Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geotech ascent mi trek 3700 mü? bisikletten anlayan birinin fikri lazım :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında monolara tarafından paylaşıldı.

1. monolara

monolara Yeni Üye

bütçemi en fazla bu kadar zorlayabildim :)

ilk bisiklet alım deneyimim olucak ama bikere alıp hep kullanmak istiyorum.. ileride daha iyisini alayım gibi bir çaba harcayacak durumum yok..

ayrıca ben bayağı bir dolaştım ama fiyatı bu civarlarda olan başka model önerileriniz varsa onları da paylaşırsanız sevinirim :)

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kardes, sozunu ettigin markalari dusunuyorsan fena sayilmayacak butce ayirmissin. Madem oyle bir sure beklemeni oneririm. Ay sonuna hem fiyatlar duser hem de iyice bilinclenmis olursun.

Kisisel onerim, TREK olur. Sebebiyse omur boyu garanti veriyor olmasidir. Burada daha tecrubeli arkadaslar var. Onlardan ayrintili bilgi alirsin.

monolara bunu beğendi.
  3. ÇELEBİOĞLU

ÇELEBİOĞLU Yeni Üye

Seviye:
    Ay sonuna kadar fiyatlar düşer derken tahmin mi,bildiğiniz bir şey mi?Ben de almayı düşünüyorum da..

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sezon bitiyor ve Onumuzdeki sezonun modelleri piyasaya cikacak. Saticilar ellerindeki eski modellerden kurtulmak isteyecekler. Piyasayi bilen arkadaslarin soyledigi birsey.

ÇELEBİOĞLU bunu beğendi.
  5. monolara

monolara Yeni Üye

treki düşünmemin başlıca sebebi bende de o ama sanki sadece garantiye o kadar para veriyorum gibi bir his uyandı içimde o yüzden başka markalara kaydım.. sanki daha özel modeller alınabilir o paraya gibi geldi.. çok kararsız kaldım sıkıntı yaptım resmen :p

ay sonunu bekleme tavsiyeni de dikkate alıcam çok sağol umarım iyice düşer fiyatlar..

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bakimi da bedava yapiyorlar. :) 2 Yil sonra onunuze fatura koymuyorlar. :) Trek Amerikan oldugu icin fiyati belki dusmeyebilir ama her sartta beklemekte fayda var. Buyuk bir heyecanla alip 2 gun sonra pisman olmaktan iyidir.

7. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Bu "sezon bitiyor fiyatlar düşer.." mantığı bisiklette pek işe yaramıyor sanırım. Hem düzenli indirim olmuyor, hem de boyuna göre kadro kalmayabiliyor, bırak boyuna göre olanı, herhangi bir boy kadro bile kalmayabiliyor beğendiğin bisikletten. Misal; sedona borla, hiç kimse bulamıyor şu sıralar...

Bu konuyla ilgili şu linke de bakabilirsin:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=28822

Ayrıca; Geotech Ascent ile Trek 3700ü ben de epey düşündüm bisiklet alırken. Garanti konusunu kafana takma. Kızıltopraktaki Delta Bisiklete gidince anlayacaksın dediğimi. Serkan Bey ve Ulaş Bey her türlü kolaylığı sağlayacaktır. Serkan Bey'in bizzat bana söylediği cümle şu Geotech Ascent hakkında: "Bu kadroyu çatlat, gel sana yenisini vereyim.." Malına güvenmeyen bir satıcı böyle bir cümle kuramaz takdir edersin ki. Öte yandan söylediğine göre ömür boyu garanti Türkiye'de geçerli değilmiş, yani ülkemizde yasalar alınan bir ürüne maksimum 6sene garanti süresi biçilebildiğini sölüyormuş, o yüzden pek de bi anlamı kalmıyor ömür boyu garantinin sanıırm. Emin değilim ama böyleymiş..

Trek3700ün vites takımı da jantları da daha kötü Ascent'ten. Tek kat alüminyum jant var üzerinde bildiğim kadarıyla. Trek alt serilerinde markasını satmaktan başka bir şey yapmıyor.

Ascent'in vitesleri alivio en azından..

Ben bütün bu çelişkilerden sonra ve 2 haftalık bir araştırma sonucunda bütçemi biraz daha arttırmanın en mantıklı yol olacağını düşünüp Corratec X-Vert Motion aldım. Daha yukarı çıkamam diyorsan, iki bisikleti de yakından gör, bir çok satıcıyla konuş ve kararını ver derim ben. Hangisini alırsan al yaptığın seçimden memnun kalacaksındır..

Çok uzun yazdım içimden geldi :) Umarım işine yaramıştır.

monolara ve ÇELEBİOĞLU bunu beğendi.
  8. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Ayrıca Trek Amerikan malı olsa da Geotech gibi o da Tayvan'da üretiliyor.

monolara bunu beğendi.
  9. monolara

monolara Yeni Üye

teşekkürler özgürcann çok aydınlatıcı oldu verdiğin bilgiler..
    para problemi olmasa ne markalar ne modeller var da içimde işte ne yaparsın.. :)
    şu durumda ascente doğru daha bi kaydım.. dediğin gibi tabana kuvvet biraz bisikletçi gezip pedala kuvvet olayına geçicem sonunda inşallah..

10. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    ascent alırsan resimlerini koyar mısın?

11. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Ne kadar ayrıntılı fotograf istersin bilmiyorum ama burda bi tane var:
    http://www.deltabisiklet.com/File/?_Args=ProductImage,2094,DeltaBisiklet

Rica ederim monolara, ben de kardeşime bisiklet bakıyorum, sanırım ona da geotech alıcaz. Bütçeyi yukarı çekemedikçe en mantıklı seçenek geotech oluyor.
    Sanırım bir de sedonalar var o fiyatlara. Sedona hakkında hiç bir fikrim yok, Türk bisikletleri olduğunu biliyorum sadece. Forumda Sedona kullanan arkadaşlardan yardım isteyebilirsin bu konuda. Kardeşime Sedona 711v baktım ama donanım olarak Ascent'ten epey kötü..

12. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    bende yakın zamanda 900 ytl verip sedona 761 aldım, orta lx ayarında özel seri, arka xt, full deore, 12.6 kg lık memnun olduğum bir bisiklet, alırken corratec motion'ı rakip olarak görmüştüm, corractec hem biraz daha ağırdı hemde üzerindekiler daha iyi değildi, ama son partide iyileşme olmuş diye okudum forumda, sedonaya benzetmişler, corratec motion alman malı, bu arada jant ve lastik olarak corratec motion daha kaliteliydi, michelin farkı:) vardı, sedona tayvan parçalarına sahip yerli montaj, geotec, kron, bianchi, salcano, beldesan vs de öyle diye biliyorum...trek'in üzerindeki komponentlerini görünce anında kafamdan silmiştim, çünkü fiyat performans bisikleti değil, bana da 1.5 kg olan sedona 761 kadrosunu çatlatamazsın demişlerdi ...tavsiyem en donanımlı ve en hafifini alman ...yarışlara girmeyeceksen markaya bakmaya gerek yok bence, zaten yarışa gireceksen bütçe epey yüksek olmalı o da ayrı konu :)

monolara bunu beğendi.
  13. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Yarın Delta'ya gidip birer geotech mi alsak bu durumda ne yapsak? :)

14. sessiz nehir

sessiz nehir Yeni Üye

Tabiiki trek... Bir dünya markası sonuçta, ömür boyu garantili veyol tutuşu çok iyi geo tech lere göre daha atak.

15. monolara

monolara Yeni Üye

yarış adına sadece hadi şu boruya kadar kim önce ulaşcak tarzında şeyler olur bende sadece :)) benim markaya bakmaktaki amacım uzun ömürlü ve hafif olması.. ama kafam iyice dinginleşince trek benim neyime deyip trekten tamamen vazgeçtim.. bişeyi sırf adı var diye almak olucaktı benimki.. geotechleri de ilk bu forumda duydum mesela bianchi kadar olumsuz konuşan kimse göremedim, genelde olumlu anılıyorlar, sonra fiyatları da donanımlarına göre gayet uygun şu edindiğim birkaç günlük bisiklet bilgisiyle..

yani evet yarından tezi yok geotechime kavuşmam lazım artık :))

16. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar, ozgurun yazdiklarindan sonra bugun tekrar bir arastirmanin icinde buldum kendimi :) bu defa verecegim bilgileri Yine Trek Turkiye yetkililerinden edindim.

Trek'in dunyada 4 ulkede fabrikasi var. Tayvan, Almanya, Hollanda ve Amerika Wisconsin'de... Turkiye'ye bu 4 ulkeden de urun geliyormus.

Simdi sıkı durun verecegim bilgiler benim gibi yeni baslayanlar icin (Ozellikle yine benim gibi kafasinda Trek'i bambaska bir yere koymus olanlar icin) sok yaratacak bilgilerdir. :)

Trek sadece kadroyu uretiyormus. Diger parcalariysa piyasada rahatlikla bulabilecegimiz markalari kullanarak bisikleti tamamliyormus. (1500 €'nun altindaki tum bisikletlerinde shimanoyu tercih ediyor.) (Ben herseyini kendisi uretiyor sanmistim.) Seleborusu ve gidon'u Bontrager'mis.

Daha once vermis oldugum bir bilgiyi duzeltmek istiyorum. (Yanlis bilgi icin uzgunum.)
    Trekin garantisi kadrosu ve Bontrager marka seleborusu ve gidonu icin gecerliymis. Rutin bakimlari da Garanti kapsamindaymis.

monolara bunu beğendi.