Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gevur Düşüşü (Gevur gölü hedef 12)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Uğur Vural tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    Uzun bir aradan sonra merhaba tüm bisiklet sever arkadaşlar.Yeni yıla yaklaştığımız bu günlerde en özel gezimizi COLOURMENler olarak 27.12.2009 tarihi itibariyle yapmış bulunmaktayız hedef daha önce Uğur abi ile gitmeye kalkıştığımız ancak havanın erken kararmasından dolayı gidemediğimiz GEVUR gölü.Gevur gölü Konyaya aşağı yukarı 60km uzaklıkta Akören yolu üzerinde klistra kavşağında döndükten sonra 8 km sonra Güneydere(Botsa)köyünden(1280mt rakım) aşağı yukarı 20km ( %85 rampa olan ve 1905 rakımda) ileride Dağların arasında olan Bakir bir göl bu gölü ilk keşfeden bisiklet grubu yine colourmen ler.Ben bu gezideki coloumen4(Murat Pembegül)colourmen5(Faik OFLAZ),ÖZELLİKLE de bize ulaşımda yardımcı olup bu hayal ötesi geziyi yapmamızda yardımcı olan Colourmen6 Ahmet KARAASLAN arkadaşıma teşekkürü bir borç bilirim bu arada rahatsızlanan ve aramıza katılamayan Colourmen3 Uğur abiye geçmiş olsun ayrıca bize katılacağını söyleyip sevindiren sonrada kandıran colourmen2 Fatihe de teesüflerimi sunarım .Sizi toplamda 45KMsi bisikletle geçen(20 KM Sİ RAMPA)1295 RAKIMDA BAŞLAYIP 1905 rakımda biten Hayel ötesi geziyle baş başa bırakıyorum.

27.12.2009 Hedef Gevur Gölü Colourmen 6 Ahmet yolun uzun, zamanın ise kısıtlı olduğu bir gezi olan Gevur gölü gezisi için bir minibüs ayarlar bisikletler itina ile minibüsün içine yerleştirilir oda ne Faik bisikletinden ayrılamaz oda arkada bisikletlerle kardeş kardeş arka tarafta yolculuk eder.Faik arkadaşımıza bu fedakar davranışından dolayı teşekkür ederim yalnız minübüsün arkasında bir ara Maymun var zannettim 

Sabah kahvaltısı için Konya Demirkıran Tesislerine gidilir zira aç bisikletçi çıkamaz dağlara.ODA ne 71 çeşidiyle açık büfe sabah kahvaltısı Saldırın Colourmen ler .(sınırsız kahvaltı ve güler yüzlü personeli için Demirkıran Tesislerine teşekkürler)

45 km lik bir minibüs yolculuğu ve Güneydere Köyüne varılır Bisikletler indirilir ancak köylüler gölün yolunun ulaşıma çamurdan dolayı kapalı olduğunu ve oraya gitmemez gerektiğini artı bir traktörün göl yolunda çamura saplandığını ve o traktörü kurtarmak için başka bir traktörün yola çıktığını söyleseler de colourmenler zoru ve çamura severler.
    Keyifler süperdir birde 20km bir rampa yolculuğundan habersizdir zavallı colourmen ler.

İşte Güneydere(Botsa) köyümüzün dört tarafında olan peribacalarına benzer doğal oluşumlar oldukça ilginç köyün her tarafında bunlardan var.

Ve işte ilk sürpriz Colourmen4 Murat ın zinciri kopar zira rampalar çok diktir ve zorlamaya gelemez Colourmen5 Faik usta olayı halleder.Bende Muratın disk frenlerini hallederim Muratta Baksın keyfine.

Gevur gölü gezimizde her taraf süper güzel.

Motorlarımız su kaynatmak üzere iken bir çeşme imdadımıza yetişir

Ancak suyun rengi çok değişiktir sanki sabunlu su gibi Bu suyun renginin niçin böyle olduğunu bilen bir arkadaş varsa sebebini bekliyoruz zira suluklarımıza koyduğumuz suda aynı renkteydi ama içmekten başka çaremiz yoktu.

Scott Ransom ve Drag Behomont kardeşler ise Kendi sınıfları olan dağlarda çok mutludurlar.

İşte Hakan Beyden örnek alarak ekibi bir tanıyalım işte bu gezideki baş aktör Colormen6 Ahmet KARAASLAN
    Buda Colourmen5 Faik OFLAZ Scott RANSOM un doktoru ayrıca bu gezideki üstün performansın dan dolayı kutlarım inişte beni süüüüüüper geçti bravoooo Faik.
    Ve süper Titanyum colourmen4 Murat PEMBEGÜL oda süperdi.
    Ve işte ben coloumen1 Uğur VURAL Gevur Gölünü keşfeden ve hayali oraya ulaşmak olan.

