Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geotech TEAM Değerlendirme

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gültekin ATALIK tarafından paylaşıldı.

1. Gültekin ATALIK

Gültekin ATALIK Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Düzenli bir bisiklet kullanıcısıydım öyle kendi çapında bisikletim vardı. 2. Güzelçamlı bisiklet festivaline katıldım. Orda kiraladığım bir Bianchi Speed vardı onla bile iki günde deli gibi eğlendim. Hep istiyordum prof. bisiklet ama icraata dökmüyordum. Neyse kısaca Güzelçamlı'dan sonra almaya karar verdim ve p.tesi günü Geotech Team aldım. Fiyatı 1200 lira. Sizce özelliklerine göre bu bisikletin fiyatı iyimi? Ve düzenli kullanan birinin gözüyle sizce bu bisiklet ne kadar iyi 1-10 arası puan verseniz?

KULLANICI TIPI : MTB
    KADRO : ALLOY GÖVDE 6061 ULTRA LIGT
    ÖN AMORTİSÖR : SUNTOUR XCM
    ARKA AKTARICI : SHIMANO XT
    ÖN AKTARICI : SHIMANO DELRE
    VİTES KOLLARI : SHIMANO DEORE
    RUBLE : SHIMANO DEORE
    AYNAKOL : HOLLOWTECH SHIMANO DEORE
    ORTA GÖBEK : HOLLOWTECH SHIMANO DEORE
    FREN ÖN / ARKA : SHIMANO DEORE HİDROLİK FREN
    FREN KOLLARI : SHIMANO DEORE HİDROLİK
    ARKA GÖBEK : SHIMANO DEORE
    ÖN GÖBEK : SHIMANO DEORE
    SELE : ERGONOMİK JELLİ SELE
    SELE BORUSU : ALLOY
    SELE KELEPÇESİ : ALLOY
    JANT : V PROFIL LIGHT ALLOY
    LASTİK : MAXIS ASPEN
    JANT EBATI : 26"
    VİTES SAYISI : 27
    MATERYAL : Alu

2. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikleti puanlamak için ne amaçla kullanıldığına bakmak lazım. uluslararası bir yarışa giriyorsun diyelim bu bisiklet tabiki 2-3 de kalır. ama hafta içi ulaşım, hafta sonları ufak tefek uzun olsun kısa olsun geziler için düşünürseniz bence 8-9.

yani alınan parçanın iyi olması biraz da sürüş keyfi için falan diyor bazı arkadaşlar ama yani keyif için bir ön maşaya kalkıpta 1.000tl vermem ben.

ben hafta için okula ulaşım ve hafta sonuda hava güzel olursa arkadaşlarla tur için kullanıyorum bisikletimi. senin bisikletini kullanıyor olsaydım 10 verirdim.

3. Gültekin ATALIK

Seviye:
    o zaman şöyle düzeltme yapayım şehir içi dolaşım arada h.sonları geziler ve yazında uzun süreli parkular için kaç dersiniz?

4. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    dediğim gibi ben o dediğin kullanımlara göre 9-10 verirdim ki bende o amaça yakın kullanıyorum.

hatta ufak ufak o sisteme yakın birşeylere çevirmeye çalışıyorum bisikleti. daha yeni 2.el bir xcm v2 maşa aldım çok memnunum ve yetiyor. frenlerimi değiştirmiştim şuan için 10 numara. son olarak vites aksamını değiştirecem sonra öğrencilik hayatı bitene kadar öyle gider.

ya zaten bir noktada eğer birşeylerden zevk almamaya ya da sürüş sırasında seni rahatsız eden birşey çıkarsa o donanımı bir üste çıkarırsın. orası gene sana kalmış. orada işte bazı kullanıcıların dediği sürüş zevki olayı devreye giriyor.

5. Gültekin ATALIK

Seviye:
    bende öğrenciyim ve bisikletin şu an için tek kusuru amortisör kilitli değil. ama ilerde 1 yıl sonra falan şöyle kaliteli bir 2. el amortisörle değiştircem ve sanırım o haliyle beni uzuuun bir süre idare eder.

6. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    valla benimkide kilitli değil çokta aramıyorum doğrusu. gerçi belki kilitli hiç denemedim denesem aa iyiymiş deyip ona yükseltme gereği duyacağım ama dediğim gibi şimdilik aramıyorum. dümdüz asfalt yol bulmak türkiye koşulları için pek mümkün değil zaten mutlaka bozuk bir yer geliyor. hiç olmadı şehir içinde trafikten kaçacam falan filan derken kaldırma çık oradan in derken gene amortisör lazım oluyor haliyle kilitli tutmaya gerek kalmıyor.

bisikletinle sana mutluluklar diliyorum dostum. iyi pedallamalar. keyfini çıkar.

7. Gültekin ATALIK

Seviye:
    Hiç puanlayacak kimse yok mu? :(

8. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bisiklet teknik özellikleriyle gayet düzgün görünüyor.Arkasındaki firma da tanınmış firmalardan ve sürekli muhattap bulabileceğiniz firmalardan olduğu düşünülürse gayet güzel bir şeçim
    :)

9. Gültekin ATALIK

Seviye:
    teşekkür ederim bilgileriniz için...