Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gelin bakın

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Erdem Tetikçok tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Tetikçok

Erdem Tetikçok Yeni Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar bisikletimin lastiğinin yine patladığını görünce baya sinirlendim:boese157: aklıma bir fikir geldi ne kadar mantıklı siz karar verin mantıklı olsa bile bunu yapıcak beceri bende yok sadece oluru varmı diye sormak istedim :) :D

[​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Şimdi resimdeki gibi normal bir bisikletin yada benim gibi yol lastikli mtb lastiğinin dışına bir tabaka lastik ince ve hafif dolma bir tür şerit işte :D ekliyecez bu lastiğe çok uzak olmayacak 1 -2 cm boşluk bulunacak lastik ile arasında ve bu çember direk lastiğe takılacak ki normal dolma lastiklet gibi sarsıntı yapmasın hatta normaldende daha konforlu bir sürüş sağlasın ve ((( patlamasın ))) aşağıdaki resimdede aklımda canlandırdığım lastiğin basit bir engel karşısındaki davranışını tasarladım ben mühendis falan değilim öyle olcagını tahmin ediyorum yani :D:D

[​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Düşüncelerinizi alıyım :)

2. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yani dış lastiğin dışında bi katman yapalım diyorsunuz daha dayanıklı olsun bence daha ağır olur ve de o tabaka dışta olduğu için sürtünme kötü yönde etkilenir ve yavaşlarız şöyle yapanlar var jantın dışına iç lastik takılıyor notmal şekilde o iç lastiğin üstüne havasız ( hava basılmamış) başka bir iç lastik takılıyor ve üstüne dış lastik.bunun dışında koruyucu şerit ya da yapışkan(pek etkili olmadığı söyleniyor) kullanabilirsiniz.ayrıca çok dayanıklı dış lastikler var shwalzbe marathon serisiydi galiba

3. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dış lastiğin dışına herhangi bir lastik veya benzeri bir malzeme ile kaplarsa yol tutuşun ne olacak? Hiç mantıklı gelmedi fikrin.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=34485&page=2

Bu linkte gariban tubeless system isminde bir konu var. Çok beğendim. Kendi bisikletimi toplayınca uygulamayıda düşünüyorum. Bu konuyu incele lütfen doğru yapıldığında çalışmasında bir sorun olmayan yöntem.

4. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    patlamaya dayanıklı maraton plus lastıkler var dedıgınız sıstem gıbı onlarda denemenızı tavsıye ederım

5. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye: