Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gel sele kılıfı taytın yerini ne kadar tutar?

Konu, 'Giyim' kısmında talha yavuz tarafından paylaşıldı.

1. talha yavuz

talha yavuz Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar ülkemizde malum tayt giymek çokda normal karşılanmıyo ve hep giyemiyoruz,gel sele kılıfı taytın yerini ne kadar tutar acaba?ben henüz 2sinide kullanmadım

2. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Gel sele veya kılıfı ben de kullanmadım ama olumlu olacağı şüphesiz. Kullanım amacına göre jelli sele yeterince geniş ise padli tayta pek gerek kalmaz.

talha yavuz bunu beğendi.
  3. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    konfor açısından jel sele kılıfının pedli tayttan daha verimli olacağını düşünmekle birlikte ağırlığa dikkat ediyorsan tayt kullanmayı tercih edersin. bu arada tayt veya pedli taytı yaz-kış kullanabiliyorum. kışları eşofmanın altına, yazları şortun altına giyiyorum. tavsiye ederim.

4. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Jel sele kılıfları tayttan çok daha iyi iş görür ama ağırdırlar. Murat kardeşimiz konuya güzel değinmiş. Fakat bisiklet kültürünün ayrılmaz parçası tayt'ın sağlayacağı sürüş rahatlığını jel ile giyeceğiniz eşorfman veya şort ile yakalayamazsınız.

5. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    pedli tayt'ın sadece ped kısmına takılmayalım bence.. Evet pedli kılıfların pedleri daha kalın ve konforlu taylara göre.. Ama sunu da unutmayalım; üstümüze pamuklu kumaştan tshirtler yerine nefes alan kumastan formaları neden giyiyorsak taytta da aynı durum vardır. Teri dışarı aldırmak tene nefes aldırmak. 3 Tane jelli kılıfı üst üste takın belki poponuz nasır tutmaz ama o nem pişiklere kızarıklıklara hatta teniniz duruma uygunsa plonidal sinüs e dahi sebep olabilir.

Önceliginiz konforsa pedli kılıf alın saglıksa pedli tayt...

not: plonidal sinüs halk arasında kıl dönmesi de denen ama aslında kıl dönmesinden de beter olan nemli ciltte açık gözeneklerden içeri saç ya da diğer kopmuş vücut kıllarının girip yuvalanmasıyla oluşan illettir.

6. alper turan

alper turan Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    pedli tayt kullanıyorum normal havalarda gayet rahat günde 60 kilometre yol yaptım yinede rahatsız etmedi.(bayır çıkarken çok terlediğim için kısa süreli rahatsızlık verebiliyor).yağmurlu havalarda arka lastiğin attığı yağmur içine doluyor ve altınızı ıslatmışşınız gibi bi his veriyor tek kötü yanı bu.jelli koltuk kılıfı kullanmadım ama rahatsız olmadan kullananlar var.

7. cahitacil

cahitacil Kıdemli Üye

Adı:
    Cahit AÇIL
    Seviye:
    Evet ben jelli sele kılıfı kullanıyorum. Kipadan almıştım. Ağır yalnız ağırlık benim için çok önemli bir sorun değil. Ve çok rahat tavsiye ederim.

talha yavuz ve nükleer kedi bunu beğendi.
  8. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Ben yillar once kullanmistim jelli kilif, hem koku yapiyor hemde kayiyor. Dag bisikletleri icin uretilmis pedli sortlar var, hem cok fonksiyoneller hemde estetik duruyorlar.

9. gökhan aksoy

gökhan aksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    jelli sele kılıfını kesinlikle alma derim. ağır olması, sele üzerinde kayması, çirkin görüntü oluşturması, sağlıksız olması en önemli sebepler. bence iyi bir sele ile kullanılan iyi bir taytın konforunu kesinlikle veremez. ben bendeki jeli attım kullanmıyorum artık.