2. Uğur Vural

Seviye:
    Dağlarda geçen yolculuğumuzda yolun her tarafı taşlarla doluydu

Manzara Harika özgürlük gibisi yok ayrıca etraftada kimse yok.

Oda ne colourmenler çamurdanmı yoksa eşlerindenmi korktu bilinmez çamurcuktan geçemediler hehe.Sıra bende
    Ve bu haftanın çamur galibi ben colourmen1 yaşasın çamur Traktörün bile gitmekte zorlandığı bir yerden geçmek oldukca zevkli.
    GO GO COLOURMEN

3. Uğur Vural

Seviye:
    Zannedersem sürekli tırmanmak yordu offf daha yolumuz varmı?
    Ne güzel manzaralar ah güzel memleketim.
    Ve yaylaya varılır.
    Yehuuuuuuuuu hava negüzel.

Colourmen5 Faik keyiften uçmak üzeredir.

Kapı varda duvar nerde?

Bunlarda yayla evi ama insan yok buralara köylüler yazın çıkıyor.Masrafsız sahibinden kelepir hehe.

Colourmenler artık tükenmek üzeredir çamur ve sürekli çıkış ee 1300 mt den 1900 mt çıkış kolay değil

İşte haftanın colourmen sorusu colourmen5 faik ve colourmen 2 Murat şaşırmış şekilde neden ve nereye bakıyorlar?

İşte bir ilk daha colourmenler ilk gevur gölüne gidipkeşfeden bisiklet gurubu yehuuuuu kara göründü.
    Göl manzarası haika
    Ve zirveden az aşağıda yükseklik 1895 zirvede 1905 mt yehuuu.
    İşte colourmen farkı ve kar,çamur,rüzgar,zirve,ve……en önemlisi sizin gibi seçkin bisiklet severlerle buluşmak.
    Gevur gölü keşfedilmemiş bakir bir doğa harikası Konyada yaptığım araştırmada Gevur gölünü biliyormusunuz sorusuna verilen cevap yüz kişiden 1 kişi gittim 5 kişi biliyorum ama gitmedim, 94 kişi ise orası neresi işte araştırmanın en ilginç olayı ise gevur gölüne memleketi 25km olan iş arkadaşımın gevur gölü ismini hiç duymamış olması birde memleketi güneydere olan bir iş arkadaşımın köye ait olan ve köyden 20 km uzaklıkta olan gevur gölüne hiç gitmemiş olması sonuçmu sizin yorumlarınıza açık ama bence yakın çevremizi daha keşfedememişiz gözümüz uzaklarda

Buda MÖ gevur gölünde yaşamış olan ilk colourmenlere ait kafatası 

Colourmen5 Faik güç gösteresi yapmakta nede olsa temiz havayı aldı bende azsonra Faikle bisikletini kaldırdım ama reklam olmasın diye yayınlamıyorum hehe 

Colourmenlerin gücü adına güç bizde artık.

Teyzemin Köyden verdiği Elmalar süper Teyzeye göre buraya çıkamazdık ama 4 saatlik yorucu bir mücadeleden sonra çıktık yaşasın colourmenler bu arada gölün çevresinde kimse yok zannedersem 2009 un en son gelen insanlarıyız.Bu arada gevur gölünde toplam şimdiye kadar 4 kişi boğulmuş dikkat girilmez zemin yumuşak ve bataklık.

Oda ne ilk çağ colourmen canlanır ve benim ramson u kaçırır.

Genelde zemin hey böyle arada bir zincir yoğun çamurda aynakola sıkışıyor.

Bakir gölün değişik açılardan görünüşü.Bu arada gölün arkasındaki dağ beni büyüledi size söz o dağa yazın gideceğim.

Hava soğudu önlemler alındı.

Ve işte geziye adını veren meşhur gevur düşüşüm hayatımdaki en çamurlu ve en yumuşak düşüşüm ekibe hava atayım derken(taşın üstünden hooopladım) çim görünümlü bataklığa ön tekerlek saplanınca şaaaap sonuç çamur adam eee gevur düşüşü güzel oluyorda birde etrafta size gülen colourmenler olmasa sonuç bilmedğin yerde hava yapma her çim gördüğün yere
    Hızlı girme bu arada sevgili Ahmet bisikleti çamurdan çıkarmayıp orda bıraktığın ve yaralı colourmen1 bisikletini çamurdan çıkartığın için teşekkürler.eee bir gün sizde düşerseniz

Bisikletin son hali 4 saatte çıktığımız yeri yarım saatte indik.
    Ve mutlu son Diğer gezilerimizde görüşmek üzere hoşçakalın .

