Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gezmek için bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında özgür atalay tarafından paylaşıldı.

1. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar
    Bir dünya konu var.Göz attım,araştırdım biraz ama kafa karıştı.1,83 Boy,75 kg.Öncelikle hedefim türkiye turu ardından dünya turu.Buna uygun bir bisiklet arıyorum.Şimdi diyeceksinizki rota ver.Dağ bayır için başka şehir için başka lazım olur.Onu bilemem ama bana dediğim şartlar için uygun bir bisiklet önermenizi rica ediyorum.Bisikleti aldıktan sonra antreman olarak uludağ çıkışları yapacağım ayrıca.Bütçe olarak bir limit belirlemedim.Sizden gelen tavsiyelere göre şekillendirebilirim ancak.

2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşım Merhaba,

hoşgeldin aramıza.... Kafanın karışması gayet normal zamanla geçecek olan bir durum. 1.83 boy için 19-20 ich. kadro boyu senin için uygun olur . MTB Bisiklet alacaksın. Bütçe belirlemedim demişsin. Bütçe olayında sıkıntı yoksa başlangıç olarak 1500 - 2000 TL arasında hidrolik disk frenli bir bisiklet işini tahatlıkla görecektir. Marka olarak bakacak olursan Giant, Merida, Scoot ve Canondale önerebilirim... Zaten bisikleti altıktan sonra işin içine girdikten sonra kafanıza göre değişrir veya upgrade edebilirsiniz bisikletinizi. Şimdiden hayırlı başlangıçlar ve başarıalr dilerim...

3. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    dünya turu ve türkiye turu yapma kararın varsa kaliteli bir bisiklet alman gerekiyor amartisörsüz bisiklet hafif olur yormaz ama türkiye yolarında ve yurtdışındaki bazı arazi yollarında biraz zorlayabilir bir dünya kadar bisiklet var senin beğenmene kalmış eğer alıcaksan kaliteli bir bisiklet al 1,2 milyarlık bisiklet alma tahmini sana gerekn bütçe 4-8 milyar arası şimdi senin için araştırır bir sürü bisiklet gösterirdim amada işteyim ondan dolayı akşam eve geçince bisikletleri öneririm sana eğer kondisyonun yoksa ilk başta düşük bir bisikletlen başla uzun tura çıkacağın zamandada bisikletin modelini yükselti kaliteli bir bisiklet alırsın

4. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar
    Kondisyonum türkiye ve dünya turu için tabiki yok ancak kondisyon yükseltmek için bir bisiklet sonra başka bisiklet düşnmüyorum alırım 1 tane her işimi görecek onda antreman yaparım onla gezerim.Bana marka-model tavsiyesi yaparsanız çok makbule geçer.İncelemek için

5. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar tekrardan
    MTB Bisikleti dağ bisikleti oluyormuş.Araştırmama göre dünya turu yada uzun süreli turlar için tur bisikleti öneriyorlar.Kafam daha marka-modele gelmeden karıştı.ben kendime ne tip bir bisiklet alacağım ?

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İnişli çıkışı bozuk yollara da gireceksin, düz asfalt yola da gireceksin o yüzden yol ve dağın ortası şehir bisikleti almanı öneririm yeri gelince amortisörü kitler ince tekerin avantajını kullanırsın yeri gelir amortisörü açıp bozuk yollarda konfor düşüklüğü yaşamazsın bütçe belirlemek lazım ama ilk önce ben burda 1 milyarlık şehir bisikleti de öneririm 5 milyarlık yol bisikleti de öneririm :)

7. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kafam her saniye karışıyor.Biriniz dağ bisikleti dedi,biriniz şehir bisikleti dedi başka bir sitede ise yol bisikleti söylendi benim aradığım özelliklere.

Gene başka nokta kimisi amortisör olmasın diyor başka biri olsun diyor

8. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşım. Dünyayı gezecegim diyorsun. Gidecegin yollarda öyle zeminlerle karşılacaksın ki ! Ne şehir bisikleti kaldırır nede tur bisikleti. Sen mtb al. Önerilerim :
    Specialized Stumpjumper Comp Carbon
    Specialized Epic Fsr Comp Carbon
    Scott 2013 Scale 630 Bisiklet
    CANNONDALE FLASH CARBON 4

Bunlar iyi bisikletler.. internetten fiyatlarını araştırabilirsin..

9. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Verdiğiniz linkteki bisikletlerin fiyatları 5 bin tl den başlıyor.Bu rakamlara yaklaşmam mümkün değil.Ben üst limit 1000 olarak belirledim.Bu rakam bile beni zorlar.Gürkan gençin verdiği bisikletin fiyatı 500 tl civarıydı o bisiklet ile olmazmı ?

10. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kron XC250 ?