10. İlker ELLİDOKUZOĞLU

İlker ELLİDOKUZOĞLU Aktif Üye

Seviye:
    şortun altına giyme fikri süpermiş. inan aklıma hiç gelmemişti. bende bu taytı nasıl giyicem diye düşünüyordum. teşekkürler fikrin için.

11. İlker ELLİDOKUZOĞLU

İlker ELLİDOKUZOĞLU Aktif Üye

Seviye:
    bahsettiğiniz pedli şortları nerden bulabiliriz.

12. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bazen forumda da satılıyor...
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=46341

İnce tayt-iç çamaşırı tarzı ürünler de var:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=51304

Yurtiçi bazı mağazalarda da tek tük bulunuyor...Ancak pahalı oluyorlar(80-100 tl'den başlıyor..Marka olanlar 150-200 tl maalesef).

http://www.yesilbisiklet.com/pazar/...%2D++AYAKKABI&p_alt_cat_id=136&p_prod_id=1991

http://2teker.com/2008/05/15/test-specialized-enduro-sort/

Aşağıdaki linkte bir arkadaş kendisi yapmış...Bu konu daha da geliştirilebilir...Sadece kaliteli ped satan bir yer bulabilsem; Kısa pantalon veya şort içine cırt cırt ile tutturup,giyeceğim...Ped satan bir yer bulmak lazım...

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=561&isim=Bisiklet+i%E7in+tayt+ve+%FEort+pedi+yap%FDm%FD

İlker ELLİDOKUZOĞLU bunu beğendi.
  13. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    İlker ELLİDOKUZOĞLU bunu beğendi.
  14. peki tayt konusunda hem ekonomik hemde iş görür birşeyi nerden bulabilirim???

ekonomik derken 20liralık taytlardan bahsedenler olmuş. kısa sürede okey uzun mesafede yine acıtıyor diyorlar bunlar için. ben arada bir nadirde olsa 50km vs katedeceğimi düşünüyorum. ayrıca sele çok rahatsız ediyor bisikleti daha yeni aldım ilk gün 40km yaptım sanki kemik ezilmesi olmuş gibi hissediyorum. 3gündür ağrısı geçmedi. tayt olduğu zaman ağrı sorunu ortadan kalkarmı ? ayrıca tayt üzerine eşofman giymek terin dışarı atılması konusunda engel taşır mı? işimi görebilcek bir tayt kaça mal olabilir ?

15. ayrıca tayt alınırsa jel seleye ihtiyaç kalırmı? ikisi birden olursa nasıl olur ?

16. musa yıldırım

musa yıldırım Üye

Seviye:
    jelli sele kılıfını direk sele üzerine takmadan bir dikiş makinası ile uygun yerlerinden dikerek hem kayma hemde estetik durması sağlanabiliyor. ben bu şekilde kullanıyorum çok memnunum

17. Ali C. Işık

Ali C. Işık Yeni Üye

Seviye:
    Geçen hafta moroutletten 2 adet aldım 20 liraydı makul fiyata ,makul kalitede şortun altına giydim işimi gördü.Daha önce berbat bir selede(bianchi thomisus 91 model efsane bisikletin efsane selesi) jel sele kullanmıştım inanılmaz rahat sadece seleyi biraz büyük gösteriyor okadar...

18. abdullah gökduru

abdullah gökduru Aktif Üye

Seviye:
    bu mor outletin ürünlerine netten ben de baktım ama gözle görmeyince pek güvenemiyorum. 20 tl ye satılan tayt var pedi falan nasıl acaba? alan arkadas detaylı fotograf cekse koysa diyorum.

19. Ali C. Işık

Ali C. Işık Yeni Üye

Seviye:
    Önceki mesajımda belirttiğim gibi fiyat ve kalite makul düzeyde.Daha önce pedli tayt kullanmadığım için karşılaştırmalı ürün yorumu yapamıyorum. Ped kısmı biraz ince olmasına rağmen hiç ped olmamasından iyidir diye düşünüyorum.

Umarım resimler bir fikir verir...