Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gezegen Cemal Türkiye Turunda

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

Merhaba Arkadaşlar,

Gezegen Cemal'i neredeyse İstanbul'daki bütün bisikletçiler tanır. Hem yarışlara olan ilgisi hem de bisikleti çok sevmesinden dolayı da bütün organizasyonlara elinden geldiğince katılıp destek veriyor. Türkiye turuna çıkacağını benimle paylaştığında elimden geldiğince destek olacağım sözünü vermiştim. Bir kaç malzeme ve daha önce de sahiplerini yolda bırakmayan Geotech Life bisiklet vererek destek olmuştum. Ayrıca Yeşilay Cemiyeti'nden de destek alan Gezegen Cemal bugünlerde turunu bitirmek üzere.

Bu arada tur yapmanın dışında Gezegen Cemal resmi kurum ve kuruluşlara da gittiği illerde ve ilçelerde uğramakta ve bisiklet sporunun gelişmesi için istekte bulunmaktadır. Basında da oldukça yer almaktadır.

Gezegen Cemal lakaplı dağ bisikleti sporcusu Cemal Azmi Başkaptan yaptığı açıklamada “Madde bağımlılığına karşı kamuoyu oluşturmak için bisikletimle 26 Eylül tarihinde İstanbul Sultanahmet`ten yola çıktım. Amacım, 5 bin kilometre kat ederek Kars’a, oradan tekrar İstanbul’a ulaşmak. Tahmini 80 gün sürecek bu yolculukta 34 ili ziyaret edeceğim. Gittiğim illerde Valilikleri ve Belediye Başkanlıklarını ziyaret ediyorum ve onlardan illerinde Bisiklet yolları yapılmasına önem vermelerini istiyorum. Çünkü bisikletin günlük hayatta hem sağlık hem çevresel hem de ekonomik olarak iyi bir ulaşım aracı alternatifi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Cemal Azmi Başkaptan'ın en büyük özelliği ise neredeyse tura günlük kıyafetlerle çıkmış olmasıdır. Bisiklet kullanımının ne derece basit olduğunu ve uzun yollarda bile zor olmadığını göstermeye çalıştı.

Gittiği illerde Yeşilay Derneği temsilcilikleri ile de görüştüğünü belirten Cemal Azmi Başkaptan kendisine gösterilen ilgi ve yardımlardan dolayı müteşekkir olduğunu, sponsorları Yeşilay Cemiyeti Başkanlığı ile Delta Bisikletlerine ayrıca teşekkür ettiğini belirtti.

Şuanda halen yolda olan Gezegen Cemal bildiğiniz gibi bisiklet yarışlarına da oldukça ilgili. Kaçkar ve Delta yarışlarında da müsabakalara ilgi göstermekte.

Havanın soğuk olması onu bazı noktalarda zorlamakta ve hasta olmasına sebep olmakta. Umarım bir sorun yaşamadan İstanbul'a sağ salim ulaşır.

Daha fazla haber için http://www.google.com.tr/search?sou....,cf.osb&fp=7a9bb33f9e8dec00&biw=1366&bih=589

2. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    hadi bakalım allah yolunu açık etsin kazasız belasız gidip gelsin

3. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    maşallah diyorum kazasız belasız sağ salim döner inşallah Yeşilay'ın desteği ise gerçekten çok yerinde olmuş yetkilileri kutlarım.

4. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    Kazasız belasız bıtırırsınız ınsallah.
    Yolunuz acık bacaklarınız guclu olsun...

5. Süleyman Şevik

Süleyman Şevik Üye

Seviye:
    Kazasız belasız hayırlısıyla tamamlar inşallah.

6. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İnşallah kazasız belasız tamamlar yolculuğunu.

7. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    allah kolaylık versin iyi yolculukar.. Umarım turu tamamlarken amacınada ulaşır...

8. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ayaklarına sağlık,yolu açık olsun.

9. Volkan Aykul

Volkan Aykul Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Umarım Tokat, Zile'ye de uğrar. Allah yolunu açık etsin.

10. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel bir girişim. Kazasız, sorunsuz yolculuklar dilerim. Yolu açık, şansı bol olsun.

11. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    nerede olduğunu bilen var mı? adam kafaya koydum, gidecem dedi, şaka yapıyor sandık, bir gitti pir gitti...

Ülkemizdeki Critical Mass 'e katılan, esasında Hindistan yolcusu Alman bisikletçilerle tanışmıştık. Cemal ağbim ekmek arasına kaşar, domates derken ben beni, hem de turcuları bi güzel doyurdu. sonra hep birlikte gecenin bi vakti, şiddetli yapmura rağmen boğaz köprüsünden geçtik. polis durun şişşt nereye gidiyorsunuz deyince, turcular devreye girdi ve almanca cevap verdilerç. " Haa bunlar turistmiş" diyerek geçin geçin yaptı eliyle. bu ilginç olayı bi türlü unutamıyorum, nasıl bir mantıktır? Galata kulesinin Türke 5 turiste 10 lira olmasının bi başka versiyonu... ?!?!

blog, herhangi bir konu başlığı, facebook sayfası..vb var mı? şuan nerede Cemal abi?

Barış Kılınç bunu beğendi.
  12. Doğan GÜLER

Doğan GÜLER Yeni Üye

Yolun açık olsun Cemal kazasız belasız sürüşler İstanbulda görüşmek üzere..

13. fatih inan

fatih inan Aktif Üye

Seviye:
    allah kolaylık versin yolu açık olsun...

14. can ayan

can ayan Forum Bağımlısı

Seviye:
    cemal helal olsun, yolun da açık olsun.
    rasgelsin....

Hasan TÜRKER bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yav gezegeni kim tanımaz ,,yıllar önce sapancada beraberdik sonunda dediğini yaptı helal olsun bu yollar ona,, anlatacak çok şeyi olacak çok,,,çok okuyan değil çok gezen bilirmiş,,,

16. Yaman Avcı

Yaman Avcı Yeni Üye

Seviye:
    CEMAL hakikaten bİsiklete gönül vemiş bir adamdır. Doğru dürüst reklam bile yapmadan yollara düştü. Sarp dağlık yolları tek başına aştı. Bana da geçirmeye gelirmisin diye sormuştun. Affet beni, olmadı sevgili Cemal...

Sevgili Cemal sana kocaman bir alkış, pedalına kuvvet....

Uluç bey sorarım size; bu arkadaş İstanbul da karşılama törenini haketmedi mi?

17. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    Tura çıkacağı gün uğurlamak için gittiğimde çoktan yollara düştüğünü öğrenmiştim geri dönerken sahil yolunda karşılaştım 'tv çekimi için aradılar geri döndüm' demişti biraz sohbet edip yolcu ettim bu cesur adamı. Tek başına olmadığını bizlerin de yanında olduğunu bilmeli ve geldiğinde karşılamalıyız....

18. burak adalı

burak adalı Yeni Üye

Seviye:
    Gittiğin illerde Valilikleri ve Belediye Başkanlıklarını ziyaret ederek onlardan illerinde BİSİKLET YOLLARI yapılmasına önem vermelerini istemen mükemmel bir fikir... 2011'de bu konuda bence gerçekten oldukça geriyiz. (yoksa çok mu geriyiz??? )Kendi adıma çok teşekkür ederim. Yolun açık olsun Cemal Kardeş...

19. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Biraz önce Gezegenden mesaj geldi

SELAMUNALEYKÜM ULAŞ BEY...
    NASILSINIZ İYİ MİSİNİZ?
    BUGÜN 23.VİLAYET ERZİNCANDAYIM.
    YARIN SİVAS SONRA SIRASI İLE
    TOKAT AMASYA ÇORUM ÇANKIRI ANKARA ESKİŞEHİR BİLECİK BURSA VE YALOVA ORADAN FERİBOTLA YENİKAPI VALİLİK BBB YEŞİLAY
    1 ARALIKTA TURUM BİTER

20. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdi Erzincan, Sivas bölgesinde hava çok soğuktur. Allah kolaylık versin, yolu açık olsun...