4. emre güven

emre güven Kıdemli Üye

Seviye:
    forumun gece kuşlarından olarak ilk yorum bendenn.
    zaten sizin gruba hayranım abi.konyanın gercekten türkiyenin en büyük ili olarak gec gez bitmeyecek bi yer oldugnu gösteriyorsunz bize.cok güzel bir macera keşif turu olmuş gercekten.resimler anlatımlar icin teşekkürler.

Sayğılarımla mc_emre

5. varol bisiklet

varol bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    vayyyy baya zorlu bir tur olmuş ama gercekten güzel görünüyor mtb hakkını vermişsiniz elinize ve pedallarınıza sağlık

6. Uğur Vural

Seviye:
    Emrecim asıl biz sana teşekkür ederiz bizim gezilerimizi güzel yorumlarınla şereflendirdiğin için önemli olan insanın içindeki farklı kişilikleri ortaya çıkarması emrecim sen başarmışsın bu senin farkın tekrar bizdende sana selam ve teşekkür

7. ugurcuum

ugurcuum Aktif Üye

Seviye:
    Ahhh be Uğur..Harika bir gezi olmuş..Bunu kaçırdığım için gerçekten çok üzgünüm..Seni online gördüm sitede fotoğrafları ekleyeceğini tahmin ederek bu saate kadar bekledim...Beklememe deydi..Gerçekten muhteşem bir gezi olmuş..Ayaklarınıza yüreklerinize sağlık...Emeği geçen Tüm Colourmanları Kutlarım..Saygı ve sevgiler

8. Uğur Vural

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşım mtb için en iyisini yapmak için elimizden geleni yapmayı çalışıyoruz sizleride mutlu edebiliyorsak bu bizim için en büyük mutluluktur.:)

9. Uğur Vural

Seviye:
    Teşekkürler abicim ah birde sen olsaydın bana ve gezilerime verdiğin değer için teşekkürler abicim bir ara söz seninle beraber gidelim gevur gölüne ama araç yok nasıl olsa yazın zaman bol ne dersin:in:

10. ugurcuum

ugurcuum Aktif Üye

Seviye:
    Evet Muhakkak gidelim..Yazın bir başka güzel olur oralar... Orda bir Kale var demişti çoban, Orayı göremediniz herhalde sanırım daha ilerde... İnşallah oraya gidelim..

11. Uğur Vural

Seviye:
    Evet abicim kalenin yerinide öğrendim hedef kale artı orda birde Kral Mezarı varmış yaaaaa:eek:

12. ugurcuum

ugurcuum Aktif Üye

Seviye:
    Ooooo Keşif tamam, sıra kaleyi fethetmeye geldi desene :in: :D :D

13. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Colourman ekibinden yine renkli bir gezi, renkli bir sunum.

Foto çeken ellerinize, pedal çeviren dizlerinize sağlık. :)

14. haluk akalın

haluk akalın Kıdemli Üye

Seviye:
    Gerçekten taktire şahan bir tur olmuş.Ayağınıza ve pedalınıza sağlık.

15. ugurcuum

ugurcuum Aktif Üye

Seviye:
    Hımmmmm Bu bizim Titanium Colourman Murat PEMBEGÜL'ün Neolitik dönemden önce yaşamış olan Büyük büyük büyük.., Colourman dedesine ait olabilirmi aceba??..:rolleyes: :rolleyes::D :D :D

16. Faruk UZUNKÖPRÜ

Faruk UZUNKÖPRÜ Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık.

17. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel tur olmuş.ayaklarınıza sağlık.

18. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Konya'lı dostlarımız yine güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz, Konya'yı iyicene tanıdık desem yalan olmaz. Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
    Düşüşünüzün yumuşak olmasına sevindim gidon üstünde 2 kez uçan biri olarak.
    Bisiklet sevginiz ömür boyu sürsün dileklerimle yeni yılınızıda kutlarım
    sevgi ve sağlıcakla kalın

19. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Gene zoru başarmışsınız. Kutluyorum hepinizi. Mtb nin hakkını da uçarak vermişsin. Ama gülücükler ve neşe hiç eksilmemiş. ;)

Sanıyorum yakında hedef kale, tabi kale önemli değil, büyük ihtimalle kral mezarında ki hazineleri ele geçirmek.
    Yakınlarda televizyon ve gazetelerde, bir grup bisikletçi dağlarda dolaşırken kral mezarında ki hazineleri buldular diye bir haber okuyabiliriz. :D

Pedal basan ayaklarınıza ve bizlere de bu güzellikleri yansıtan ellerinize, uğraşınıza çok teşekkür ediyorum. :)

Sevgi ve selamlarımla.

20. İsmail YURDAKURBAN

İsmail YURDAKURBAN Üye

Seviye:
    Gevur Gölü gezisi gerçekten şahane olmuş. Çamurlara bakılırsa gezi tam amacına ulaşmış, gönülden kutlarım...