Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geotech ascent'e avid bb5 taktırmak

Konu, 'Frenler' kısmında bençizdim tarafından paylaşıldı.

1. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
    merhabalar, geotech ascent model bisikletim var. günlük kullanımda çok gerekli olmuyor ancak merdiven inişi sırasında frenlerimin yeteri güvenliği sağlamaması ve yağışlı havalarda disk frenin getirdiği söylenen avantajlardan ötürü, ayrıca frenlere çok çamur kaçmasından dolayı bisiklete disk fren taktırmak istiyorum. ancak hidrolik sisteme geçmek istemiyorum çünkü hem ekonomik açıdan beni zorlayacağı için hem de hidrolikten kaynaklanan baş ağrıtıcı sorunlardan dolayı hidroliklerden soğudum. mekanik disk fren olarak da avid bb5 veya bb7 tavsiye ediliyor (onun dışında gereksiz olduğu söyleniyor). özetle disk frenin artılarını istiyorum ancak hidrolik frenin sıkıntılarını istemiyorum.

- öncelikle bu bisiklete disk fren yatırımı yapmaya değer mi?(eşeğe altın semer mantığı..)
    - onun dışında göbeklerin de değişmesi lazım bu konudaki önerileriniz nelerdir?
    - ayrıca jant tellerinde neye dikkat etmeliyiz, diskin kuvvetine dayanacağını nereden anlarız?
    - en önemlisi bu diskleri nereden temin edebileceğim, çünkü türkiye'de internet üzerinden satışı yapılabileni bulamadım, ebay'de 70usd'ye var ancak 30usd kargo parası vermek de çok geliyor, türkiye'de varsa buradan temin etmek istiyorum.
    - ikinci el konusunda da bana bilgi verirseniz (ikinci el alınır mı, alınırsa satabilecek olan var mı, alırken neye bakılır vs) çok sevinirim.

bu arada bisikleti odtü'de kampüs içinde kullanıyorum(tabi sadece yollarını kullanmıyorum). ara sıra da kampüs dışına çıkıyorum. arada da araziye antrenmana çıkıyoruz. çok uzun yol gitmiyorum. derslere de bisikletle gittiğim için sabahları yarım saat fren ayarı yapmak istemiyorum. tabi bu kullanım koşullarında disk fren bir ihtiyaç mı o da tartışılabilir.. mümkünse tartışalım :)

şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim. saygılar..