Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gereksiz Yere Islatılan Yollar.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Son zamanlarda su sıkıntısı yaşanırken kah belediyeler, kah ta suyu pek seven, kovalarındaki sabunlu, kirli suları asfalta sermeye meraklı halkımız nedeniyle yolların ıslatılmasına deli oluyorum. Tam güzel bir seyir hızındayken ıslaklığa yakalandığımda mecburen yavaşlamak zorunda kalıyorum. Çamurlanmak filan önemli değil, önemli olan bisikleti kaydırmamak. Gereksiz ıslatılan zeminler ıslaklığını yitirdiği zaman buz gibi kaygan olabiliyor. Hem bisikletlileri, hemde diğer araçları tehlikeye düşürüyorlar.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu su israfı merakımızı da hiç anlamam.
    Geçen yıl yağmurlu bir sürüşün ardından eve dönderken farketmiştim ki Haliç kıyılarını belediye de suluyor :(. Bir yandan yağmur, bir yandan fıskiyeler...
    Tabi dükkanımızın önünü, lokantamızın önünü ıslatmak, otomobillerimizi sokakların ortasında yıkamak artık bir adet halini almış ne yazık ki.

Geçen yılki Kapadokya Yarışı'nın videosunu izleyenler, Bora Tirki'nin bacağının sargılı olduğunu hatırlayacaklardır. Neden biliyor musunuz? Islat asfalt yüzünden. Düşünsenize, Türkiye çapında dereceye oynayan, yıllarını bu spora vermiş birisiniz ve belediyenin veya bir vatandaşın düşüncesizce asfaltı ıslatması yüzünden virajda bisikletinizden kayıp sürükleniyorsunuz. Kolunuzda bacağınızda kocaman yaralar açılıyor...
    Allah hepimizi korusun...

3. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Ben de ilk yol bisikletime binişimdeıslak asfalt yüzünden düşmüştüm.Düşmek güzeldir tecrübe kazanırsınız.Lakin dağda düşmeyi tercih ederim.Çünkü asfalt adeta bir zımpara gibi.Hiç affı yok.Bir yerinizi kazımadan bırakmıyor.

4. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    AMİN

bence çok sinir bozucu. hatta sinirleimi bozdu ve bi parça sağığımı...

geçtiğimiz p.tesi işe bisikletle gidiyorum. tam sirkeci tramvay durağının karşısındayım hızımda 10-15 km gibi.. yol boyunca 15-20m.lik bölümde yerde bi sarımtırak bişey var da ne olduğunu anlayamadan düz yolda bisiklet altımdan kaydı. ve küüttt yerdeyim :mad: :boese157: :boese157: :boese157: ayağımda da yeni spdler alışmaya çalışıyorum. okadar çabuk oldu çıkarmaya çalışamadım bile:( sol eminin üzerine düştüm .
    sonuç; bileğim biraz şişti, morardı, kılcal damarlarlaki kanamayla ilgili kısmen kızarıklıklar oldu. ve halen tam olarak iyileşemedim :(

5. murattaner

murattaner Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yıllardır kendi kendime şikayet ederdim,asfalttaki alabalık üretme çiftliklerinden.Tamda duygularıma tercüman olacak bir konunun açılması Beni fazlasıyla memnun etti.Baymineral arkadaşa çok teşekkür ediyorum.Ne anlar yurdum insanı asfaltı aşk ile sulamaktan,anlamak mümkün değil.

6. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçen sene haberlerde dinlediğim bi haberi anlatayım istedim..

bi grup kadın sokakda halıları yıkamışlar sabunlu sularıda işlek bir caddeye akıtmışlar..sonuç olarak yarım saat arayla 2 araba takla atmış..

koskoca arabalar bile takla atıyosa....!:mad:

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    önlenecek gibi de durmuyor bu sorun. heryerde aynı dert var malesef.

8. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    İzmit Tavşantepe Mahallesi' nde çok yaparlar bu halı yıkamayı. Yeni Kandıra yolu yapılana kadar Kandıra yolu o mahalleden başlıyordu. Caddeyi tamamen kuru görmek neredeyse imkansızdı. Şimdilerde de yıkıyorlar mı bilmem ama mutlaka yapılıyordur.

9. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Birde esnafın açısından bakmak lazımarkadaşlar... Melse ürünleri besin olan bir dükkan kapısının önü yola çok yakın ise her şekilde ıslak tutması lazım ki besinlerin üstüne toz vb maddeler gelmesin... ama zevkine doken cahillerde var o ayrı konu...

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Betmo bir de duruma şöyle bak;
    Ne olursa olsun besinlerin açıkta satılması sakıncalı!

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  11. Servet Gungoren

Servet Gungoren Kıdemli Üye

Seviye:
    bende sinir oluyorum islatılmış yol görünce mecburen sırtıma su sıçramasın diye minumum hıza düşüyorum..