Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gerçek dost...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında lepidoptera tarafından paylaşıldı.

1. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    SIRADAN BIR DOST EVINE GELINCE MISAFIR GIBI DAVRANIR.GERCEK BIR DOST BUZ DOLABINI ACIP ISTEDIGINI ALIR.

SIRADAN DOST HAYATTA SENIN AGLADIGINI GORMEZ.GERCEK DOSTUN OMUZU SENIN GOZYASLARINLA ISLANIR.

SIRADAN DOST SENIN VE AiLENiN TELEFON NUMARASINI BILMEZ.GERCEK DOSTUN TELEFONUNDA ONLARIN NUMARASI YAZILIDIR.

SIRADAN DOST PARTINE KATILINCA SANA BIR PAKET BIRA GETIRIR.GERCEK DOST PARTINE SANA YARDIM ETMEK ICIN ERKEN GELIR, VE EVI TOPARLAMAK ICIN GEC SAATTE GIDER.

SIRADAN DOSTUN SENIN YATTIGI ZAMANDA ARAMAN ONU COK RAHATSIZ EDER.GERCEK DOST NEDEN BU KADAR ZAMAN BEKLEDIGINI SORAR DERDINI ANLATMAN ICIN.

SIRADAN DOST BIR KAVGADAN SONRA DOSTLUGUN BITTIGINI DUSUNUR.GERCEK DOST BIR KAVGADAN SONRA SENI TEKRAR ARAR.

SIRADAN DOST SENIN DAIMA ONUN ARKASINDA OLMANI ISTER.GERCEK DOST SENIN ICIN HER SEYE HAZIR VE DAIMA ARKANDA OLANDIR..

Eğer dostlarınız gerçek dost tanımına uyuyorsa ne mutlu size...Ben bu yazıyı bana yollayan için tanıma uyan gerçek bir dostum ama o benim için bu yazıdaki gerçek dost tanımına uymakta mı tartışılır..Umarım hayat herkesi gerçek dostlarla karşılaştırır.

2. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    Yazı için çok teşekkür ederim:)..İyi forumlar

lepidoptera bunu beğendi.
  3. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    cok guzel bı yazı paylasım ıcın tesekkurler
    bır de bır paket bıra nsl oluyor :D

4. anka

anka Üye

Seviye:
    Yazın çok güzel olmuş paylaşım için teşekkürler.Herkese iyi forumlar....

5. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok önemli bir yazı.teşekkürler..

6. lepidoptera

Seviye:
    Beğenen herkese çok teşekkür ederim...iyi forumlar:)..

7. lepidoptera

Seviye:
    Üniversitede ilk yılımdı onu gördüğümde.Tam olarak hatırmıyorum ama okulun ilk haftası olabilir.Tavrı hareketleri çok itici ve ukala gelmişti.Ben biraz sert bir yapıya sahibim kolay kolay sıcak ilişkiler kuramam başlarda.Bir sene kadar sinir bir şekilde gitti ona bakış açım.İkinci sınıftaydım iftar için sınıfta yemek düzenlenmişti,ısrarlara dayanamayıp gittim.Yanıma oturdu işte kader.Bana dönüp ''Ben senden hiç hoşlanmıyorum'' demesiyle başladı herşey.''ben de senden'dedim tabiki.O gece dostluğa dönüşecek bir arkadaşlığa temel attık Esen'le.Samsun'lu olmasından dolayı yaz kış beraberdik.Az hayaller kurmadık geleceğe dair.Ama bunların hiçbir yerinde ayrılmak yoktu.Ben okulda hoca olacaktım oda benimle gurur duyucaktı.benim odama gelip kaynatıcaktık bol bol...Bir hastaneye girip yükselicekti oda.Benden 4 yaş büyüktü;Bazen kol kanat gerdi bana bazen acımasızca eleştirdi.Bazende sinirli olduğum için esip gürlediğim zamanlarda beni sakinleştirdi.Kızardı hep bana !!bak çok sertsin yapma böyle şeyler,insanlar senden korkuyor''derdi.Hocalarla tartışırken ortalığı yatıştıran oydu...Ama tahmin etmediğimiz birşey oldu.Evet ben kariyerime bir başlangıç yaptım ama o başka bir yol seçti.İki hafta sonra evlenicek ve Amerika'ya yerleşicek.Artık beni sanki bir çocukmuşum gibi seven kollayan canım aradaşım olmayacak.Yarın sonkez beraber kalıcaz,birdahası olmayacak...Dostluğa verilen emekler boşa olmasada herzaman hep hayat bizi şaşırtıp yolları ayıracak..Yeni insanlar çıkacak karşımıza ama hep geçmişi arıyacağız...Ben ona yarın onu ne kadar çok sevdiğimi söyleyip sıkıca sarılacağım...Hoşçakal dostum...Eminim kalbinde bierlerde ben hep olacağım...(sizlerle paylaşmak istedim)

heisenberg3910 bunu beğendi.
  8. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    ne diyebilirim ki.aynı duyguyu kısmen ben de yaşadım.ilk yıl nefret ettiğim ukala adamla sonradan can ciğer olduk.2 ay önce sevgilisi için okulunu izmire aldırmıştı.çok hayalimiz yarım kalmıştı.ama ufak bir problemden dolayı 2 hafta sonra tekrar dönüyor.sizin dostunuz da bir şekilde tekrar döner inşallah.hayırlı bir şekilde tabi.dönmese de hep yanınızdadır zaten.:( :( :(