Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gezegen Cemal yeniden yollarda...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında erendiz çetiner tarafından paylaşıldı.

1. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İstanbul Sultanahmet’te Bakkal dükkanı işleten Cemal Azmi Başkaptan, Aşırı kilo nedeni ile dükkanını kapatıp, 2008’ de gittiği bir geziden esinlenerek kendini bisiklet spor’una adadı.
    Bisikleti ile Türkiye’yi gezmek için yola çıkan Başkaptan, Tekirdağ’a geldi. İlk başta 118 kilo olan Cemal Azmi Başkaptan şu an 78 kiloya indiğini belirtti.
    Projesinin adını : Sağlıklı Çevre, Sağlıklı Yaşam,Sağlıklı Gelecek ve Sağlıklı Nesil olarak adlandıran Başkaptan, Ana Sponsor olarak Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ni ve Konaklama Sponspor’u olarak T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan destek aldığını ifade etti.
    Ayrıca Tekirdağ Bisiklet Topluluğu’ndan destek aldığını belirten Başkaptan, proje yeri olarak Eminönü/ İstanbul olarak gösterdi.
    05.05.2013- 03.07.2013 Tarihleri arasında 2 ay süre ile yolculuğa çıkan Gezegen Cemal Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Burdur, Isparta, Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş ,Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardini ziyaret edecek.
    Projesinin amacını açıklayan Başkaptan; “ Ben gençlere sağlıklı, alkol, sigara ve uyuşturucunun olmadığı bir hayat yaşamalarını öneriyorum. Bu sadece Bisiklet değil başka bir spor dalı bile olabilir. Benim amacım bir farkındalık yaratmak, Her İl’de bir Vali veya Belediye Başkanı ile görüşüp çalışma yapmak istiyorum. 2015’ teki projem ise İpekyolunu kullanıp Çin Halk Cumhuriyetine gitmek ve orada Çince öğrenmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
    Kaynak: Habertrak / F. Mehmet Tanrısevdi
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    Değerli bisiklet dostu Cemal Azmi Başkaptan namı diğer Gezegen Cemal ile Turunun 5.ayağı olan Manisa'da tanıştık.Kendisi bir gecede olsa misafirimiz oldu.Sağnak yağmurlu bir Manisa gecesinde Manisa Bisiklet Grubundan arkadaşlarımızla beraber bisikletin geleceği ve sağlıklı nesiller için uzun sohbetler ettik.6 Mayıstan itibaren Tekirdağ üzerinden geldiği yolculuktan kısa notlarını ve yol üzerinde,molalarda çekmiş olduğu resimlerini bizlerle paylaştı.Projesini ve il bazında tahmini varış tarihlerini ayrıntılı konuştuk.Gerek mütevazi kişiliği ,gerekse turcu kimliği ile takdire şayan bir insan.
    Ana Sponsorunun Türkiye Yeşilay Cemiyeti,Konaklama Sponsorunun T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı,Ara Sponsorunun Delta Bisiklet (Özgürlük iki tekerde),Final Sponsorunun da Ali Savcı Gayrimenkul olduğunu açıkladı.Sağlıklı çevre,sağlıklı yaşam ve sağlıklı gelecek nesiller için çıktığı bu yolda kendisine Manisa Bisikletliler Derneği İl Temsilciliği ve Manisa Bisiklet Grubu olarak başarılar diliyoruz.Yolun her daim açık,pedalın bol olsun Gezegen Cemal...

2. Özgür ARSLAN

Özgür ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel bir dostluk ve paylaşım örneği...

erendiz çetiner bunu beğendi.
  3. Akif Y.

Akif Y. Aktif Üye

Seviye:
    Allah kolaylık versin abimize, paylaşım için teşekkürler.

erendiz çetiner bunu beğendi.