Geotech kask ?

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar merhaba.Sonunda geç de olsa kask almam gerektiğini anladım.Bir kaç ürün buldum ancak sağlamlık,fiyat-performans,marka konusunda pek bilgim yok.Acaba hangi ürünü ve hangi bedeni almalıyım?.Fiyat olarak max. 80-85 tl arası düşünüyorum(tabi eğer bu bütçe ile alacağın kask işe yaramaz derseniz bir ay daha bekleyip bütçemi biraz daha arttırabilirim).Kafa ölçüm:56-57 arası çıktı.

Benim bulduğum ürünler:
(link)

(link)

Şimdiden yardımınız için teşekkürler,iyi forumlar :)

Scudo

Atahan E

Üye
Tepki
0
1.linkte ki ürünü alabilirsin bende aldım, yalnız m bedenini alacaksın :)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Büyük hasarlarda nasıldır bilmiyorum ama 20-25 km hızla kaygan zemini farketmeden viraja yatınca teker kayması sonucu yan düştüm ve başımı yere çarptığımda zemini hissetmemiştim bile. Kaskta çatlama falan da olmadı. Ama diğerlerine göre fiyat düşüklüğü hep kafamı kurcalamıştır. Aerodinamik dışında ne farkı var da diğerleri kat kat üstü fiyatlara satılıyor? Bilen varsa bana da açıklasın.

• Beğen
Tepkiler: Hâkî.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende şu sıralar kask araştırmaya başladım. Benimde sizler gibi fiyat konusu kafamı çok kurcalıyor. 1. linkteki ürün 82 lira ve bu fiyata yakın kasklar da var. İnsan ister istemez 80 veriyorsam 20 verip daha iyisini alırım diyor fakat aynı sitedeki 119-139 lira arasında olan kaskların bu linkteki 70-80 liralık kasklardan farkları nedir acaba ? Farkları sadece hafiflikleri ve aerodinamik yapıları ise o fiyatlara çıkmaya hiç gerek yok benim açımdan fakat bu özellikleri dışında sağlamlık ve absorbe oranı da artıyorsa o zaman insan haliyle fiyat çıtasını artırmaya gidiyor. Bizler gibi 80-100 lira fiyat aralığında kask almış veya arayan kişilerden yorum bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: S26

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
En kötü kask bile hiç kask olmamasından iyidir muhakkak. 1. linkteki ürünü alabilirsiniz. Sonuçta bilinen markanın ürünü.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Gökhan Semiz

Gökhan Bey yaklaşık bu fiyat aralığında kask arıyordum. Marka olarak Limar ve Selev markalarını araştırıyordum. İki markanın modellerini de çok beğeniyordum. Yaklaşık 7 8 aydır Selev avatar modelini kullanan arkadaşım vardı ve tavsiye ediyordu. Modellerini de çok beğendiğim için bende ilgimi selev markasına yöneltmiştim. Ama kız arkadaşım benden önce davrandı. 6 gün önce doğum günümdü ve bana selev mito modeli kask hediye etti. Daha kullanmadım ama kaskı incelediğimde gerçekten güzel bir kask olduğuna kanaat getirdim. Bendeki mito modeli 255 gram. Kaskı önce yan sonra da paralel olarak yere koyup üzerine hem ağırlığımı verdim hem de kuvvet uyguladım ama ne esneme vardı ne de bir zayıflık. Şahsi görüşüm selev ve limar modellerini değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gürkan Ç.

Haklısınız. Peki aynı sitede 1. linkteki ürüne en yakın fiyatta başka marka olarak 139 liraya Limar 525 model kask var. Aralarında 60 lira fark var. Az bir fark değil ama kalite olarak geotech den çok mu üstün acaba ?

@Ömer KARAN

Ömer bey yukarıda da yazdığım gibi aynı sitede Limar 525 Sport Action model kask var. Geotech e göre nasıl değerlendirirsiniz ?

Link : (link)

Kürşat Altunay

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Dahon
pisleti alınca kask sorunu bende de baş gösterdi. forumda yok mu kask seçim rehberi falan??

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Değerli Arkadaşlar Merhaba,

Geotech kasklar kalite olarak bir çok bilindik markalarla aynı fabrikada üretiliyor.

Sarf malzemeleri aynıdır. Kalite ve güvenlik konusunda bir endişeniz olmasın.

Unutmayın ki her verdiğiniz fazla ücret aşağıdaki özelliklerden birini veya birkaçını satın alır.

Genel Olarak, Bisiklet kaskında fiyatları değiştiren nedenler;

1.Marka adı
2.Dış kabuk ve köpük birleşim noktalarındaki işçilik farkı.
3.Görüntü tasarım ve boya kalitesi
4.Çene altı kilit mekanizması
5.Çok üst seviye kasklarda karbon veya fiber bağlantı noktaları
6.Yukarıdaki nedenlere bağlı olarak ağırlık farkı.
7.Dünyaca kabul görmüş bazı testlere ödenen ücretlerin kask fiyatlarına yansıtılması.
8.İleri seviye kasklarda köpük sıkıştırılma oranları
9.Havalandırma kanallarının çokluğu ve buna bağlı olarak ek güvenlik destek bağlantıları
10. İç petlerinin kalitesi ve uygulanma şekli

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
Çok güzel cevaplar gelmiş teşekkürler .Kusura bakmayın foruma giremedim.Ama ben tam anlayamadım.80 liralık geotech kask işe yarar mı? Açıkcası tasarımı hoşuma da gitti.Ancak arada limar lar uvex ler konuşulmuş aklım da bi yandan o tarafa gitti.Bu kaskı alırsam memnun kalır mıyım yoksa bütçeyi biraz daha arttırıp başka modellere mi yoğunlaşayım ?

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Eğer iyi bir kask, sınırları çokta zorlamayan ve birde markası olsun diyorsanız, size UVEX I-VO modelini öneririm. Kendim kullanıyorum, bir kullanıcı olarak söylüyorum. Kafamda sanki yokmuş gibi hissettiriyor, 250 gram ağırlıkta. 24 havalandırma kanalı. Almanya üretimi. CE Avrupa standartlarına uygunluk belgesi.

Ulaş Bey'in sıraladığı maddelerin kaskımda gözlemlediklerim yanına + işareti koydum.

1.Marka adı +
2.Dış kabuk ve köpük birleşim noktalarındaki işçilik farkı. +
3.Görüntü tasarım ve boya kalitesi +
4.Çene altı kilit mekanizması +
5.Çok üst seviye kasklarda karbon veya fiber bağlantı noktaları -
6.Yukarıdaki nedenlere bağlı olarak ağırlık farkı. +
7.Dünyaca kabul görmüş bazı testlere ödenen ücretlerin kask fiyatlarına yansıtılması. +
8.İleri seviye kasklarda köpük sıkıştırılma oranları +
9.Havalandırma kanallarının çokluğu ve buna bağlı olarak ek güvenlik destek bağlantıları +
10. İç petlerinin kalitesi ve uygulanma şekli. +

(link)

Ayrıca UVEX kaskları için özel olarak üretilmiş ışıklandırma sistemleri mevcuttur.

(link)
Bu UVEX TRIANGLE LED KASK ÇAKAR LAMBA bendeki UVEX I-VO modeline uyar mı acaba Ulaş Bey ?

(link)

Ve ayrıca benim yakın zamanda kask tercihi adına açtığım konu. Son kararım UVEX I-VO oldu.

(link)

• Beğen
Tepkiler: ulas

Atahan E

Üye
Tepki
0
@Hüseyin Külcüoğlu

teşekkürler fakat şu anda bu kasktan hiç bir yerde yok.