Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Genç Milliler İspanya'da Al Besaya turunda

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Akif Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Akif Bozkurt

Akif Bozkurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

İspanya’da düzenlenen Vuelta Al Besaya turunun ilk etabında Genç Milli Takımımız Alirıza Tanrıverdi ile Sprint Klasmanında ilk sırayı alarak Ayyıldızı Podyuma taşıdı!

16 Haziran Salı günü Almanya kampını tamamladıktan sonra 18-21 Haziran 2009 tarihlerinde İspanya’nın Cantabria bölgesinde düzenlenen 23. Vuelta Al Besaya Junior Tour a katılan Genç Milli Takımımız turun ilk etabında dev rakipleri arasında Podyuma çıkarak büyük bir başarıya imza attı.

135 bisikletçinin start aldığı Turun 85,6 kilometrelik 1. Etabının finiş noktasına kadar olan 3 kilometresi %10 luk bir tırmanış içermesine rağmen 43,51 km/s gibi oldukça yüksek bir tempo ile tamamlandı. Genç Milli Takımımızdan Alirıza Tanrıverdi sprint klasmanında 1. Liği elde ederken yarışı 1 saat 59 dakika 18 saniyelik derecesi ile ilk sırada tamamlayan Güney Afrikalı bisikletçi Johann VAN ZYL’ in sadece 1 dakika 25 saniye gerisinde ve pelotonun yaklaşık 1 dakika önünde etabı da 6. sırada tamamlama başarısını da gösterdi. Takımımızdaki diğer sporcularımızdan Adil KURKUT, Rasim REİS ve Ali Osman USTA finişe son 3 kilometre kala başlayan %10 luk tırmanışta ana gruptan küçük zaman farklarıyla geride kalırken, Adil KURKUT 41. Ali Osman USTA 69. Rasim REİS 91. olurken diğer sporcularımızdan Egemen ERÇEVİK (+ 6.24 dk.) 114. Sefa Alparslan KOÇAY (+7.12 dk.) 116. Mustafa GENCAY (+7.56 dk.) 119. Muhammed ÇEVİKER ( +13.45 dk.) 124. sırayı elde etti.

Yarış sonrasında sevincini takım arkadaşlarıyla birlikte kutlayan Alirıza TANRIVERDİ etapla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Yarışın başında durumunun çok iyi olduğunu hissettim. Podyuma çıkacağım adeta içime doğmuştu. Yarışın başlarında da çok iyiydim. İlk 5 km. geçildikten sonra yapılan atakları iyi takip ettim. Kaçış yapabilecek rakipleri iyi takip ettim. Yarışın 15. Kilometresinde iyi bir pozisyon yakaladım ve atak yaparak 7 kişilik bir grupla ana gruptan her geçen kilometre saniye saniye arayı açtık. Bir ara fark 1 dakika 55 saniyeye çıktığında etabı kazanabileceğimi hissettim. Bu arada geçtiğimiz iki sprint priminde ilk sırayı aldım. Sprint mayosunu alabilmek için büyük efor sarfettim amacıma ulaştım ancak yarışın son 3 kilometresi tırmanıştı. Son üç kilometrede oldukça fazla bir irtifa kazandık. Ancak son kilometrelerde yapılan ataklarda zorlanmaya başladım buna rağmen etabı 6. Sırada tamamladım. Elde ettiğim bu sonuçla takımımız da güçlü rakipler karşısında 6. Sırayı aldı. Bu bana ayrıca bir gurur verdi. Şimdi hedefim elde ettiğim mayoyu tur sonuna kadar sırtımda taşımak olacak ve Avrupa Şampiyonasında da iyi bir derece elde etmek için tüm gücümle sonuna kadar çalışmaya devam edeceğim." dedi.

Turda yarın (19.06.2009) 93 kilometrelik Santander – Bostronizo etabı koşulacak ve yine yarışın son 4 kilometresi ortalama %7 lik bir çıkışla tamamlanacak.

Milli Takım Antrenörlerimizden Mutlu ERÇEVİK yarışla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bugün Alirıza’nın elde ettiği başarı bizleri mutlu ettiği gibi oldukça heyecanlandırdıda. Zira bu turu özetle anlatmak gerekirse birkaç örnek vermem yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Turun bu yıl 23. sü gerçekleştiriliyor ve İspanya’da en prestijli Ulusal Junior turlardan biri. Çok değil daha 7-8 yıl öncesinde Alberto Contador burada en iyi tırmanış formasını giymiş, Luis Leon Sanchez genel klasman kazanmış, Roberto HERAS etap kazanmış, Oscar De La Fuente tırmanış klasmanında yine 1. lik elde etmiş daha bir sürü dev ismin 17-18 yaşlarında boy gösterdiği gerçekten önemli bir yarış, Yarışın atmosferi, özellikle tırmanış bölümlerinde yol kenarlarındaki seyircilerin ilgisi, sporcularımıza desteği, motivasyonu en üst seviyeye çıkarıyor." dedi.

