Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geronı Cosmos 26" - Sizce Almalı mıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında furkanarda34 tarafından paylaşıldı.

1. furkanarda34

furkanarda34 Yeni Üye

Adı:
    Furkan Arda
    Seviye:
    Kuzenle birlikte uzun yol yapıcaz.(Kartal-Şile-Adapazarı) Fakat 350 lira bütçem var.İnternette bir ilanda Geroni Cosmos buldum 440 liraydı.350 liraya anlaştık.Garantisi devam ediyor.Sizce bu fiyata ve bu yolculuk için uygunmu? Bu bisikletin piyasa fiyatı ne kadar.Aydınlatırsanız sevinirim.

2. sinemaperdesi

sinemaperdesi Aktif Üye

Adı:
    A. Ay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bir iki sitede özelliklerine göz attım. Ön yargılı olmak istemem ancak uzun yol için yarı yolda bırakabilir. Bence sabırlı davran ve paranı biraz daha biriktir, daha kaliteli bir modele yönel. Çünkü aldığın bisikleti elinden çıkartamazsın, hani ayda bir 5-10 dak. bineceğim dersen al denilebilir. Ancak uzun yol için kesinlikle çok daha iyi donanımlı ve uzun ömürlü bir bisiklet öneririm. Çünkü canını teslim edeceğin bir araç bu. Şöyle söyleyeyim o bisikleti 200 TL ye alma şansın olsaydı yine alma derdim.. Anlatabildiysem, konfor başka bir şey kalite başka bir şey. Daha farklı bisiklet bak derim.

3. furkanarda34

furkanarda34 Yeni Üye

Adı:
    Furkan Arda
    Seviye:
    @sinemaperdesi Yorumun için çok teşekkür ederim.Sizce Salcano NG750 ve NG650 veya KRON XC serisi bu iş için uygunmudur.Benim bütçeme göre önerebilceğiniz bir bisiklet varmı ?

sinemaperdesi bunu beğendi.
  4. sinemaperdesi

sinemaperdesi Aktif Üye

Adı:
    A. Ay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Salcano NG 650 yi çok detaylı incelemedim. Konu başlığı olarak belirttiğin bisikletleri bu forumdan bir incele. Salcano Ng ile ilgili geçenlerde forumda alan birisinin detaylı yazısı vardı onları filan okumanı öneririm. Burada tavsiyemin ana teması şu, başlangıç olarak da olsa seni yarın öbür gün aldığına pişman edecek bir bisikleti almaktan kesinlikle uzak dur. İkinci el gerçekten içine sinen kaliteli bir bisikleti 600-700 e çok rahat alırsın. Ben kendi enişteme 1-2 ay araştırıp aldım, zengin bir abi almış evlenmiş balkona atmış bisikleti, bisiklet sıfır, toz var üzerinde bir iki binmemiş bile. Bisiklet farklı firmadaki benzeri 1300 TL filandı, bilinmedik marka olduğu için kimse rağbet etmemişti, ben donanıma göre sıkı pazarlıkla 650 ye aldım çok sağlam bisiklet. Çok da memnun kaldık. Araştır iyice denk getirmeye çalış. Naçizane düşüncelerim bu. Kron XC serisi konusunda da çok detaylı araştırıp bilgi vermek lazım yanlış yönlendirme yapmak istemem.

5. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano city sport ya da carraro sportive serilerine bak derim. Saydığın seriler mtb. Uzun yolda mtb hamallık olur.

6. furkanarda34

furkanarda34 Yeni Üye

Adı:
    Furkan Arda
    Seviye:
    @M.Burak KARADAĞ Ben şuana kadar hiç ince teker bisiklet kullanmadım.Benim için zor olmazmı ?

7. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @furkanarda34 Olmaz dostum. İlk başlarda biraz yabancılarsın ama zamanla alışırsın. Şimdi uzun yol için gerekli kondisyona zaten çok sahip değilken yere yapışan min. 1.95lik lastikler sana ince tekerlekli bir tur bisikletinde harcayacağından çok çok daha fazla efor harcatır seni erken yorar. O yüzden en mantıklısı tur bisikleti bakman kendine. Mtb değil :)

8. özlemalikaan

özlemalikaan M. Ali

Adı:
    mehmet ali
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Önceki yorumlara katılıyorum sonra soğursun bisikletten