Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gelibolu'da Kamp Kurmak

Konu, 'Outdoor' kısmında turanilhan tarafından paylaşıldı.

1. turanilhan

turanilhan Aktif Üye

Adı:
    Turan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkese merhaba,

Bisikletle gelibolu savaş alanını gezmek istiyoruz ancak kamp işi biraz sıkıntı olacak gibi. Forumlarda o bölgenin çoğunluğunun milli park olduğu için kamp kurmaya izin verilmeyeceği söyleniyor. Seddülbahir taraflarında (mümkünse mehmetçik fenerinin dibinde) bir gece kamp kurmak istiyorum. Diyelim ki kurdum ne olacak, asker gelip burada kamp kuramazsın mı diyecek? Bir de kabatepe kamp alanının son durumu nedir bilen var mı?

2. ceycey84

ceycey84 Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Kabatepe kamp alanı gelecek sene açılacak. En son aldığım bilgi bu sene sadece karavanlara açılmış olmasıydı. Seddülbahir taraflarında sahilde dahi kamp kurabilirsiniz. En fazla jandarma gelir (ki o da etraftan şikayet olursa) çadırları toplatır yasal bi işlem yapılmaz. Onun dışında ben geçen sene küçük anafartalar köyünün hemen çıkışında bir tarlada ağacın altında kamp atmıştım. Birde abide'den aşağı inişte sağda bir piknik alanı var. Şu an adını anımsayamıyorum bölgenin. Büyük ihtimalle orada da kamp kurabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Bu arada biraz daha macera yaşamak isterseniz gökçeadaya geçip orada da kamp kurabilirsiniz :)

BilalBeki, osiosborn ve turanilhan bunu beğendi.
  3. turanilhan

turanilhan Aktif Üye

Adı:
    Turan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ceycey hocam benim epey bi kamp tecrübem var ve kamp yaptığım alanların yarısı milli parktı. dolayısıyla geliboluda da kamp kurarım sıkıntı olmaz diye düşünüyorudm ama forumlarda insanlar "orası milli park orada kuramazsınız" yazmış hep. benim de aklıma acaba sürekli jandarma devriyesi felan mı var diye takıldı

Planımız şöyle 2 gece geliboluda kamp (eğer sıkıntı olmazsa seddülbahir veya arıburnu - kabapete) ve bir gece de gökçeadada kamp

4. ceycey84

ceycey84 Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Milli parklarda bende çok kez kamp attım. Şu ana kadar da hiç sıkıntı yaşamadım. Bence Geliboluda da bi sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Size şimdiden iyi eğlenceler ;)

5. turanilhan

turanilhan Aktif Üye

Adı:
    Turan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  6. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sıkıntı yaşayabileceğiniz bir yer değil. Gözünüzün gördüğü her yerde kamp kurabilirsiniz neredeyse, o kadar bol yer var. Ki zaten sahillerde kimse karışmaz. Sorun ihtimalini aklınızdan çıkarın derim. :)

7. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şimdi gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama benimkini korkutmuşlardı, söylemeden edemeyeceğim..

Kamp kuracağınız yerin ormanlık arazi olmamasına dikkat edin. Köylüler bölgede çok sayıda yaban domuzu olduğunu söylemişlerdi, dikkatli olmam konusunda uyarmışlardı. Bunlar malum geceleri ortaya çıkarlar, gündüz göremezsiniz.

8. turanilhan

turanilhan Aktif Üye

Adı:
    Turan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Güzel yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Konu güncelliğini koruyor, fikir beyan etmek isteyenler varsa çok sevinirim

9. gokhantig

gokhantig El Pájaro

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gökçeada feribotlarının kalktığı Kabatepe Limanı'nda hemen sahilde Mephisto Sea Food diye bir yer var. Sarkis abi işletiyor. Oraya giderseniz yardımcı olurlar. Biz orada kuruyoruz kampımızı genellikle. ınanılmaz deniz ürünlerini de denersiniz sarkis abinin. Selamımı da söyleyin..

PS: Sarkis abi Ermenidir ama koyu milliyetçidir..

10. turanilhan

turanilhan Aktif Üye

Adı:
    Turan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @gokhantig başkan bahsettiğin restoranın koordinatı var mı internetten aradım bulamadım. ya da tarif edebilir misin?

11. gokhantig

gokhantig El Pájaro

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

Ekli Dosyalar: