Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geotech Soldier 2.0

Konu, 'Geotech' kısmında ibrahim yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim yılmaz

ibrahim yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    İş değişikliği nedeniyle sürekli seyahat halindeyim. Bisikletten uzak kalmamak adına cyclocross bisikletimin yanına katlanır bisiklet edindim. Katlanır bisikletimi mtb den yana tercih ettim. Geotech Soldier 2.0 bisikletim 26 jant ve 27 vites özellikleri ile günlük antremanlar ve hafta sonu arazi sürüşleri için çok uygun. Haftaya iki günlük bir turda performansını test edeceğim.
    Uploaded with ImageShack.us

Armano bunu beğendi.
  2. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben bu bisikleti çok merak ediyordum maşası falan gayet kaliteli vites grubu da mtb grubu bisiklet nasıl acaba mtb kadar iyi mi tavsiye eder misniz

3. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  4. ibrahim yılmaz

ibrahim yılmaz Yeni Üye

Seviye:
  5. ibrahim yılmaz

ibrahim yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Geotech Soldier 2.0 la günübirlik en zor turumu geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdim. Bisikletimden beklediğimin üzerinde performans aldım. Bisikletimle ilgili çekindiğim kısmı 187cm boyuma göre standart bir kadro boyu ile bu denli zor bir rotada bel sırt ağrıları çekip çekmeyeceğim ve katlanır olması sebebiyle zor arazi şartlarına bisikletimin ne kadar dayanacağı ile ilgiliydi. Bisikletimle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadığım turda toplam 1677 metre tırmanış yaptık. Toplam 116 km yol yaptım. 42 km arazi sürüşüdür. Yalova Höyüktepeye tırmandık ve dönüş yolunda ormanın içine daldık. Amortisör ve vites sistemi de arazi şartlarında bana hiç sıkıntı çıkarmadı. Bir önceki hafta sonu Aydos turu dönüşünde Metro kullandım. Katlanır olması sebebiyle Metro da ekstra jeton atmak zorunda kalmadım. Günlük arazi sürüşleri için benim ihtiyaçlarıma cevap veriyor. Olumsuz yanlarına gelince katlamadan araç askısında taşımak istediğinizde bu pek mümkün değil. Belki benim araç askımdan kaynaklanıyor. İkinci olumsuz yanı ise katlanır durumda sabitleyici bir mekanizması yok. Bu da katlanır durumda elde kolay taşınmasına engel. 26 jant lastikleri ile katlandığında dahi geniş bir bagaja ihtiyaç var. Bagaj hacmi geniş olan bir aracım olmasına rağmen ön lastiği söküyorum. Toplu taşıma araçlarında bu da çok sıkıntı oluşturmuyor. Sürüş esnasında hiç bir sorun yaşamadım. Ben tavsiye ediyorum. Artık arazi sürüşlerinde cyclocross bisikletimi yormayacağım. Soldier 2.0 ı tavsiye ediyorum.
    Yalova ayağındaki strava kayıdı için Mahsus Mahal'e teşekkürler. http://app.strava.com/activities/85786349

6. a.gonen

a.gonen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fiyati biraz pahalı degilmi

7. Armano

Armano Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Ben de bir ay önce Soldier 1.0 aldım ve sanırım son bisikletti :)
    Gayet memnunum. Bisikletle şehir içi uzun mesafe gidiyorum. Dönüşte sürmeye üşenince atıyorum arkadaşın arabasının bagajına eve kadar bıraktırıyorum kendimi :) Parçaları Soldier 2.0 kadar kaliteli değil ama benim gibi yeni başlayanlar için yeterince iyi. Şehir içinde ve merkezi biryerde oturuyorsanız ve ankara gibi metroları etkin kullanabileceğiniz bir şehirde yaşıyorsanız ve pratiklik uğruna bisiklet keyfinden ödün vermek istemiyorsanız bu tarz bisikletler çok mantıklı. Metroda sorun olmuyor ama otobüslerde olabilir hiç denemedim :)
    Not: tüplü sedan araba bagajı hariç her bagaja sığdırabilirsiniz. Ben en kötü arka koltuğa koyuyorum. Tekerlek yukarı doğru olursa arka koltuğu da kirletmezsiniz :)
    Benim bisikletim 1000 TL'ydi ama malesef son bisikleti de ben aldım belki Delta bisiklet yeni sezonlarda yine benzerlerini çıkarır

8. yavrukarga

yavrukarga Yeni Üye

Adı:
    Nihan
    Bisiklet:
    Dahon
    Merhaba, Geotech soldier'ın ağırlığı hakkında bilgi vermeniz mümkün mü? Hiç bir yerde bisiklet ağırlığına dair bilgiye ulaşamadım.