gezi için salcano ng600 uygunmu??

anarşist

Üye
Tepki
0
ozelıkle gezzılere cıkmak ıcın bı bısıklet arıorum..salcano ng600 bana uygun bı bısıklet olabılırmı?fıyat aralıgım 250-350 ytl arası..bu fıyat kapsamında salcano ng 600 ü buldum.alırken nelere dıkkat etmelıım..kadro ıcın kılo we boy onemlımı?benı aydınlatırmısınız..?

Scudo

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Ben bir NG600 kullanıcısıydım. Genel olarak belirttiğin fiyat aralığında alınabilecek bir bisiklet.
Artıları:
Alüminyum kadro, çift kat alimünyum (yumurta tabir edilen) jantlar, alüminyum aynakol, v-brake frenler...
Eksileri:
Donanım alt seviye, dolayısıyla göbeklerde, viteslerde, frenlerde, amortisörde vs. sorun yaşaman çok olası.
Amortisör çok kötü

Genel olarak o fiyata alınabilecek bir bisiklet...

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Merhaba, bende NG600 var. Alalı 1,5 ay oluyor. Şimdilik memnunum eğer bütçeni yükseltemiyorsan, tavsiye ederim. Bu arada boyun kaç?

sifa

Aktif Üye
Tepki
58
Merhaba,

Bende de bir NG600 var, alalı yaklaşık 5 ay oldu, öncelikle fiyatına göre fena olmadığını söyleyeyim. 330 ytl ve 6-7 taksitle satılan böyle başka bisiklet varmıdır bilemiyorum. Tabii, Gürsel abinin dediği gibi fiyatı biraz yükseltebilirsen daha iyi sıfır ya da ikinci el bir kron alabilirsin. Benden iki ay sonra bir arkadaşa 500ytl ye kron xaos xt-lx bileşenli süper bir bisiklet denkgeldi, tamamen balına.

Benim bisiklete ilgili gözlemim şöyle;
1. Bisiklet daha geldiğinde, arka dişlilerle jant telleri arasına koyulan plastik nesne yerine yamuk monte edilmişti, en küçük vitese geçmiyordu.
2. Yaklaşık 700km de orta göbek dağıldı. Bilyaların olduğu kafes parçalanmış, çok ince bir kafesti, yerine serbest bilyeler yerleştirdim.
3. Yaklaşık 2000km de arka jant tellerinden biri kırıldı.
4. Yaklaşık 2200km de arka göbeği söktüğümde, bir tarafa 8 bilye, bir tarafa 9 bilye koyulduğunu gördüm. 9 bilye olan tarafın yatağı zarar görmüştü.
5. Arka teker quick release değil, Geziye çıkıyorsan lastik patlamasında kullanılmak üzere yanında 15 anahtar taşıman gerekecektir.
6. Lastiklet (kalın Duro) gezi için pek uygun olmayabilir, onları da değiştirmen gerekecek.

Ben bisikletimle 250, 200 km lik gezilere çıktım, fiyatına göre iyi olduğunu düşünüyorum, Gönül rahatlığıyla söküp takıp bakımını öğreniyorum. Örneğin bir xt göbeği sökerken biraz tedirgin olabilirdim açıkçası, ya bozarsam diye. Ama birdahaki yaz yapmayı düşündüğüm büyük geziler için daha dayanıklı ve güvenilir bir bisiklet alamayı düşünüyorum (deore, deore lx bileşenli bir şey).

umarım yararlı olmuştur,
şifa

Kese

Üye
Tepki
2
Merhaba,

bende Gürsel abinin tavsiye ettiği Sedona Vitra var. Çok da memnunum,tavsiye ederim. Gerçi henüz fazla km yapma fırsatım olmadı ama şimdilik herşey yolunda gibi...ayrıca değişik kadro boyu seçenekleri de olması lazım.

Selamlar

Hakan

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
İleride modifiye etmek istersen.Alınabilecek bir biisklet.Helede sadece gezi amaçlı kullanacaksan..Ama modifiye ederken elinde sadece kadro kalacaktır :)
(link)

Buraya bi göz at istersen.BEnim arkadaş parçalar bozuldukça harçlıgıyla bu hale getirdi.650 ye maal olmulş oldu.Bide amortisör taksa tamamdır.

anarşist

Üye
Tepki
0
eyvvallah
yazdıklarınız işime yarıyacak.
teşekkürüm biraz gecikti ama kusura bakjmayın bu arada boyumu soran arkadaşa cevap 1,75