Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gelibolu gökçeada bozcaada turu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ebayusuff tarafından paylaşıldı.

1. ebayusuff

ebayusuff Lapierre Urban Shaper 600 + Ghost Trekking 1300

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Merhaba

Beş yaşında oğlum ve ben Gelibolu, Bozcaada, Gökçeada olmak üzere tur ve kamp düşünüyorum.

Bunu forumla paylaşarak tecrubeli arkadaşlardan fikir almak istedim.

Önce tamamı sıfır olarak yeni aldığım elde olan malzemeleri sayayım:

1. Ghost Trekking 1300 (1600 lira)

2. Bobike Tour Exclusive (340 lira)

3. Zefal Raider Ön Bagaj (92 lira)

4. Zefal Dry Lube Yağ (25 lira)

5. Husky Bizon 3 kişilik (400 lira)

6. Vaude Discover Pro Ön Heybe (370 lira) diger tüm ekipmana ve bisiklete uygun olsun diye siyah almak istiyorum. ancak bu yeşil var. bikeandoutdoor a sordum siyahı. sözde dönecekler. Bunu bugün spariş vermeyi düşünüyorum.

Almayı düşündüklerim:

1. Patlak tamir kiti
    2. levye
    3. yedek iç lastik ve patlak koruyucu şerit olabilir.
    4. kask (çok çeşitli ne almalıyız bilmiyorum)
    5. kadro çantası (aletler için)
    6. alyen seti
    7. aydınlatma ön arka (bisikletin orijinalinde var dinamolu ancak ekstra fazla takabilirim)
    8. hamak -top-su tabancaları (oyuncaklarımız)
    9. daha çok hazır yiyecek ve içecek.
    10. bisiklet için termos özellikli suluk (ama hangisi bilmiyorum)

Gittiğimiz yerde en fazla 1 gece kalıp döneriz. Daha çok dinlenme amaçlı dururuz ve turlarız.

Karşıda ve adalarda güvenli kamp yerleri var mıdır?

Başka öneri ve yorumlarınız olursa açığım.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2015
  2. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hem Gökçeada hem de Bozcaada'da katlanır bisikletle gezdim.

Gökçeadada çok güzel kamp yerleri var. Plajın kenarında yanyana insanlar çadır kuruyordu.
    Bozcaada'da kamp yeri hatırlamıyorum. Ama çadır kurulacak yer çok.

Benim hiç tekerim patlamadı. Siz çadırınızın rüzgara bayağı dirençli olmasına özen gösterin yeter. Özellikle deniz kenarı bayağı rüzgarlı olabiliyor.
    Bisikletle ulaşım için Bozcaada daha uygun. Bozcaada'da hep bisikletle gezdim. Bir ucundan diğer ucuna rahatlıkla gidersiniz. Gökçeada ise büyük ve orta kısımları yüksek olduğu için yorabilir. Yine de etrafını dolaşarak koy koy gezebilmek mümkün.
    Bence bozcaadayı bir araştırın. Kamp yasak değilse orası daha uygun geldi bana. Ama Gökçeadada kamp yeri kesinlikle var ve kamp kurbanların çoğu rüzgar sörfü yapmaya gelen yabancılar.
    Akşamları ada yolları aydınlatmalı olmadığı için iyi bir ön ışık lazım, arka ışığın da kuvvetli ve mümkünse çakarlı olmasını tavsiye ederim. Ben gece de çok sürdüm bir sıkıntı yaşamadım.

3. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Ozan k.

bilgi için teşekkür göz önünde bulunduracağım.

@akkuş bisiklet

forumda tanışma bölümü var oraya kendinizi tanıtın ve tanışmak istediğinizi belirtin.

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bozcaada'da da kamp yeri var, Gelibolu'da da her sene Anzac'ların topluca gelip kaldıkları geniş kamp alanları var bildiğim kadarıyla.

Bozcaada'dan Gökçeada'ya o kadar yük ile bir gün içinde gitmek sorun olabilir. Önce Geyikli'ye geçip, Çanakkale'ye kadar pedallayıp, feribot ile karşıya geçip sonra Kabatepe'den bir kez daha feribota binmeniz gerekecek. Galiba yazın Çanakkale-Gökçeada seferi de var ama saatleri oldukça kısıtlı diye hatırlıyorum. Sefer tarifelerine bakıp iyi plan yapmanızı tavsiye ederim.

Bulent A. ve ebayusuff bunu beğendi.
  5. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Murat B.

bir çıkışta tüm üç bölgeyi dolaşmayacağız. en fazla bir gece kalıp döneceğiz tekrar çıkacağız.

önce gelibolu sonra yeniden bir ihtiyaç tespiti ve adalar. zaten geliboluya 2 3 defa gider döneriz bir gecelik kalmalarla. ufaklık anasını özler. uzun kalamayız.

daha çok alacağım ve almam gerektiğini düşündüğünüz malzemeler ve donanım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Bulent A. ve Murat B. bunu beğendi.
  6. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ufaklık ve sizin için böcek sokmalarına karşı sprey/ilaç.
    Sivrisinekler için sinkov türü bir şey.
    Güneş Koruyucu.
    Çadırda kalacağınız için mutlaka MAT
    Çadır içinde kullanabileceğiniz bir ışıldak.

Tamir takımı almak yerine yedek iç lastik alın. Patlayan bir iç lastikte, patlak bariz değilse o patlağı bulmanız (su olmadan) çok zor.

Bir de konuyla pek alakası yok ama. Benim oğlan 10 yaşına kadar motosiklette artçı olmamıştı bana. İlk defa 10 yaşında bindi. Ve ne zaman binse 10 dk sonra uyurdu. Neyseki sizin koltukta kemerler var:)

ebayusuff bunu beğendi.
  7. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gökçeada'da kamp için Yıldızkoy'u şiddetle tavsiye ederim. İşletenler çok iyi insanlar. Duş, tuvalet tertemiz ve derme çatma değil; evimdeki duş-tuvaletten daha iyiydi yani öyle söyleyeyim. Denizi de mükemmel.

Gelibolu'da yanılmıyorsam Kabatepe'de kamp alanı var. Yani Gökçeada'ya geçmek için feribota bineceğiniz yerde. Geçen sene kapalıydı ama bu sene açarlar diye umuyorum. Olmazsa Gelibolu merkezde güzel oteller var, ucuza bir oda ayarlanabilir.

Ben de Haziran ortası itibariyle turuma başlayacağım. İlk duraklarım Gelibolu ve Gökçeada olacak.

Not: Bir de ek olarak Saros Körfezi'ne (Gökçetepe Tabiat Parkı) gitmenizi öneririm. Gelibolu'dan yaklaşık 60-70 km uzaklıktaydı yanlış hatırlamıyorsam.

ebayusuff bunu beğendi.
  8. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Antecurs

Mat aklımda. Kaliteli marka önerilerine açığım. Hakkında hiç bir bilgim yok.

Yine çadır içi aydınlatma. Hiç bilgim yok ne tür alınmalı hangisi kalitelidir. Görüldüğü üzere sadece kaliteli ürünelri seçmeye çalışıyorum. Bu doğrultuda önerilere açığım. Fiyat ikinci planda.

Yedek lastik daha mantıklı doğru. Ancak bire bir bu bisiklete göre ölçüleri nasıl olmalı. Dış lastiktemi yazar. Yoksa 28 inc olan her lastik uyar mı? bir de marka önemli mi hangi marka almalıyım.

Diğer kimyasalları kullanmayı sevmiyorum. doğal bir şeyler bulurum.

@Antecurs

Evet özellikle güvenli ve konforlu olmasına dikkat ettim kolduğun. Bu koltuğun başlığı da uzayıp kısalabiliyor. O da ayrı bir avantaj. Çocuğun boyuna göre. Videolarda görebilrisiniz

Bulent A. bunu beğendi.
  9. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bulent A. bunu beğendi.
  10. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Antecurs

siz böyle deyince bi servisini aradım istanbulda rastgele metin bisiklet adında. 28 inc dunya kadar var bulunur dedi. ölçü olarak 700*32-35-38 olur dedi. tabi bu eni oluyor herhalde. birebir kaç kendi ölcüsü onu bilmiyor.

bakarım artık. iç lastik çok önemli degil herhalde marka olarak. önemli olan doğru ölçüde alabilmem. umarım alırım.

11. gokhantig

gokhantig El Pájaro

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kabatepe Limaninda Mephisto Sea Food'un bahcesinde kamp kuruyoruz biz de. Kabatepe - Alcitepe zorlu bir parkur yanliz %12-13 eğimler var ve çocukla sikinti olabilir. Ayni sekilde Behramli - Kilitbahir yolunda da sahil yoluna ciktiginizda yolun dar olmasi guvenlik acisindan sikinti yaratmasin..

12. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çocuk için bunaltmayıp güneşten koruyan bir şapka ve güneş kremi almayı unutmayın :)

ebayusuff bunu beğendi.
  13. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    bu arada bobike tour exclusive çocuk koltuğu ve zefal raider ön bagaj geldi. Koltuk bir harika. şimdi çocuk olup gezmek vardı babanın ardında. biz küçükken böyle ürünler nerede. hayalimizden bile geçmezdi.

bisikletsepeti.com a teşekkür ediyorum. Hızlı kargolama yaptılar. Ürün hakkında bana dönüş yapıp zaten üzerinde olan aksesuarı ayrıca sipariş etmiştim yoktur diye. arka lamba. bunun için beni arayıp bilgilendirdiler. çok güzel ambalajlamışlar. içine ihtiyacım olan bir iki hediye de bırakmayı unutmamışlar.

bagajı nasıl takacagımı bilmiyorum. çocuk koltuğu için yeterli official video var ancak bagaj için rastlamadım. bir video linki falan verirseniz memnun olurum.

Bulent A. bunu beğendi.
  14. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    VAUDE | Discover Pro Back - black

siparişi verdim trakyabisikletten. siyah buldular. ön bagaj çantası 370 lira waterproof

bu sparişleri verdim. yarın elimde olur inş.

Son düzenleme: 7 Mayıs 2015
  15. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Btwin Count 8 Kablosuz Bisiklet Sayacı siparişi verdim

bu ürünlerin sparişlerini verdim

16. pulka

pulka Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @ebayusuff

bozcaada da ayazma plajını biraz geçtikten sonra habbele koyunun orada kamping yeri vardır.orada çadır kurup konaklayabilirsiniz.

17. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Laken Çelik Jannu 0.75 L Siyah Termos

şayet bunun kılıfı varsa yarın siparişini vermeyi düşünüyorum.

belki değişiklik yapabilirim.

bir de önemli olarak kasklar kaldı. henuz karar veremedim ne alsam diye.

kask tavsiye edin arkadaslar ufaklık ve benim için. pek çok kaska baktım yorum okudum. ancak netleşmedi zihnimde. görmeden almak sıkıntı. görme imkanım yok çanakkale köyüynde. ben ve 5 yaşında ufaklık için. kafa ölçülerimiz 53.5 ve 59 her halde S ve L olmalı ölçü olarak.

Kalite olarak iyi olsun rahat ancak çok mesela 100 150 yi geçmesin diye düşünüyorum. ufaklık için arkasında aydınlatma olabilir. sever öyle şeyleri. birde her ikisinde arkadan ayar düğmesi sonra hafiflik ve sağlamlık önemli.

100 150 dediğim her birinin fiyatı ayrı ayrı olarak olabilir.

Bulent A. bunu beğendi.
  18. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çadır uyku tulumu mat gibi kamp gereçlerini aldınız mı bilmiyorum ama husky almanıza gerek yok ikisinide kullanan biri olarak söylüyorum, dechatlondan forclaz 2 yada daha hafif ve düşük model bir çadır yine forclaz ın 700 gr lık uyku tutlumu ve a 200 ultralight şişme mat tavsiye ederim, mat olarak şişme mat alırsanız özellikle ufaklık çok rahat eder keza sizde yoksa eğerki ilk tecrübeniz olucak ise matla imtihanınız olur ve heryeriniz tutulur oyüzden şişme mat almanız çok daha yararlı olacaktır ayrıca boyut olarak ta daha ufak

Bulent A. bunu beğendi.
  19. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Yiğit Kirazpınar
    Çadır almıştım husky

Şişme mat iyi olur deniyor evet.o nedenle şişme alırım. Dediğiniz markaları göz önünde bulunduracağım

Bu arada aldığım herşey hakkında sıfırdan bilgileri önce büyük ölçüde forumdan sonra netten edindim ona göre ne alacağıma karar verdim.

Genelde iyi ürün tercih ettiğimi düşünüyorum.

Hatta bu markaları şimdi inceleyeyim

Bulent A. bunu beğendi.
  20. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @ebayusuff yanlış anlasılmasın husky nin ürünleri çok iyi evladiyelik denecek cinsten ben sadece çok soğuk havası yağmuru çamuru olmayan turlar için masrafa girmeyin diye söyledim yoksa husky çadıra laf yok bende falcon modeli var kışın karların üstüne kur fırtınada bana mısın demez :)

genelde değil bence seçtiğiniz ürünlerin hepsi çok iyi konuyu heyecanla takip ediyorum parçalar geldikçe fotoğafta koyarsanız çok iyi olur :harika:

Bu arada dazer yani köpek kovucu ve biber gazı almanızı tavsiye ederim yanınıza dazer köpekler için biber gazı ise iki ve dört ayaklı hayvanlar için