Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geotech hakkında kararsızlık ve yeni bisiklet alımı için yardım..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ozgurcann tarafından paylaşıldı.

1. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,

Bir arkadaşımın özendirmesiyle çocukluk yıllarından bu yana ilk kez bisiklet almaya karar verdim geçen gün. Bisikleti Caddebostan sahilinde gezmek için kullanacağım, arada bir de forum gezilerine katılmayı planlıyorum. Delta Bisiklet'e uğradım, oradaki görevli Geotech diye bi markadan söz etti. Corratec teknolojisini esas alıp kendileri topluyorlarmış Geotech'leri. Bu soruyu burada sormak ne kadar mantıklı bilmiyorum çünkü Delta Bisiklet'tekiler de forum üyesi sanırım ama cevap alabileceğim en iyi yerin burası olduğunu düşünüyorum...

Geotech bisikletlere güvenilir mi? Kadroları Tayvan'dan geliyormuş, Tayvan üretimi bisiklet alınır mı? Ascent ya da Neon almak istiyorum, bunların donanımı iyi midir? Shimano'nun epey vites modeli var, Tourney, Altus, Alivio gibi. Hangi vites hangi amaçlı kullanılır? Bu modellerin birinin diğerinden iyi olma sebebi nedir?

Çok uzun oldu farkındayım ama,

Geotech Ascent, Neon, Corratec X-Vert Taal, Sedona Borla, ve 711 gibi bisikletlerden hangisini önerirsiniz, neden? Bu markaların bu modellerinin diğerlerine bir üstünlüğü var mıdır? Bunlar dışında kullanım amacıma ve bütçeme göre önerebileceğiniz başka bir marka ve model var mıdır?

Affınıza sığınarak son sorum,

Scott, Kron, Sedona, Corratec, Geotech ve Cannondale gibi markaları birkaç gün önce bisiklet araştırmaya başladığımda ilk kez duydum. Aralarından güvenebileceğim en iyileri hangileridir?

Not: Ayırabileceğim bütçe maksimum 600YTL'dir.

Herkese şimdiden teşekkürler.

İyi günler..

2. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
  3. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler..

4. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    vites sıralaması : Tourney(önermem) , Altus , Acera,Alivio...

Geotech en az sedona,kron markalar kadar kaliteli.Tayvan olayı ise ;eğer biraz araştırırsan bütün markaların fabrikaları uzak doğu ülkelerinde.Kron,Sedona,Scott,trek hepsi Çin,tayvan o yerlerde fabrıkaları.O üretim yerınden bır sorun olmaz.

4.paragraftaki bisikletlerden e iyi donanıma sahip Geotech ascent.Full alivo donanımlı.Ama genel olarak bakarsak ve kalite/fiyat/performans açısından Sedona 711 - Geotech Ascent i önerırım.Bu ıkı bısıklette güzeldir.Göz kararına göre hangısını begenırsen al.Asla pişman olmazsın.yazındaki son sorun ise onların arasından değilde en iyi Trek markasıdır.Bütün açıları,kadro yapısı ve bisikletın tamamı mühendisler tarafından ıncelenıp yapılır.cannondale ben o kadar sevmıyorum bu markayı fıyatları şişirip verıyor bana göre.

Sıralama :
    Trek
    Scott
    Cannondale
    Sedona
    Corratec
    Kron
    Geotech

geotech,kron,sedonanın altlarda olduguna bakma bu bısıklet markalarının hepsi kalıtelıdır.

msavsa, deniz çelik ve ozgurcann bunu beğendi.
  5. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    ben fiyat/performansa baktığımda geotech ascent'in sedona 711den de trek 3500den de iyi olduğunu görüyorum, hatta o fiyata iyi bir scott ya da corratec almak imkansız gibi. Shimano Alivio kullanılmış olan Corratec x-vert halcon 750ytl civarında. Scott Aspect60, Geotech Ascent'ten pahalı olmasına rağmen daha düşük bir donanım kullanılmış..

Bütün bunlara baktığımda Geotech mantıklı geliyor.. Ben mi yanlış düşünüyorum, yoksa pek bilgi sahibi olmamamdan mı kaynaklanıyor veya forumdaki arkadaşlar kötü birşey mi biliyor Geotech hakkında, neden herkes Sedona ya da Trek tavsiye ediyor?

msavsa bunu beğendi.
  6. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çünkü ikiside mükemmel kaliteli markalar.O donanımı düşük fıyatları yuksek olanlar kadrosu sağlamdır.Kaynak yerleri kalitelidir.İşçilik vardır...

7. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Özgürcan arkadaşımız guzel bir soru sormuş. Buradaki sorun bisiklet satan mağazalar, mevcut kadronun yapısı, boyunuza uygun olup olmayışı, mevcut kadro uzerinde kullanılan ekipmanların kalitesi, tekerleklerin ve jantların kalitesi, vites sisteminizin kalitesi vb gibi olaylar.

Bahsettiğiniz bisikletler harika bisiklerdir hepsine güvenebilirsiniz.

Özetle 600 ytl iyi bir rakkam.

Ama size şöyle soliyim araba kullanmayı mercedeslemi öğrenirsiniz?

Bisiklet kullanmak basta basit gibi gorunsede baya meşakatli bi iştir.

Bisikletler surekli bakım ve onarım ister. ( kullanım oranınıza bağlı )

Eğer diyosanız ben bu bisikletle kendimi geliştiricem, cok pahalı bisiklet ii olmaz.

Ama diyosanız ben gunde en fazla 10-15 km kullanıcam.

o zaman o bahsettiğiniz ürünlerin hepsine birden guvenebilirsiniz.

Özellikle forumdaki arkadaşların tecrübelerine gözü kapalı inanabilirsiniz.

saygılar.

msavsa ve ozgurcann bunu beğendi.
  8. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    Araştırdıkça daha da karışıyo insanın kafası.
    Bugün Beşiktaş Adrenalin'e gittim Geotech Ascent için fakat gördüm ki Trek 3700'ün 2008 modelleri, 2009 modellerinin erken gelmesiyle %15 indirimde ve Ascent'den daha ucuz. Kafam iyice karıştı.
    Trek 3900 lerde 600 küsür.

gokhancan bunu beğendi.
  9. gokhancan

Seviye:
    seçim şansı cok fazla.

10. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    Trek 3700 siyah! 16" ? :)

11. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Benim de kafam iyice karışıyor araştırdıkça, çok fazla bütçe ayıramamak daha da zorlaştırıyor işi. Trek 3700'e bakmıştım bugün ben de. Bazı arkadaşlar mutlaka iyi bir marka al deyip Scott ya da Trek öneriyor, bazıları ise boşver markayı Geotech Ascent'in üzerindeki donanım hepsinden iyi onu al diyor.

Sizce ne yapmalı?

12. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    Beraber alsak biraz daha indirim yaparlar mı acaba? :)

13. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    19" yok ama adrenalin'in stoklarında =) Galiba Geotech Ascent'e doğru kayıyorum ben yine, Alivio ön ve arka attırıcı kullanmışlar. Trek 3700'de Acera..

Bize birisi yardım etsin lütfen =)

14. slayer35

slayer35 Yeni Üye

Seviye:
    @ozgurcann sana kolay gelsin seçiminde
    >merak ettiğim bir konu var,geotech ascent alivio özelliklerinde parçaların bazılarının markaları yok hep alloy yazıyor,ama markası ne acaba bunu nasıl öğrenebiliriz?

15. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    Delta bisiklete sorabiliriz sanırım?

16. gokhancan

Seviye:
    Dostum biraz şüphe iyidir ama . Bu bağlamda düşünürseniz simdi bir ürünü alıp gözünüz bir diğerinde kalıcak.

Aslında seçimin basit git geotech marka bisikleti al düşünme sorgulama :) sadece bisikletine bin ve hayatın tadını cıkar.

17. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Geotech'i bugün tekrar gördüm, diğerleri kadar kaliteli durmuyor gerçekten. İçime sinmeyen birşeyi almak istemiyorum. Trek'in üstündeki tek kat alüminyum jant ve acera attırıcılar da can sıkıcı.. ayrılan bütçeyi biraz arttırmak en iyisi sanırım..

18. canca5

canca5 Yeni Üye

Seviye:
    GEOTECH al pişman olmazsın.bende team modelini kullanıyorum.3 kez inceltilmiş alü kadro var diye söylediler.oldukça iyi.

19. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    sedona 711 v.renk olsun kalite olsun bnce gayet üstün bir model.