Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gençlik Spor Bakanlığına Gönderdiğim E Mail

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Ahmet Böcek tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Böcek

Ahmet Böcek Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba biraz önce Gençlik ve Spor Bakanlıgına gönderdiğim e maili paylaşmak istiyorum. Herhangi bir cevap veya aksiyon alınacagını zannetmiyorum ama söylesen tesiri yok sussan gönül razı değil işte :)

Merhaba ben Bisiklet Sporuyla ugrasıyorum oncelikle 2 konudan dolayı çok zor koşullar altında bu sporu ifa ediyoruz. Ben hergün evimden 20 km mesafedeki işyerime bisikletimle gelip gidiyorum. Şikayetçi olduğum birinci konuTürk şoförlerinin son derece terbiyesiz ve kuralları hiçe sayan davranış biçimleridir. Bu davranış biçimlerine karşılık maalesef denetlemek görevini ifa eden kolluk görevlileri denetlemek şöyle dursun aynı şekilde davranmaktadır. Antalyada hem tramvay hemde bisiklet yolu olarak kullanılan ve motorlu araçların girmesinin yasak olduğu Işıklar Caddesi üzerindeki yola hem sivil hemde birçok polis arabası gün içerisinde defalarca girip çıkıyor. Yani balık baştan kokuyor. Görevleri bu tür hareketleri engellemek olan devlet görevlileri bu kurallara kendileri uymazken normal vatandaşın uymasını beklemek ne derece mantıklı olur. İkinci konu ise dünyanın birçok modern ülkesinde yol yapılırken yanına alternatif olarak yaya ve motorsuz taşıt yolları da yapılır ve bu yapılan yollar birbiriyle çeşitli aletlerle ayrılır ki ihmal durumu söz konusu olmasın. Antalyada maalesef sembolik birkaç bisiklet yolundan başka hiçbir şey bulunmamaktadır. Bisiklet sporcuları bu tür ihmaller yüzünden hayatlarını sürekli riske atmaktadır. Aldığımız maaştan, çiğnediğimiz sakıza kadar KDV uygulayan, dışarda 10 Bin Tl olan herhangi bir malı koyduğu aşırı vergilendirme ile Türk tüketicisine 40 bin TL ye mal eden devletimiz biraz olsun vatandaşını da düşünmeli. Her fırsatta sporu teşvik etmeye çalışan devlet görevlileri sporcuların karşılaştığı sorunları da görmeli..

emrah9700 bunu beğendi.
  2. Buğrahan Özbilenler

Buğrahan Özbilenler Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle elinize sağlık hepimizin aklından geçenleri bildirmişiniz.
    Ama çok sert ve protest bir şekilde yazmışsınız imkan bulsalar vatana ihaneti uygun görürlerdi...:evil:

3. fatihözüdoğru

fatihözüdoğru Kıdemli Üye

Seviye:
    Şikayetiniz metni okuduğumda Gençlik ve Spor Bakanlığını ilgilendirmiyor, Bu yüzden cevap geleceğini zannetmiyorum gelirse de sizi başka kuruma yönlendirirler diye tahmin ediyorum, Karayolları gibi.

4. Ahmet Böcek

Ahmet Böcek Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bimer'e de yolladım :)

emrah9700 bunu beğendi.
  5. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığına göndermek bana daha mantıklı gibi geldi :)

6. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Amaçsız bir mail olmamış mı sizce ? Yani bu mail ile ne gibi bir cevap alınabilir ki...

7. Mehmet Tuğrul CANBAŞ

Mehmet Tuğrul CANBAŞ Kıdemli Üye

Seviye:

Hem bisiklet, hem de araba kullanıcısı olarak bu cümlenize kırıldığımı söylemeliyim.

Çok rahatsız edildiğimiz doğru. Saygı görmediğimiz doğru. Ancak bu bize bütün araç sürücülerine hakarete varan ifadeler kullanma hakkı vermez.

Bisiklet kullanan bir kişinin hatası yüzünden hepimize hakaret edilmesinin hoşuma gitmeyeceği gibi.

8. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Türk şoförleri...:eek: