Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geotech Team 2010 Periyodik Bakım

Konu, 'Delta Bisiklet' kısmında Gültekin ATALIK tarafından paylaşıldı.

1. Gültekin ATALIK

Gültekin ATALIK Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Delta Bisiklet çalışanları ve üyeleri. Öncelikle güzel mağazalarınız ve bisiklet çeşitleriniz için teşekkür ederim. Yaklaşık 3 hafta önce sizden bir Geotech Team 2010 Full Deore bisiklet aldım. Bisikletçi abilerimin dediğine göre periyodik bakımlarını aksatmamam gerekiyormuş. Fakat bisikleti teslim alırken bu konuda bilgilendirilmedim. Bisikletin periyodik bakımları hangi tarihlerde yapılmalı ve siz bu bakımları satıcı olarak ücretsiz yapıyorsunuz değil mi? Ayrıca bana verdikleri Delta Bisiklet bisiklet kullanımı hakkındaki kitapçığın arkasında bir garanti belgesi ve bakım montaj kuponu doldurulmadı. Bunların doldurulması gerekli mi? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

2. Gültekin ATALIK

Seviye:
    teşekkür ederim. peki ilk bakımdan sonra tekrar ne zaman götürmem gerekir? belli bir zaman çizelgesi var mı bu bakımlar için? Kimi markalarda periyodik bakımlar zamanında yapılmazsa garantide problem yaşanıyormuş sanırım ondan bunu merak ettim.

3. Delta

Delta Delta Yetkilisi Delta Bisiklet

Adı:
    Delta
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Düzenli olarak getirmenizde fayda var.
    2 - 3 aylık periyodlar olabilir.

Gültekin ATALIK bunu beğendi.
  4. Gültekin ATALIK

Seviye:
    peki bu bakımlar ücretsiz mi nasıl olucak? yada ilk bakım ücretsiz gerisi mi ücretli? ücretliyse ne kadar bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim.

5. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Akort ayarı vb. ayarları yaptırıp geri kalan ayarları kendiniz yapmanız sizin için bir tecrübe olur turlarda kolaylık sağlar

6. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba,

İlk bakımın amacı: Montajlama sırasında bir hata yapılmış mı yapılmamış mı? Vites fren ve teknik bazı noktalarda gevşeme olmuş mu, Akort ayarlarında bir sorun var mı gibisinden bakılır.

İlk bakım zamanı tamamen binme zamanıyla ilgilidir. Otomobil gibi düşünmeyiniz. 1 ay sonra eğer bir takım sorunlar hissediyorsanız aldığınız yere götürerek elden geçirtiniz. İlk bakım bisiklette ücretsizdir.

İlk bakım kuponu bayilerin veya servislerin ücretlerini alabilmeleri için gereklidir. Delta Bisiklet'ten aldıysanız bakım uponunun bir anlamı yoktur. Çünkü ithalatçısı Delta Bisiklet'tir.

Delta Bisiklet markalarında Geotech Corratec Cannondale vs vs markalarında garanti belgesi doldurulmuş doldurulmamış bir anlamı yoktur. Bütün bisiklet kayıtları sistemde bulunur. Ayrıca bütün modellerin yılı bellidir.

İlk bakımdan sonraki bakımlar ücretlidir. Fakat Delta Bisiklet genelde bisiklette ciddi sorunlar yoksa bu bakımlardan ücret almamaktadır.

7. Gültekin ATALIK

Seviye:
    teşekkür ederim Ulaş bey. bisiklete binerken bazı garip sesler duyuyorum ve vites ayarları bozuldu. o zaman en kısa zamanda götüreyim ben.

ulas bunu beğendi.
  8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    http://bicycletutor.com/ sitesini inceleyiniz.
    Bu sayede servise tek bağımlılığınız, yeterli ekipmanınızın olmadığı yerde olacaktır :)

Gültekin ATALIK ve ulas bunu beğendi.
  9. Gültekin ATALIK

Seviye:
    çok yararlı bir site teşekkür ederim...