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    al bunu çık dünya turuna. 295 lira... vur dağa taşa. Salcano Excel 26

12. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kron xc250 gibi modellerden çok daha iyi salcano astro 270sv öneririm senin istediğin fiyatlara...
    öyle 500-1000tllik bisikletle türkiye-dünya turuna çıkılmaz tabiki. ancak fiyatına göre iyidir...

xc 250 bile düşünüyorsan ve yeterli buluyorsan astro270 işini görür.(işin türkiye turu olmadıkça)

orta seviye sayılır, fotoğraflar imzamdaki linkte var.

senin istediğin seviyede bisikletler dendiği gibi çok daha pahalı, başlangıç için bu bisiklet 670tl'ye mükemmel.
    kargo bedava ayrıca 75tl world puan yani 595tl'ye ayağına geliyor.

not:595tl'ye alabileceğin bu bisikletin muadilleri 1000tl civarında.

13. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Herhalde sık sık dünya turuna çıkıyorsunuz. Nedendir bu kesin konuşma durumu, ben çözemedim. Klişe cümleler.

Özgür Bey, bütçeniz dahilinde amortisörlü ve kilitlemeli maşalı model olarak Carraro 224 önerebilirim. Disk frenlisi de 225 modeli. Salcano City Sport 30, Kron Tourer 24 V gibi modeller de yine işinizi rahatlıkla görebilecek modeller. Düz maşa olarak da Sedona 321 veya Giant Escape uygun olabilirler. Ayrıca bunlarla çok daha rahat gezinir ve antrenman yaparsınız.

Ek: Bütçe uygun olsaydı, uzun turlar için aşağıdaki gibi bir bisiklet biçilmiş kaftan diyebilirim;

http://www.fujibikes.com/bike/details/touring

14. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Dünya turu yapmak için 5-10 bin liralık karbon bisikletmi gerekiyor. İsteyen her türlü yapar.

15. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar yanlış anlaşıldım galiba. Haklısınız karbona gerek yok ancak arkadaşımız: " Kondisyonum türkiye ve dünya turu için tabiki yok ancak kondisyon yükseltmek için bir bisiklet sonra başka bisiklet düşnmüyorum alırım 1 tane her işimi görecek onda antreman yaparım onla gezerim." dediği için bir kere iyi bir şey alsın diye düşündüm. Yoksa farklı bir düşüncem yok ..

Dostum seni yanıltmak istemem. Bütçe belritmedigin ve 1 kere alırım dediğin için sadece iyi bisikletleri önerdim. Kusura kalma.

16. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abilerim kargaşa oluşturduysam kusura bakmayın.Ben hemen yarın türkiye yahut dünya turuna çıkmıyorum.Benim uzun süredir aklımda olan bu iş,gürkan genç internet sitesine rastlayana kadar sadece uzak bir hayaldi.Gürkan gençin 7 sene sürecek dünya turunu gördükten sonra bu hayalimin gerçekleşebileceğini hissettim.Ben şimdilik sadece alacağım bisikleti belirlemek istiyorum.Belirlediğim bütçeyi iptal ediyorum.Ancak çok yüksek rakamları gene veremem.Bana dünya yahut türkiye turu için çok pahalı olmayan(abimizin verdiği 2 bin euroluk bisikletler olmasın) bir bisiklet arıyorum artık bin tl likmi olur 1,5 mü siz belirleyin.Bunun dışında öneriniz varsa seve seve dinlerim teşekkür ederim.

17. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kardeşim ok herşey net şimdi:

Bu onerecegim bisiklet isini görür kardeşim. Merida Matts Tfs 300 D modellerinden var piyasada 2012 model veya 2013 model. iyi bir seçenektir. Dağdır.
    Scott 2013 model Sportster X40 önerebilirim Tur ve şehir bisikletdir. 14 kg
    Scott 2013 Sportster X40 Tur ve Şehir.. Agırlık 14.2 kg dur. agır biraz.
    2013 Cube LTD CLS Pro Şehir ve Tur bisikletidir. 13.5 kg'dur.
    Bunları önerebilirim kardeşime...

18. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    http://www.hardbrakers.com/ ne olduğunu bildiğinden şüpheliyim ama bu arkadaşlar fixie'yle dünyayı dolaşıyorlar. türkiyeye de geldiler.

Madem bu kadar agresif girdin konuya, gideceğin yolların %70 i asfalt. mtb'ın enerji emme ameleliğini asfaltta kimse istemez.

19. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fiyat aralığı muazzam.Diğer abilerimin düşünceside önemli tabi.Yorumlarınızı bekliyorum

20. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yalnız net bir bütçe olması lazım. Şundan yukarısını kesinlikle veremem gibi. Yoksa öneriler havada kalır.