ghost 1300 ve ghost 1800

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar 2013 kataloğu çıkmış ileri bisikleti arayıp sordum ne zaman gelir diye ocak sonu veya şubat ortası gelir.Bizde bekliyoruz dediler.
yeni bisikletlerin resimlerini aldım bende 1300 ile 1800 arası 120 £ fark var ben baktım gereksiz bi fark gibi 1300 alıp üstüne ne gibi değişikliklerde bulunmamı tavsiye edersiniz ve ya bu fark gereksiz değil midir?O farkla daha iyisini yapamazmıyım.Bisikleti alırken parça değiştirmeyi istesem hiç montaj olmadan eskileri bırakıp fark verip yeni parç alsam neler yapabilirim yardım eder misiniz ?
1300 alıp vitesleri ve freni yükseltmek mi 1800 alıp freni v frene çevirmek mi daha avantajlı ve güzel olur?böyle olursa jantı da değiştirmek lazım jant önerisi de yapabilir misiniz.

https://www.bisikletforum.com/a/img521/7013/adszaar.png
https://www.bisikletforum.com/a/img826/9066/adszaux.png

• Beğen
Tepkiler: TugayElbasan
Scudo
Tepki
17
Bisiklet
Trek
Bende bu sene V fren 1300 almayi dusunuyorum.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Ben pek V freni sevmem ama bana sorarsanız 1800 alın V frene cevirin memnun kalmazsanız. Bu arada 1800 ün maşası V frene uyumlu mu ?

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
İkisinde de aynı maşa var diye biliyorum kadro da aynı kadro görünen fark vites,fren sistemi ve jantları
resimlerde net gözükmüyorsa katalogtaki özellikler böyle
(link)
(link)

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@fatih çelik

Anladım tamam o zaman 1800 alıp V frene geçin vites sistemini komple değiştireceğinize sadece frenleri değiştirmek çok daha ucuza mal olur.

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar bikeandoutdoor sitesine bugün girdiğimde gördüm giant roam xr2 modeli herşeyiyle çok hoşuma gitti bu bisiklet hakkında düşüncelerinizi söylermisiniz ghost tan beni vazgeçirebilir mi fiyatı 1450 lira ghostlardan daha uygun

http://www.bikeandoutdoor.com/uploaded/urun/big_roam_xr_2_1358170807.jpg?rand=101368386

Kadro : ALUXX SL-Grade Aluminium
Maşa : SR Suntour SF11 NCX D, lock-out
Arka Vites : Shimano Deore 10spd
Ön Vites : Shimano LX
Vites Kolları : Shimano Deore 30spd
Fren Kolları : Shimano, BL-M395
Fren : Shimano, BL-M395
Zincir : KMC X10
Ayna Kol : Shimano FC-T551 Hollowtech II, 48-36-26T
Pedal : VP steel cage aluminium body
Jantlar : Giant CR70, 32 hole
Lastikler : Giant P-RX2 X-Road TirePuncture Protect 700X35C
Sele Borusu : Giant Sport
Sele : Giant Cross Trail, D2
Gidon : Giant Sport, Low-Riser 31.8
Gidon Boğazı : Giant Sport
Ön göbek : Formula Disc
Arka göbek : Formula Disc
Orta Göbek : Shimano Hollowtech II
Jant Telleri : Stainless steel black 14G
Arka Dişli : Shimano HG81, 11-32 10s

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
yok ya bi karışıklık var galiba yurt dışı sitesinde 1100 $ siteye tl olarak yazdılar galiba yanlışlıkla bu kadar uygun olamaz

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar iyi akşamlar dileri öncelikle.Bugün ileri bisikleti aradım 2013 modelleri gelmiş biraz daha araştırıp murat oğlu bisiklet te de buldum ghostlardan
İleri bisiklet ghost 1300 ü 1350 lira dan vericeklerini söyledi hiç pazarlık etmedim telefonda sadece kadro olarak sordum öyle satamam dediler.Hafta sonu uğrar bakarım dedim.Sonra muratoğlu bisikleti aradım onlar ise cross 1300 ü kadro maşa gidon sele ve tekerlekleriyle birlikte 400 £ ya verebileceklerini istersem istediğim gibi de parça montajını yapacaklarını söylediler.Fakat aklımda başka bi fikir var cross 1300 ü aynakol,ruble,fren ve vites sistemsiz alıp üstüne x bu seti alıp birleştirmeyi düşünüyorum.Elime ulaşacak maliye 665 £ ya geliyor full deore sistemli ghost 'um olucak speed pedal da hediye edicekler.bi 50 lirada montaj ve ince ayarlarına verip 1650 lira ya böyle bi bisiklete sahip olabilirim. Sizce bu fikir iyi bir fikir mi? daha iyisi yapılabilir mi ve ya yaptığım şey kötü mü olur ? düşüncelirinizi bekliyorum :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bence bisikleti toplamanız daha mantıklı,Deore'nin bu modelini az da olsa kullanma imkanım oldu vites kolu çok yumuşak vites geçişlerini hissetmezsiniz bile,ömürlük bir parça.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Bence düşünce güzel.
Sanırım 1800 modelinin parasına 1800 modelinden daha iyi donanıma sahip deore sistemli bir bisikletiniz olacak.

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Evet bende öyle düşünüyorum ikisininde kadro su aynı zaten :) erdoğanlar bisiklet le konuştum ürünü satın aldığımda montajı dahil her türlü yardımı istanbul içinde sağlayabiliriz dediler.Umarım istediğim gibi olur bisiklet senelerce değiştirmem de artık :)

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Ghostu incelemeye gittim sipariş vermeden önce kadro boyunu doğru seçmek için ileri bisiklet gerçekten memnun olunmıyacak bi yer bisiklet var dediler gittim . bisiklet yokmuş var zannediyordum filan dediler getirelim numaranı bırak gelince ararız filan neyse çıktım delta bisiklete girdim öylesine bakınırken caad 8 i gördüm indir bakıyım dedim arkadaşa bisiklet çk hoşuma gitti.Biraz sohbet muhabbet ettik aklımı çeldi bu caad 8 benim kadırga da bi arkadaşta vardı temiz sahibinden de gidip bakıcağım duruyorsa Cannondale Caad 8 sahibi oluyorum o da yoksa çıkıp sıfır ını alıcağım :)