Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gezi sonrası temizlik tavsiyesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mtb_rider tarafından paylaşıldı.

1. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

08.06.2014 Tarihinde Maltepe-Üraniye-Polonezköy Polonezköy-Kavacık-Beylerbeyi-Maltepe şeklinde orta soluklu bir tur yaptık.

Poloneköy içindeki mtb parkurunda şansımı biraz zorlayayım istedim. Son derece kaygan ve dik inişlerin olduğu parkurda bisikletin her yeri çamur içinde kaldı. Temizlik için planladığım uygulama bütün bisikleti, bir kaba mazot doldurup her yeri güzelce fırça yardımı ile yıkamak. Bu yapı uygun mudur ? Değilse tavsiyeleriniz nelerdir.

2. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Arazi turları sonrasında eğer ki bisiklet üzerindeki çamur kuruduysa önce su ile yumuşatıyorum. Sonrasında ılık sabunlu su ve yumuşak fırça ile komple sabunluyorum. Zinciri ve dar noktaları eski bir diş fırçası ile temizliyorum.

Bulaşık fırçasına da bir miktar sıvı deterjan döküp rubleyi komple temizliyorum. Son olarak ta çok basınçlı olmayan su ile tamamiyle duruluyor ve bez yardımıyla kurutuyorum. Tamamiyle kuruduktan sonra hareketli parçaları yağlıyorum. Her hangi bir sıkıntı yaşamadım.

Mazotun tavsiye edilmediğide dair bir şeyler yazılmıştı.

3. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mazot pahalı hocam naaptın git benzinliğe önce su bas lekeleri giderecek kadar sonra hava basarak kurut ince işçilik gerektiren yerleri eh bu biraz tembel işi ve çok fazla kirlenmediyse ama yukardaki arkadaşın dediği asıl temizlik o yani benimki biraz işin kolayına kaçmak olii

4. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
  5. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Metal malzemeye su tutmak bana çok doğru gelmediği için mazot tercih etmiştim. Tavsiyeler için teşekkür ederim.