Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gezinti için bisiklet önerisi..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mustafa Utku GÖKER tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Utku GÖKER

Mustafa Utku GÖKER Yeni Üye

Merhabalar,

Eşimle beraber haftanın 1-2 günü Eymir Gölü etrafında 1-2 saat süre ile gezebileceğimiz bisikletler almak istiyoruz. Forumu dolaştım ama içinden çıkamadım. Bir çok mağazayı da gezdim, oralarda da karar veremedim. Eymir Gölündeki çok bakımlı olmayan asfalt yolda kullanabileceğimiz bisikletler önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

2. Gökhan Bulut

Gökhan Bulut Yeni Üye

Seviye:

Selamlar,
    Eymirin yoluna herhangi bir dağ bisikleti veya şehir bisikleti olur fakat önemli olan başta bütçeniz.
    Eymir'den daha bozuk yollarda kullanmayacaksanız ve şehir içinde de bazen binebileceğinizi düşüyorsanız, kendinizi yormayacak tur bisikletlerinden de bakabilirsiniz.
    Örneğin Salcano İstanbul M olabilir ama tipi hoşunuza gitmezse Salcano İmpetus veya Sedona 321 de size uygun olabilir.

Bu saydıklarımız 28" olanlar. tekerleklerinin büyüklüğü sayesinde, dağ bisikletine göre aynı eforla daha fazla yol katedebilirsiniz. ama sizin kullanım deneyiminizde çok da farkı olmayacaktır sanırım.

Bir de dağ bisikleti tercihleri var tabi.
    Bu kategoride de benim önerebileceklerim (fiyat sıralamasına göre) Salcano ng 650, sedona borla, sedona 711 olabilir.
    servis ağlarının geniş olması bakımından öneriyorum ama oturduğunuz yere yakın bir mahalle arası bisiklet tamircisi varsa ne alırsanız alın. zaten uzun süre vites ayarları dışında bir sorununuz olmayacaktır. vites ayarlarının bozulması sorunu da herkesin başına sık gelen bir durumdur.

Tekrar söylemekte yarar var, önemli olan bütçeniz.
    Son kararınız da seçeneklere bakıp hoşunuza gideni almak olsun :)

kazasız ve keyifli pedallar.

3. Mustafa Utku GÖKER

Merhabalar,

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bütçe konusunda bir sınırlamam yok ancak hevesimiz kaçar mı diye düşünmüyor da değilim. Belirttiğiniz bisikletleri inceleyip kararımı vereceğim. Ankara'da bu marka ve modelleri nereden alabilirim acaba? Bir de benim boyum 1.82, eşimin de 1.73. Sorunsuz kullanabilir miyiz? Bayan erkek ayrımı var mıdır bisikletlerde?

4. Gökhan Bulut

Gökhan Bulut Yeni Üye

Seviye:
    tekrar merhaba,
    evet, bütçe kadar önemli bir başka mesele de heves.
    eğer daha baştan böyle düşünüyorsanız hevesinizin kaçma ihtimali yüksek demektir :)
    bu yüzden her ne kadar bütçe sınırınız olmasa da yüksek fiyatlı bisikletler alıp kısa sürede binmekten vazgeçerseniz kaybınız büyüyecektir. o yüzden başlangıç seviyesi bisikletlerin çok dışına çıkmazsanız iyi olur.

benim önerim salcano ng 650 (350 tl civarı) veya sedona borla (550 tl civarı) bir bisiklet sizi çok uzun süre idare edecektir. örneğin bende borla var ve arkadaşlar onunla çok uzun turlara çıkabileceğimi söylüyor.

bisikletin size yetmediği an gelirse (ki hem vaktiniz hem de ilginiz itibarıyla zor görünüyor) değiştirirsiniz.

daha yüksek fiyatlı bir bisiklet almak isterseniz de tamamen sizin zevkinize kalmış. ne isterseniz alın çünkü ne alırsanız alın size hayli hayli fazla gelecektir.

çok fazla kafanızı karıştıracak kadar da düşünmemenizi öneririm. insan işin içinden çıkamıyor sonra :)
    ankara'da bu bisikletleri alabileceğiniz çok yer var. (erdoğanlar bisiklet, yiba çarşısı gibi)

kolaylıklar, görüşmek üzere.

5. Mustafa Utku GÖKER

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Heves konusunda ben kendimde bir sorun görmüyorum ama eşim konusunda çok emin değilim. Bu arada Sedona Borla gerçekten güzel görünüyor. Hemen gidip görmem lazım.

6. Gökay ÜNGÜDER

Gökay ÜNGÜDER Üye

Seviye:

http://www.velespit.com/asp/product/237/TREK-CALYPSO&view=2

http://www.velespit.com/asp/product/238/TREK-CALYPSO-WSD&view=2

bu bisikletleri de görün istedim.

7. Mustafa Utku GÖKER

Merhabalar,

Erdoğanlar Bisikletten iki adet Sedona 711 aldım. Çok teşekkür ederim ilginize.

Calypso bisikletler de çok şık görünüyor ancak Sedona 711 ile başladık bakalım ne olacak. İkisinide aynı aldık. 18" ancak eşim için olanın kadrosu biraz yüksek geldi sanırım. 16" olanı da var mı acaba diye düşünüyorum.

8. Gökhan Bulut

Gökhan Bulut Yeni Üye

Seviye:

güle güle kullanın, iyi seçim 711.
    Eymir'de iki 711 görürsem gelir tanışırım :)
    kazasız ve keyifli pedallar.