Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geotech ascent alivio

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hema123 tarafından paylaşıldı.

1. hema123

hema123 Yeni Üye

Seviye:
    birkaç gün önce tanıdım forumu. ve hemen üye oldum. tecrübelerinizden çok faydalandım. cok sağolun. geotech ascent alivio almaya karar verdim. ilk bisikletim olacak. kısa zamanda alacağım inşallah. şimdiden heyecanlanıyorum. motosikletten sonra bakalım nasıl olacak. 100 kilo ve 175 cm' lik bu tombiş nasıl bisikletci olacak. :D . hadi hayırlısı diyelim.
    herkese iyi sürüşler.
    saygılarımla.

2. mahurbuselik

mahurbuselik Yeni Üye

Seviye:
    Ben de sizin pozisyonunuzdayım her bakımdan (kilo, yeni başlama v.s) Ve ben de sizin gibi tam karar vermiştim Geotech Ascent Alivio için, ama şu anda fikrim forumdaki arkadaşların yönlendirmeleriyle Corratec X Vert Taal ya da Corratec X Vert Halcon'a doğru kaydı. Bilemiyorum bence bu modellere bir bakın derim. Kararınızı verirseniz haberdar edin. Şimdiden hayırlı olsun..

hema123 bunu beğendi.
  3. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Corratec X-Vert Taal ya da Kron XC 1000

Ama araştırdıkça Kron XC 1000 i seveceksiniz.Taal dan farkı ön amörtisör kitlenebilir.yani fazla yormaz sizi kilitledikçe.

4. hema123

hema123 Yeni Üye

Seviye:
    evet, bahsedilen modelleri epeyce inceledim. "geotech ascent" alivio donanımı ve fiyatıyla öne çıkıyor. diğerlerinde yanılmıyorsam shimano' nun daha alt seviyesi olan "acera" veya "altus" donanımları mevcut. "hafiflik" derseniz hemen hepsi aynı. bir de "yerli" olması avantajını da ekleyince, güzeller içinde öne çıkıyor bence.
    + ları=...alivio donanım
    ...hesaplı fiyat
    ...yerli üretim
    ...delta bisiklet desteği
    ...hafiflik ve gösteriş
    ...ön çatal fena değil
    ...selesi çok iyi
    ...daha ne olsun:D
    - leri= ...diğer markalar gibi meşhur değil
    ...kadrosunu bilmiyorum
    ...

not: icelediklerim şunlardı: corratec taal, kron xc 1000, sedona711, bianchi spin

Çağlar Akkoyun bunu beğendi.
  5. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tercihinizin kron xc 1000 olmasını dilerdim.Kron da bir Türk markası.
    www.kronbikes.com

Neyse hayırlı olsun.Aldığınızda resimlerinide koyarsınız.

hema123 bunu beğendi.
  6. hema123

hema123 Yeni Üye

Seviye:
    eveeet.
    bisikletimi bugün aldım. yine de son bir defa diğer alternatifleri gözden geçirdim. ama sonuç değişmedi. daha önceki araştırmalarım sanal ortamda idi. bu sefer görüp-elleyerek:D bir karara vardım. ascent alivio birçok yönüyle kafama yattı. aldım gitti. emekteki delta' dan aldım. asvalt lastiği takılı ve mat-siyah olanını aldım.ayarlar ve kısa bir test= mükemmel. yakında resim koyarım inş.
    saygılarımla

7. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hayırlı olsun,umarım memnun kalırsınız.
    Bu arada hemen bisikletim bölümünü Geotech yapmışsınız :)

hema123 bunu beğendi.
  8. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    ben de sizin yolunuzdan gidiyorum. geotech uygun fiyatıyla bayaa bi kafama yattı gibi. diğer alternatiflerim: sedona 751, corratec taal, scott aspect 50, trek 3900, amoeba scud, amoeba hussara corratec vert

9. hema123

hema123 Yeni Üye

Seviye:
    şimdiden hayırlı olsun. bahsettiğin bisikletlerin çoğunu görüp-inceledim. hangisini seçersen seç hata olmaz. tavsiyem bir an önce bir tanesini seçip-al ve keyfine bak. benim aldığımı da tavsiye ederim. ama bence hepsi güzel. onu mu? bunu? mu diyerek vakit kaybetme.
    saygılarımla

10. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    öncelikle hoşgeldiniz forumuma yeni bisikletiniz hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız sürüşler bol pedellı günler.

hema123 bunu beğendi.
  11. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    işte o kadar çok seçenek olunca bayaa bi kafam karışıyo. bir an önce ben de eşimle beraber bisikletlerimize sabırsızlıkla kavuşmak istiyoruz. internette çok seçenekler vari şunu da biliyorum mağazalara gidiince muhtemelen elim boş dönmem. ama şuan da diyuarbakırda olduğumuz için burdan alamıyoruz. burda kimse bisiklete binmiyor, doğal olarak da bisiklet satan mağazalar da pek yok. temmuzun 1 inde izmire gidince alabileceğiz. yaz bitince bisikletlerimizle doğuyu bayaa bi gezeriz heralde

1 yıl önce laptop aldım 6 ay önce elektro gitar aldım, 2 ay önce araba aldım, yeni evli olduğumuz için bir senedir sürekli bişeyler alıyoruz(beyaz eşya falan da dahil). hiç birinde bisiklet kadar zorlanmadım.

12. Murat1978

Murat1978 Aktif Üye

Seviye:
    Waooooh :eek: cok guzel MODEL XC 1000 :cool:

ne kadar fiyat ? ve kim satiyo ? antalya'da veya mecbur siparis mi vermek lazim ?