Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ghost bisikletim arızalandı...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ghost se 2919 tarafından paylaşıldı.

1. ghost se 2919

ghost se 2919 Yeni Üye

Adı:
    ALİ
    Bisiklet:
    Ghost
    Evet arkadaşlar ikinci el olarak yaklaşık olarak 3 hafta önce aldığım ghost se 2919 marka bisikletim arızalandı.

Arıza Arka ruble serbest dönmüyor. Pedal basarken normal akışta fakat pedal basmayı bırakınca olanlar oluyor. Ruble Bazen ' çır çır çır ' dönüyor bazen dönmüyor takılıyor ve pedalla beraber dönüyor ama serbest döndüğü zamanlarda da 'çır çır çır' yaparken içinden sanki bir şeyler ezilirmiş gibi sesler geliyor. Bu durum bisikleti yağlarından arındırıp yeniden yağlamamdan sonra daha çok artmaya başladı bisikleti kendim açmak istemiyorum. Büyük ihtimalle sorun flipperda bisikletin garantisinin bitmesine daha 6 ay falan var.

Garantiye götürsem bu bisikletle ilgilenirler mi? Yoksa kullanıcı hatası mı derler?

Bilmiyorum kullanıcı hatası da olabilir. Bisikletim görünüş itibariyle her ne kadar temiz olsa da benden önceki sahibinin nasıl kullandığını bilmiyorum. Oturduğum ilçede bisikletin satın alınmış olduğu dükkana biraz uzak. Şimdi ta oralara kadar götürürüm kullanıcı hatası derler sıkıntı çıkar.

Sizin fikriniz ne bu konu ile ilgili? Garanti bakar mı Yoksa kullanıcı hatası deyip çekilir mi?

Bisikletin alındığı yer İzmir Parkur bisiklet.

Oturduğum yer İzmir/Dikili.

2. ghost se 2919

ghost se 2919 Yeni Üye

Adı:
    ALİ
    Bisiklet:
    Ghost
    Yok mu garanti işlerinden anlayan arkadaşlar.

3. Dilay Gül

Dilay Gül PossibiLity

Seviye:
    Yapabileceğin ekstra bir şey yok. Ya tamire vereceksin yada garantiye