Geçmeyen baş ağrım

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
Cuma günü hava kötüydü yağmur ve rüzgar vardı, duş aldım ve dışarıdaki bir işimi halletmek için kendimi sokağa attım. Cuma gününden bu yanada baş ağrısı oluştu ve şuan itibariyle devam ediyor. Aslında ağrı şeklinde değilde basınç hissediyorum, eğilip doğrulurken ağrıya acıya dönüşüyor. Geralgine, parol, analjezik olmak üzere 3 ilaç kullandım fayda etmedi. çok sağlıklı biriyimdir en son hastaneye ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum bile o derecede az hastalanıyorum. Başım ağrısa bile bir ağrı kesiciyle 3-4 saat içinde geçiyordu. şimdi ise geçmiyor. Bu tür bir şey yaşamış olan varmı?

Scudo

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@özcan parlakoğlu

Geçmiş olsun Özcan bey, tarifiniz yaşadıklarımla bire bir uyuyor... Eğer öyleyse, sizde de sinüzit başlamış olabilir... :( Rüzgâr ve soğuk özellikle çok sızı yapar... Acil şifalar dliliyorum.

• Beğen
Tepkiler: özcan parlakoğlu

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
geçmiş olsun. yağmurlu havalarda benim de başım hafiften ağrımaya başlıyor. denildiği gibi sinüzit başlangıcı olabilir.
bir de gerilim tipi baş ağrıları oluyor onlar da kafada basınç yapıyor ama o psikolojik biraz.
eğer baş ağrınız 5 günden fazla devam ediyorsa bir doktora görünmenizde fayda vardır diyorum.:)

• Beğen
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
Öncelikle geçmiş olsun! Kaç saat önce ve kaç mg'lik ilaçlar aldın bilmiyorum ama majezik baş ağrısıda dahil olmak üzere hemen hemen her ağrıya iyi geliyor,bu tavsiyem sadece bu gecelik ağrını kesmesi için,soğuk alğınlığının başlangıcı gibi belirtiler yarın sabahtan itibaren vitamin takviyesiyle birlikte soğuk alğınlığı ilaçları alıp birazda dinlenirsen,yırtarsın:)

• Beğen

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Benim yüksek tansiyon sorunum var ve benzer ağrılar eşliğinde bu sorunu farketmiştik umarım yoktur ancak ağrı geçmezse bir de tansiyonunuzu ölçün, geçmiş olsun.

• Beğen
Tepki
25
geçmiş olsun:S eğer rüzgarlı havaya duş alıp çıkmışsan, ve burnunun üzerinden kaşlarının üzerine olan bölgede basınç hissediyorsan, gözlerine hafif ağırlık geliyorsa sinüzit başlangıcıdır:( çok dikkat etmelisin (ki sinüslerin tamamen dolmasın), bir an önce doktora gözükmende fayda var. böyle bilinçsiz ilaç tavsiye etmeyi sevmem kesinlikle, çünkü herkesin bünyesi farklı, ters etkiler yaratabilir. tekrar geçmiş olsun..

• Beğen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bende aynı problemi yasıyorum diğer abi ve kardeslerin dedigi gibi büyük ihtimal sinüzit başlangıcı ama tabi bi doktora görünseniz daha doğru olur

• Beğen
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
Merhaba ben bilinçsiz ilaç tavsiyecisi!!!

Özcan arkadaşımızın geceyarısı "bir türlü geçmeyen baş ağrım" diyerek açtığa başlığa daha önce aldığı ilaçlarıda dikkate almasını söyleyerek(-ki muhtemelen önceki aldığı ilaçlarda bilinçli doktorlar tarafından söylenmemiştir) sadece bu geceyi geçirmesine yardım etmek amaçla söylenmiştir ve devamında soğuk alğınlığına dair bir durumsa herhengi bir ilaç yada tedavi söylemeden sadece vitamin alamsını söyledim!!

Dilerim yarına bir şeyi kalmaz ama devam ederse baş ağrısı doktora gitmesini söylememe herhalde gerek yok!!!

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
şuan için bir burun akıntısı söz konusu değil, ama burun kökünde bir basınç hissediyorum , solunum yolları açık, rahat nefes alıyorum

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Özcan Günaydın,
Umarım düzelmişsindir.Başını sürekli sıcak tutacaksın.Yani bere takıcaksın.Özellikle alın bölgeni soğuk ve rüzgardan koru.Evde gece yatarken bile bereyi hiç çıkarma.Sadece çıkarman gereken bir ortama girdiğinde çıkar.Burnun akmaya başladığında rahatlarsın.Tabi KBB uzmanı doktor'a da git ki ilaçlar versin.
Geçmiş olsun.

• Beğen

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
sinüzit,migren,tansiyon vs hepsi olabilir,olmayabilir,başka şey olabilir,ilkbahar ve sonbahar aylarında çok görülen bir durum,ancak uzun süre geçmeyen ağrıların gösterilmesi gerekir...

• Beğen

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Bisikletçilerde çok sık görülen bir problem tam bir baş belası "SİNÜZİT"ortamı elverişli hale getirmişsin rüzgar,soğuk ve alınan duş sonrası maruz kalınan hava akımı,ilk etaplarda alın ve göz bölgelerinde dayanılmaz ve dalga dalga gelen ağrılar,eğilince basınçtan doğan zonklama,burun tıkanıklığı var ve sümkürdüğünde hafif kanda geliyor ise Bu teşhis birebir doğrudur..Yazmış olduğun baş ağrısının 2 nedeni daha vardır.bunlardan birisi antrenman sonrası alınan duştan sonra kendisini belli eden yüksek tansiyon bir diğeride hemen hemen herkesin başına gelebilen boyun fıtığı tetiklemesinden kaynaklanan ve baş,omuz ve kollara bile etki eden ağrılardır..Çözümü ağrı kesicilerde değil, doktorun koyacağı teşhis sonrası tedavidedir.fazla ihmal etmemende fayda vardır..Sağlıcakla kal..

• Beğen

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Kesinlikle bir doktora görün!
Bir de şu var; AMETİST taşı baş ağrılarına iyi gelir :)
Ametist taşını yatak odana hatta yastıgının altına koyup öyle uyu, daha guçlü bir etki için alın bolgende biraz beklet çok iyi geliyor.
Bir de ceviz var, baş ağrısı için. Cevizi akşamdan bir bardak suda bekletip her sabah bu suyu iç, bir kaç gün yap böyle baş ağrın geçecektir :)
Benim pek başım agrımaz ama annemde migren var ve ametist taşını kullandı iyi geldi, denemekte fayda var bence :)
Sinüzit için de bir kaba tuzlu su yap, deniz suyu veya okyanus suyu diye eczanelerde de satılır onlardan da alabılırsın. Mesela bunu kullanmadıgın bir suluğa koy ( suluk başlığı olan pet şişeler de olabilir) Başını öne eğip sağ burun deliğinden bu suyu içeri doğru fışkırt. Su sinüslerini temizleyip sol burun deliğinden akacak. Bu yöntemi de her gün yapabilirsin, tuzlu suyu kendin hazırlayacaksan kaya tuzu veya deniz tuzu kullan, çok tuzlu olmamasına özen göster :) Bir küçük su şişesi için bir çay kaşığı yapıyorum ben.
Geçmiş olsun :)

• Beğen