gergimi kırarcasına yamulttum:(:(

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
kaldırım gibi bir yerden ama yarım metre kadar dı atlarken atladım gergini üst tarafı kaldırma sürttü yamulldu biraz bnim alt taraftaki makara zaten tam işlevini göstermiyordu.zincir atmıştı alyanım olmadı için bir gün zincir sıkıştığında kolay çıksın biraz makarayı yamultmuştum.zincir atınca ordan çıkarıyorudm kolaylık oluyordu bugunde böle oldu aynsı yapcaktım arkdaşlar he bu arada aynakola parmağını koyup alttan geçirdikten sonra pedalı çevirmeyi dendedim olmadı araya sıkıştı.zorladımzincire çekmeğe başladım zaten biraz yamultmuştu iterken bir baktım gergi oynadı. arkaya doğru yamuldu iyiyki eve yakındım zincir fazla atmadan eve döndüm.gergi kaçkardan aldığım en ucuz olan gergiden.ne yapabilirm ve siz hangi gergileri kullanıyorsunuz?fotoyu akşam atcam.makineyi bulamadım:D

Scudo

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Bisikletciye git yaparlar ve onun yerine truvativ gergi almalıydın ve bişey daha 3 yaprak ayna kolu teke indirip gergi takınca olmuyor.Onun için senin yapman gereken hussefelt ayna kol ve gergisini almaktı sağlıklı olması için.Senin problemini çözmek için bisikletciye git.

mtbiker

Forum Demirbaşı
Tepki
55
İsim
Erdi
Bisiklet
Scott
kardeş amoeba ve truvatıvın gergılerı guzel derım ama eger yapabılıyosan yanı yapmakta bişi yokta kullanımına uyucaksa öndekı en buyuk yapragı cıkar orta bı orta yaprak daha bul onun yerıne tak bole aynakolun ıkı orta yaprak ve bır en kucuk yapraktan olusucak zıncırı en kucuk yaprakta kullanıp zıncır boyunu bıraz kısaltırsan zıncır atması sorunu ortadan kalkıo buyuk olan orta yapraklarında dişlerı taşlarsan küçük yapragını darbelerden koruyan şık bı koruma olcaktı şahsen benımkı böyle ama ön dıslı ufak olunca malum pek hız yapamıyosun

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
işte fotoğraflar:önceden böleydi:(link)
şimdi::((link)
(link)
bendeki büyük dişli bu bundan bir tane daha bulsam senin yaptığında ortayı bıraksam sorun olur mu?(link)
küçük dişlide bu:(link)

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Bu gergiyle en büyük dişliyi bulunduğu konumda kullanabiliyormusun? 42 veya 44 T

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
özgür abi kullanılabiliyor. ama ben bu gergiyi tavsiye etmem pek sağlam bir gergi deil.ama ben orta dişliyi tercih etmiştim.(tam deil resimde görüldüğü gibi gerginin alt tarfı daha yukarda olması lazım. büyük dişlide daha da ii olur.)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
resimlere göre gergi biraz aşağı kaymış aynakolu söküp yeniden yukarı kaldır düzelir gibime geliyor...

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
ön taraf kaynak yerin den çatladı kuvvetlice itsem kırılcak ve oynamış gibi görünüyor ama içeri doğru ilerledi.

exen

Daimi Üye
Tepki
44
o gergi bes kuruş etmez ve sen sürekli bu sorunla karsılasıcan ben cok yasadım biliyorum care truvativ

mtbiker

Forum Demirbaşı
Tepki
55
İsim
Erdi
Bisiklet
Scott
en buyuk dıslıyı taslayarakta yapabılırsın tabı ama bu seferde bıyerden atlarken devamlı zıncırın atar kucuk dıslıden tarafa dogru ama eger en buyuk dıslıyı taşlayıp koruma halıne getırır zıncırı orta yapragın ustunde tutması ıcınde bı on vıtes takarsan sorun çözulur (on vıtes calısmıyacak sadece zıncırın dıslıde kalmasını saglıcak saga sola atmaması için)

• Beğen
Tepkiler: cakhiy

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
O gergilerin aluminyum yapısı oldukça yumuşak ve kırılma yapmadan önce yamulabildiği kadar yamuluyor...
Biraz para biriktirip bir Truvativ aynakol ve gergi alırsan 2-3 ıl sağlıklı kullanılcaka bir setin olur..
Eğer bisikletinize hergün severek biniyorsanız, sağlıklı olmasıda en güzeli...
Çünkü sevdiğiniz birşeyi yaparken bazı harcamalar yapmak durumunda kalıyorsunuz ki o zaman sevdiğiniz şey verdiğiniz değerle iyi bir yere geliyor...

İyi günler:)

• Beğen
Tepkiler: cakhiy