Genç Milli Takım Antrenörümüz Cenk TUFAN da "Bisiklette söz sahibi ülke ve takımların arasında genç sporcularımız ferdi ve genel takım sıralamasında bugün oldukça iyi sonuçlar çıkardılar Alirıza’nın da en iyi sprinter forması giymesi bizi hem çok sevindirdi hem sporcularımızın da kendine güven kazanmalarını sağladı. İki sezondur çalışmalarımızın sonuçlarını yavaş yavaş almaya başladık. Amacımız ve asıl hedeflerimiz olan Avrupa ve Dünya Şampiyonasında da bugüne kadar ulaşamadığımız sonuçlar çıkartacağımıza inanıyorum." dedi.
    Pedal sesi sitesinden alıntıdır.

2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Keşke Ronaldonun barda Paris Hiltonla çekilmiş görüntülerine 5 dk ayıran spor medyamız kendi evlatlarımız olan bu gençlere en azından 1-2 dk ayırsa.

Hepsine başarılar...

3. OR700

OR700 Üye

Seviye:
    Freekartal nickli arkadaş söylenmesi gerekeni söylemiş teşekkürler,bunun dışında,Helal olsun hepsine o ortalama ile öyle yağışlı bir havada %10 luk bir tırmanma şeridinde,kazasız,belasız ve zaman barajına takılıp fire vermeden tamamlamış hepsi,Helal olsun gençlerimize
    Dilerim turu hiç fire vermeden tamamlamayı'da başarırlar.

4. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ama türkiye maalesef böyle ciğeri iki para etmeyen tv starlarının karıları ile ilgilendikleri kadar ilgilenmezler bu çocuklarla önüme çıkan ilk tv muhabirini dövmek istiyorum hırsımdan

5. omertokatli

omertokatli Üye

Seviye:
    yaw abilerim ablalarım varya biz gidip çekim yapıp tv programlarına versek yayınlayın diye onu bile yapmazlar ama iki tane kendini star zanneden ama aslında 5 para etmeyen insan orda olsa hemen üşüşürler o zaman da kovacaksın aslında :D:D:D

6. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında arkadaşlar Türkiyede Medya sektöründe en beğendiğim,güvendiğim kişi Uğur Dündar'dır.Kendisi tam bir halk insanıdır.Yaptığı arena programında halk'tan gelen şikayetler,ihbarlar üzerine yasadışı işler yapan kişi ve kuruluşların üzerine giderek yasal işlem yaptırılmasını sağlamıştır.Yani halkın beklentilerine,isteklerine karşı çok duyarlıdır.Şu anda Star Tv Ana haber koordinatörüdür.Bisikletforum üyeleri olarak Star Tv Ana Haber'e topluca mail atıp Spor haberlerinde ülkemizde düzenlenen bisiklet yarışları,milli takımımızla ilgili haberler,yarış sonuçları vs. en azından artık ezberlediğimiz futbol haberleri verilirken altyazı ile bile olsa Bisiklet Sporu haberlerinin verilmesini talep etsek belki birşeyler yapabilir diye düşünüyorum.Siz ne düşünüyorsunuz? Aksi halde Türkiyede Bisiklet Sporunun medyada yer almasını beklersek ohoooo.Sadece senede bir kere Cumburbaşkanlığı Bisiklet Turu haberi,birde yarışlarda Allah korusun ölümcül bir kaza,kavga,sıradışı bir olay olursa Tv de görebiliriz.

lussman bunu beğendi.
  7. serdarbayraktar

serdarbayraktar Yeni Üye

Seviye:
    istanbul endeksli bir medya oldukça güzellikleri seyretme imkanımız olamaz

8. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gerçekten büyük başarılar (ağaç yaş iken eğilir) kısacası birazda medya sektörüde artık bisiklet sporunun varlığını benimsese iyi olucak.

9. Mustafa ÇAKAR

Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

Seviye:
    Malesef spor kanalı olarak yayın yapan kanal bile 2 satır altyazı olarak verdi. Çünkü o sırada bitmiş avrupa liglerinin şampiyonlarının maçlarını yüzüncü kez tekrar veriyordu. Bu ülkede futboldan zaman çalamazsın kafa değişmedikçe.