Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gemlik-Armutlu Gidiş Dönüş - Foto - detay

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mehmetbaris87 tarafından paylaşıldı.

1. mehmetbaris87

mehmetbaris87 Kıdemli Üye

Seviye:
    mrb arkadaşlar, 2 gün önce kuzenimle sabah 7de bursa-gemlik'ten, yalova-armutlu'ya doğru yola çıktık, bisiklet sporuyla yeni yeni ilgilenmeye başlamış birisi olarak benim gittiğim en uzun mesafeydi bu gezi fotoğrafları ve detayları sizinle paylaşmak istiyorum

Toplam Mesafe: 83.90 km
    Toplam Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 5 saat 56 dakika
    Ortalama Sürat: 14.1 km/saat
    Max Sürat: 57 km/saat

bu yolu çok kez arabayla gitmiştim fakat yine de yola çıkmadan önce google earth ile uzunluk ölçümü yaptım

biz bu yoldan bazen ayrılıp yol üzerindeki yerleşim yerlerine girdik, hatta dönüşte Karacaail-Kumla arasını köylerin içinden geçerek gittik

...VE ARMUTLU

Armutlu'ya kadar gidilir de yüzmeden dönülür mü :)) alın size armutlu sahili..

Dönüşte çok fazla fotoğraf çekmedik, kollarım ve bacaklarım güneş yüzünden cayır cayır yanmaya başlamıştı, hala daha sızlıyor.. ve ikimiz de selelerimize oturamaz hale geldik

Not: Bursa - Sönmez İş Hanı'nın en alt katındaki outdoor mağazası, bana 7 €' ya termos özellikli diye itelediğiniz o suluk beş para etmez, içine koyduğun buz gibi su 2 dakika içinde sallama çay yapmak için ideal bir hal alıyo..

2. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    paylaşımınız için tskler güzel gezi olmuş ama fotoların boyutu biraz büyük olmus sanırım.bol pedallı günler diliyorum

mehmetbaris87 bunu beğendi.
  3. beyzade1978

beyzade1978 Aktif Üye

Seviye:
    Paylaşım ve fotolarınız için sağolun

4. mehmetbaris87

Seviye:
    evet fotoğraflar biraz acemiliğime geldiği için bu seferlik böyle oldu, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

5. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    @mehmetbaris87
    Fotoğrafları en kolay yoldan hepsini birden küçültebilirsiniz. Forumda mevcut (Önemli Konu: başlığı altında... )

6. metan

metan Üye

Seviye:
    daha önceden istanbuldan armutlu projemiz vardı, fakat daha sorna onu iznik gölü turuna çevirdik. bu haftasonu armutluya motosiklet ile gittim. ve bisiklet ile yorucu olacağını düşünmüştüm tabi istanbuldan. tebrikler o kadar yokuş in çık yaptığınız için :)

bir de not geçeyim dönüşte kuzeyden gelelim dedik çınarcık üstünden yalova yolu ile armutlu çıkışında bir yol çalışması var ki sormayın, insanı mahvediyor. o yolu kullanmayı planlayanların dikkatine. ama güneydeki gemlik armutlu arası yol da bi o kadar şahane manzara bakımından.

7. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Yol çalışmasının olduğu rampada arazi binişi oluyo biraz ama sorun ben yol bisikletiyle geçmiştim.

Arkadaşları bu zorlu sayılabilecek rotayı bu sıcakta yapıp resmettikleri için tebrik ederim

8. mehmetbaris87

Seviye:
    sormayın o iniş çıkışlar bizi mahvetti, tek avantajımız yol üstündeki küçük yerleşim yerlerinden su vb ihtiyaçlarımızı karşılayabilmemizdi, fakat kollarımda çok kötü güneş yanıkları oluştu, tekrar daha uzun bir yol yapmak istiyorum ama güneşten nasıl korunacağımı bilmiyorum, forumda birşeyler aradım ama kesin bir çözüm bulamadım

bu arada bu geziden 1 gün önce biz aslında 4 kişiydik ve amacımız armutludan çınarcığa devam etmek oradan yalova ve yalovadan anayol üzerinden den yani orhangazi tarafından gemlike dönmekti ama bunu yapmak için bütün gün bisiklet üzerinden kalmamız lazım, güneşten korunmanın bir yolunu bulursak aklımızda böyle birşey var bir de erdek gezisi... tabi bir de sele problemi var ki sormayın..

9. metan

metan Üye

Seviye:
    sele problemini tayt ile büyük ölçüde çözebilirsin. erdek için gemlikten sahil boyunca bandırma'ya kadar motosiklet ile gitmiştik, anayola çıkmadan sahilden ayrılmadan gerek köy yolları gerek yol olmayan yerlerden giderek :) 30-40 km lik kısım vardı toprak yol, selden yarıklar oluşmuş falan, ama zevkliydi :)

10. mehmetbaris87

Seviye:
    kaç kilometreydi gemlik-erdek arası, hatırlıyor musun?

11. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    Harika karelerin paylaşımı için teşekkürler..