı çok yüksek, diğer bisikletlerle yanyana geldiğimde kamyon şöförü gibi duruyorum.

20. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Konu hortlamiş sanirim belkide bisikletini aldi arkadaş ama bende 1100 kullaniyorum.NG 650 mi çalan şerefsize bu bağlamda bu bisikleti almama vesile oldugu icin neredeyse teşekkür edeceğim :)

ebayusuff bunu beğendi.