Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geotech,trek,bianchi hangisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yalınayak tarafından paylaşıldı.

1. yalınayak

yalınayak Yeni Üye

arkadaşlar herkese mrb.üç bisiklet arasında kaldım GEOTECH life shımano acera,BİANCHİ shape veya nero,TREK 7.1 fx sizce hangisi daha doğru olur.

bahtiyar közen bunu beğendi.
  2. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Trek kendini kanıtlamış bir marka. Tavsiye ederim.

3. Burak YAVRU

Burak YAVRU Aktif Üye

Seviye:
    Bencede geotech ve bianchi dense Trek derim.

4. yalınayak

yalınayak Yeni Üye

neden trek onu öğrenebilirmiyim yani hangi özelliğinden dolayı trek.bu üç bisiklet arasındaki hafiflik,kullanım ve kalite anlamında

5. yalınayak

yalınayak Yeni Üye

trek 7.1 fx'in ağırlığını bilen varmı.

6. serkansmile

serkansmile Yeni Üye

Seviye:
    trek 7.3 aradım 1 hafta önce. Maalesef hiö bir yerde yok. Bene 7.2 aldım ve aldığımda piyasadaki en son 7.2 di. Dağıtıcı firma artık bu modellerin gelmeyeceğini anca yeni modeller (2011) ekim ayında piyasaya girdiği zaman bulunabileceğini söyşedi.

Trek alacaksan elini çabuk tut ve pğiyasayi sende ara iyice.
    Not: fx 7.5 serisi bol miktarda var ama fiyatı çok yüksek.

7. yalınayak

yalınayak Yeni Üye

arkadaşlar bugün trek 7.1 fx siparişi verdim iki gün sonra kavuşacağım.bu bisikleti almamdaki en büyük etki bu site oldu.pişman olmayacağımı tahmin ediyorum.

8. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    <1.57 14"
    1.60 15"
    1.67 18"
    1.75 19"
    1.80 21"
    1.87 22"

bisikletin boyuna uygun olmasına dikkat et. hibrit bisikletler için kullanılan boy ölçüleri bu şekilde. aslında tam boyuna göre bisiklet alman için boy ve bacak içi uzunluğunu da hesaba katmak iyi olacaktır. örneğin benim boyum 1.70 diyelim bu duruma göre 18" bisiklet uygun görünüyor. 1.67 - 1.75 arasında. buna en yakın kadro boyunu bildiğim kadarıyla 17,5" ve 20" kadrolar var. bu durumda 17,5" olabilir. kadro üzerinde dikildiğinizde en az 2 cm boşluk olmasına dikkat edin..

eğer bisiklet boyunuza uygun değilse nasılsa kargoyla aldığınız için iade edersiniz ve uygun bir boyunu alabilirsiniz.

9. serkansmile

serkansmile Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun.
    Bende ilk turumu yaptım yeni trek 7.2 le. 40 km yol aldım. Toplam süre 1.55 ve ortalama 17 km hıza eriştim. Kullandığım yolçok bozuk bir yoldu. Bol bol yama vardı sıkıntı ve yorucu bir yolculuk oldu. Birde zaman zamamn sıtatik asfaltta da yol aldım. Türkiyedeki çoğu yolda bu tip asftan oluşuyor. Ve direksiyonda sarsıntı yapıyor.
    İlk Turuma başlamadan önce çanakkalenin uzun yıllar bisikletcisi varola uğradım. Montajında hata yaptımmı diye baktık. Bu arada arkaya bagaj siparişi vereceğim nasıl bir şey olsun diye konuştuk. Bu arada gidonun çok büyük olduğunu yolda insanı yoracağını söyledi. 40 km lik yolda farketim kolları omuz hizasının dışında açmak kollları zorluyor. Haklı, sanırım tavsiye ettiği gibi bende gidonu kestirip kısaltacağım.

10. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben gidonu kestirmeni pek tavsiye etmem.

bende buradaki bir bisikletçiye gidon boğazını değiştirdikten sonra gerek ellerimde, gerekse sol dizimde ağrılar oluşmaya başladı. ama ben daha önceden sorunsuz kullandığım için problemin ayarlarının doğru dürüst yapılmadığından kaynaklandığını düşünüyorum.

gidon derken gidon boğazını mı kasdediyorsun yoksa.

ben selenin biraz ileri, geri alınarak ve gidonun pozisyonu tam olarak ayarlanarak sorunun hallolacağını düşünüyorum. çünkü ben sorunsuz kullanıyordum.

ya da en iyisi bir gün biraz zahmetli olsa da istanbul'da kalamış'ta yeşil bisiklet var. ordaki arkadaşlar bisiklet ayarlarını gayet güzel yapıyorlar.

sarsıntılarla ilgili olarak da ben şimdiye kadar pek rahatsızlık hissetmedim. ama çözüm olarak 75 psi ve son sınır (110 psi lastiklerin üzerinde yazıyor) arasında bir değere 90-95 psi düşürerek sarsıntıların azalacağını söylüyorlar. bir de uzun vadeli bir çözüm olarak amörtisörlü bir sele kullanmak olabilir. [ben bunları yabancı forumlarda okumuştum]

ben de neredeyse 100 km yapmışım :)

serkansmile bunu beğendi.
  11. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bir de gidon uzunluğunu omuzlarınının uzunluğu + 5 - 10 cm. şeklinde hesaplayabilirsin.

serkansmile bunu beğendi.
  12. serkansmile

serkansmile Yeni Üye

Seviye:
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Dediğin gibi bu gidon uzunluğunun omuz genişliğine göre bir standartı olmalı muhakkak. Bu vücuttaki kasların (kol kaslarının ) en rahat olduğu bir acıklıktır muhakkak. Ama bu durumda boya göre nasıl kadro ölçüleniyorsa gidonunda ölçü değerleri olmazmıydı. Omuz genişliğine göre belirlenen standartlar. Ama gidonlarda böyle bir ölçülendirme olduğunu bilmiyorum. ( Bilmiyor olmam yeni bir bisiklet kullanıcısı olarak bilgisizliğimin fazla olmasından olabilir. Bu konularda yeterli bilgim yok aslında, sadece mantığa oturtmaya çabalıyorum olan durumu )

13. muersoy

muersoy Aktif Üye

Seviye:
    Trek doğru seçim...hayırlısı olsun...benim de değişim zamanı geldiğinde ilk tercihim olacak...

14. yalınayak

yalınayak Yeni Üye

şu kargo meselesi beni biraz üzdü trek siparişimi çarşamba günü verdim ve bisikletin o gün firmadan çıktığı söyleniyor,bildiğim kadarıyla teslim iki iş günüdür ama hala gelmedi,aslında firmanın daha düzenli bi kargoyla çalışması gerekirdi.acaba diyorum benmi biraz sabırsızım bilmiyorum.bu arada benim boyum 187 kilom 97 firma bana 20" bisiklet gönderiyor umarım bana uyar .

15. can dağlı

can dağlı Yeni Üye

1)trek
    2)geotech
    3)bianchi