Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Genç kardeşinize seçim konusunda yardım edin lütfen.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında KadirSefa tarafından paylaşıldı.

1. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba. Forum sitesine yeni kayıt oldum. Başka bir forum sitesine de yazdım. 17 Yaşındayım. Beldeyama memphis bisiklete sahibim. Adını belki yanlış biliyorumdur. Bir kaç ay önce ilk kazamı yapmıştım. Bisikletle düşünce bir çok ayarı ve fren sistemi bozuldu. Artık bu bisikletle uğraşmak istemiyorum zaten çok ağır geliyor bana. Bunun üzerine Eylül Ekim gibi yeni bir bisiklet almaya karar verdim. Biliyorsunuz araştırmak güzeldir. Birde yaz ayı olduğu için bisiklet fiyatları biraz daha yüksek olur.
    Neyse uzatmadan ortalama 500 TL gibi bütçem var bisiklet için. İstanbul'da yaşıyorum. Kullanım amacım spor,hobi. Rahat ve zırt pırt sorun çıkartmayacak. MTB Ön amortisörlü, fren konusunda kararsızım. Bana bu kriterlerde bisiklet önerir misiniz? Birde Boy 175 cm, kilo 65 buna göre kadro boyu falan kaç olmalı?
    Şimdi bisiklet alıyoruz kasksız olmaz. Aklımda olan aksesuarlar kask ve eldiven başka gerçekten lazım olabilecek malzemeler neler? Başka ne almalıyım? Uzmanlardan öneri bekliyorum.
    Şimdiden cevap veren arkadaşlara, büyüklerime teşekkür ederim. İyi geceler.

2. Fatih Özçetin

Fatih Özçetin Aktif Üye

Seviye:
    Kron xc250 ye bir bakmanı öneririm

gok bunu beğendi.
  3. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Kron xc250 ve Salcano ng650 arasındayım. Bu ikisini kıyaslayacak olursan sizce hangisi öne çıkar. Konuda belirttiğim gibi çok sorun yaşamak istemiyorum. Eski bisikletim de zaten yeterince sorun yaşıyordum. Fren seçimi konusunda da yardımlarınızı bekliyorum. Cevabınız için teşekkür ederim. Başka önerebileceğiniz bisiklet var mı? Bu fiyat aralığında.

4. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    ben de çok araştırdım bu fiyatlar arasında kron xc250 göze çarpıyor.bence xc250 salcano ng650'ye göre daha iyidir.ben de xc250 alacaktım,fakat beklentim biraz daha yüksek olduğundan bütçemi arttırıp daha iyi bir ufaklık alacağım.

5. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fren olarak v-fren tercih edebilirsin.kadro boyuda 16'' ya da 17'' olabilir.

6. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

7. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kron xc250 de bi sorun var ama arkadaşlar maşa (ön amortisör) kilitlenmiyor.Buda rampalarda ve düz yollarda sorun çıkarabiliyor yani yüksek oranda performans kaybına yol açabiliyor bu sorunu bi düzeltmediler nedense.Bu forumda bununla ilgili onlarca konu açıldı millet sırf xc250 deki maşa yüzünden nefret etmeye başladı kron'dan.Ama illa almak istiyorsanız satın alacağınız mağaza kabul edermi bilmiyorum xc250 deki maşayı adama werin kaçtan alırsa artık 70-80 TL werir galiba onun yerine suntour diye güzel bi marka var onun en alt maşasını alabilirsiniz sanırsam oda 100 lira yani 20-30 lira gibi bi fark ödeyip kilitlenebilir güzel bi maşaya sahip olabilirsiniz.Bu bilgiyi unutma kardeşim alırken şimdiden hayırlı olsun...

KadirSefa bunu beğendi.
  8. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Peki salcano ng650 de kilitlenebilir maşa var mı? kron yerine bunu seçsem sizce kötü bir tercihmi olur?

9. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Farklı bir konuya yaptığım yorumdu. Sizin içinde geçerli. :in:

KadirSefa bunu beğendi.
  10. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Beni aydınlattığın için teşekkür ederim. Yarın İstanbul Bakırköy'de ki M***n bisiklete gidip fiyat alacağım. Ona göre bir karar verip alırım.

11. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Bu gün fiyat almak için Bakırköy'e gittim. Salcano ng650 v'ye ilk önce 479 TL dedi. Biraz pazarlık yaptım 470 TL'ye bisiklet, kask, eldiven ve kilit alacağım Ağustos ayı çıkınca. Sizce iyi mi?

12. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Nakit mi fiyat taksitli hali mi?

13. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Nakit. Birde 2012 model olduğunu nasıl anlarım?

14. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Hiç indirim yapmasaymış! Çok az indirim yapmış. Nakitte en az %10 indirim yapıyorlar. Sirkeciyi'de bir gez. 2012 olanlar sitesindeki şekilde desene sahip olanlar. Kontrol edebilirsin.

15. KadirSefa

KadirSefa Yeni Üye

Seviye:
    Alacağım zaman daha fazla indirim yaptırtmaya çalışırım. Cevabınız için teşekkür ederim.