Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Genel bakım ücretleri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ErenAslan tarafından paylaşıldı.

1. ErenAslan

ErenAslan Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Üsküdar ve Kadıköy'de bulunan bisikletçiler genel bakım için ne kadar ücret alıyorlar? özellikle bana en yakın olan Atilla Bisiklet'te.

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    akort ve tekerlek göbeklerinin açılıp bakımı dahil olursa farklı, Bazı bisikletçiler bakıma ayna kolun söküp temizlenme yağlanmasını dahil etmiyor edilirse farklı ücret çıkıyor. Bunlar dahil olursa malzeme değişimleri hariç .50-75 arası ( izmir için kabaca yazdım . Bisikletçi ile uzun süredir çalışıyorsanız bu da hem fiyata hem özene yansır. )

3. ErenAslan

ErenAslan Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    cevap verdiğin için teşekkürler.benim önceliğim aslında akort ayarı ancak bisikleti 2.el aldım ve daha önce bakım yapıldığını zannetmiyorum.o yüzden bakım yaptırmayı düşünüyorum ama fiyat hakkında bilgi lazım.

4. ErenAslan

ErenAslan Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    herkes bakımını kendisi yapıyor sanırım...

mustafa genç bunu beğendi.
  5. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynakol göbeği hariç jant göbekleri ve akort u kendim yapabilirim daha geçen arka sram göbeği ve aliminyum pedalları söktüm temizledim yağladim taktım mis gibi oldu. daha önceki çelik kadrolu bisikletlerimden tecrübem var sorun ve zor olmadı hiç. akort a gelince anahtarım yok abim biliyor nasıl yapıldığını tarif eder yaparız hatta çelik kadrolu ucuz bisikletin üzerinde deneme yaparım amma ayna kol anahtarım yok biraz pahalı onlar galiba ucuz olsa hiç durmam alırım her parçayı. aynı şekilde ruble de dahil elim yatkındır bu işlere zaten çoluğun çocuğun rıskından kesip aldık bisikleti o üç kuruşluk parçayı 100 tl ye satan kazıkcı lara para yedirecek değilim.

6. ErenAslan

ErenAslan Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    sağol aydınlattığın , derdime derman olduğun için.

7. Üsame Y

Üsame Y Yeni Üye

Seviye:
    sana tavsiyem atilla bisiklete götürme. verdiğin paraya hakettiğin bakımı alamıyorsun ben bisikletimi vaktimin olmamasından dolayı büyük bir hata yaparak oraya bıraktım genel bakım için. ertesi gün aldım adam bisiketi getirdi. sadece yıkama ve yağlama yapılmış bir de gereksiz bir biçimde teller değiştirilmiş. asıl sıkıntım vites ayarıydı. adam bisikleti getirdikten sonra yarım saat o kabloyu çekti o vidayı sıktı o parçayı sıktı genede baştan savma bir şekilde oldu dedi. ama eski sıkıntı hala devam ediyor. bir keresinde müşteri senin velinimetin ona saygı göstermen lazım. gittiğimde adam bilgisayarın başında oturmuş sorduğum sorulara cevap bile vermiyor. tamiri yapansa sanki yaptığı çoook kıymetli ve değerliymiş gibi davranıyor. bence oraya atilla abi için gidin gerçekten bisiklet aşığı bir insan ama tamir için ben pek memnun kalmadım.

8. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    boşver kardeşim bakım yaptırtmayı ben evde yapıyorum würth'ün yağı ile sıkıyorum amörtisöre bakıyorum balatalar bitmişmi bitmemişse söküyorum onları eriyen balata tozlarını temizliyorum bisikleti güzel temizliyorum mis :D

9. Naci ATAY

Naci ATAY Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    helal olsun. keşke herkez sizin kadar iyiniyetli olsa. birbirimize bu şekilde yardımcı olsak belki piyasada aşşaya iner

10. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pedal bisiklet tamirde gerçekten iyi ama ne zaman açık-kapalı olacağı belli olmuyor gidip sorun bence.

11. Murat Ozgul

Murat Ozgul Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Valla ben dün bisikletimin akordunu tamir edeyim derken bisikletin tekeri gözle görürülür şekilde 8 şekline döndü bisiklete tekrar taktım tekerlek dönmüyor bile. Yani anlayın 8 şekli o kadar bariz ki tekerlek bile dönmüyor artık. Şimdi bisikletçiye götürdüm bu haldeki tekerlek için 15 TL ücret istedi. Bence çok iyi ve çok uygun bir fiyat çünkü benim onu tekrar eski haline getirebilmemin imkanı yok. Bir daha da tövbe ettim tekerleğin akorduna dokunmayacağım :) Bir kaç kişiden duymuştum Fatihdeki Dadaş Bisiklet iyi diyorlardı bende oraya götürdüm tekerleği söküp ve dediğim gibi 15 TL fiyat verdi bana çok uygun geldi.

Yarın tekeri almaya gittiğimde full bakım fiyatınıda soracağım... Yarın bu başlık altında paylaşırım fiyatı...

12. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Özellikle yabanci dili olanlar için internette her bakımın nasil yapildigina dair ayrintili videolar bulabilirsiniz. Ancak bunlarin bir kismi için özel anahtarlara ihtiyaciniz olacaktir. Ancak tamir/bakıma ayirdiginiz butceleri yavas yavas bu takımlari edinmek icin kullanabilirsiniz.
    Fotografli ve detayli pek çok bakım detayını da uye arkadaslar forumda daha onceden vermis zaten. Bu konulari forum icinde aratarak bulabilirsiniz. Elbette eli yatkin, tamir/bakıma merakli ve buna vakit ayirabilecek arkadaslar icin gecerli bu soylediklerim...

13. Murat Ozgul

Murat Ozgul Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Full Bakım 30/40 arası yapıyormuş arkadaşlar Fatih deki Dadaş Bisiklet. Aklınızda bulunsun.