Geçen Hafta Ölüyormuşum Az Kalsın

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Geçmiş olsun, eski sağlığına kavuşmanı dilerim...

• Beğen
Tepkiler: S26
Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Ders olsun,gibi cümleler kurmanın bir anlamı yok,bu tür cümlelerle moral bozup,üzmeyelim lütfen..

keşke Serden arkadaşımız kaskını taksaydı,ama işte hepimiz bu hayatta,ciddi hatalar yapmışızdır..

sevgiler saygılar..

Serdan arkadaşımıza da tekrar geçmiş olsun,istirahatler

• Beğen
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
çok geçmiş olsun Allah sağlık versin cümlemizi kazalardan ve belalardan korusun

• Beğen

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
çok çok gelmiş olsun hocam ilk müdahaleyi doktorun yapması çok iyi olmuş.

• Beğen

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Kardeşim geçmiş olsun.Umarım tekerrür etmez.Allah beterinden korusun.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun hepimizi, uçurumun kenarından dönmüşsünüz resmen, neyseki şimdi iyisiniz

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Yazmam gerekir mi bilmiyorum ama bu olay nedeniyle bisikleti ve/veya motoru bırakacak değilim. O araç yaya birine de çarpabilirdi sonuçta. Sadece kendime kızıyorum ben güvenlik önlemimi almadım diye. Herkes hata yapar, kazalar olur ama bu hata falan değil, bildiğin salaklık. Bu nedenle kızıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Levent_K

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Serden Us

Kaza sonrası benim de yaşadığım bir psikoloji bu ama aslında kendimizi suçlayıp üzmenin bir anlamı yok.
Yaptığım trafik kazasında suçlu tamamen ben olsam da neyin nasıl geliştiğini dahi hatırlamıyorum. Ne yapayım şimdi, kendimi dağlara taişlara mı vurayım. Oldu işte... :(
Bu noktada kendinizi üzmek yerine hayatta olduğunuza dair teselli bulun ve suçlu tarafın da haddini bildirin.

Forumdaki diğer arkadaşlara da bir mesajım var:
Çağlayan haklı, kask mask deyip da Serden'i üzmenin bir anlamı yok. Gün geldi hepimiz kasksız pedala bastık. Adamın yarasına tuz basmayın lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan ve S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Yok yok, ben bu yüzden üzülmem. Trafik kazasında da suçlu tamamen ben değildim. Hatta kask takmamak dışında suçum yoktu, hakkım olan yolda kurallara hız limitine uygun gidiyordum. Suçum olsaydı bile olan oldu, adı kaza bunun. Ama başıma gelecek hasarı ilk binerken alacağım önlemlerle minimize etmem mümkündü ve o önlemleri almadım. Biz bisikletçilerin tamamının minimize etmeyi bilmesi ve uygulaması gerekiyor. Hatta trafikte arabadan sayılmayan her araç sürücüsünün birebir uygulaması gerekiyor.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam çok geçmiş olsun. Gerçekten üzüldüm. Kesinlikle hakkınızı arayın. Kaza anını hatırlamadığınızdan yola çıkarsak, eğer kask taksaydınız, minimum düşme tekniklerinin artısı olarak belki çiziksiz atlatabilirdiniz. Tabi olmuşa çare yok. Her işte bir hayır vardır. Hem eğer durumunuzdan şikayet etmezseniz durum fazlasıyla lehinize döner. Yanlış anlaşılmasın, arabayı tabiki şikayet edin de yani anormal derecede ah çekmemekten bahsediyorum. Çünkü burada çok şükür ölmediniz de ölüme çare yok(insanoğlunun çare bulamayacağı tek olgu ölüm). Sonrasında sabrınız, size selamet olarak dönebilir. Tekrar geçmiş olsun.
Vesselam.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Olay garipleşiyor gibi biraz arkadaşlar. Çarpan aracın yakınları sürekli arıyorlar ve tekrar tekrar üzgünlüklerini dile getirerek ziyaret etmek istiyorlar. Ama ben bu işten kıllanmaya başladım. Tamam ben şikayetçi olmayayım diye geliyor olabilirler, bu aklımda. Ama 1.si ben ölmedim etmedim, iyileşiyorum. 2.si ise ben şikayetçi olmasam ve tazminat davası açmasam bile bana çarptıktan sonra arabayla bir elektrik direği ve bir bahçe duvarını yıktığı için kamu davası açılacak. Yani mahkemeden kurtuluşları yok. O zaman bu ısrar niye olabilir? Ciddi anlamda vicdanları sızlamış olabilir mi? Yok ama bu devirde bu kadarı olmaz... gibi düşüncelerle aklım sürekli meşgul. Kaldı ki kaza sonrası şöför değişti diyenler bile var görgü tanıklarından. Ama şöför olarak bana iletilen ve raporlara giren isim; diğerinden daha genç ve 3 çocuk sahibi biri. Ayrıca tek ayrıntılı ve en net video görüntüsünü polis almış ve dava dosyasına eklenecek diyor, bana vermiyor. Özellikle benzer konuda tecrübesi olanlar veya bu işlerden anlayanlar varsa fikir verebilir mi?

CenkJK

Daimi Üye
Tepki
82
Bisiklet
Kron
öncelikle geçmiş olsun , bu tür durumlarda bildiğim kadarıyla sadece size dahi çarpmış olsa ve siz şikayetçi olmasanız bile emsal teşkil etme açısından devlet herşekilde kamu davasını acıyor . Öte yandan belirtmiş oldugunuz gibi sizinde kaskınız yok ise ve buda kayıtlara düşülmüş ise ( karsı taraf şikayetçi olursa ) sizede bir dava açılabilir. Ama şikayetçi olmadıkları için problem yok . Öte yandan kendi fikrimide sölim bence sürekli sizin aramalarının sebebi Allah korusun size bir şey olmasından korktukları için ( vicdan muhasebesi ) sizin aradıklarını tahmin ediyorum , sonucta bu bir insan hayatı . Şöle bir durumda var büyük ihtimalle kazaya karıstığınızdan ötürüde size bir savcılıktan kağıt gelebilir kaza ve dava ile ilgili yanlış hatırlamıyorsam şikayetçi olup olmayacağınızı öğrenmek için , eğerki başvuru yapmaz isenizde bu evrak zaman asıma ugrama durumu oluyor . yani sonuc olarak sizinle ilgili bir durum olduugunu düşünmüyorum ben

• Beğen

SelimDurmak

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
çok geçmiş olsun. herkes içinde bi örnek ders olsun
abi size şöyle birşey diyebilirim eğer kamu davası olursa ve kamera görüntüleride mahkemdede sunulursa direksiyondaki şöförün değişip değişmediği görülür. ama kamera kayıtları varsa tabi. birde sizin dava açıp şöförün değiştiğini görgü tanıkları ile sunarsanız belki olay belli olur. bunun farklı olayı ailecek biizmde başımıza gelmişti o sebepten söyledim

• Beğen

ermang

Üye
Tepki
50
İsim
Erman
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Serden Us

Serden Bey öncelikle çok geçmiş olsun. Sürücünün yaşı önemli değil. Size çarpan kişinin yer değiştirdiğini düşünüyorsanız o kişinin araç kullanmasına mani olacak bir eksiği ya da kusuru vardır. Örneğin ehliyeti yoktur, alkollüdür, aranıyordur vs. Her ne kadar özür dileseler de siz şikayetinizi geri almayın. Çünkü bu kazaya sebebiyet veren kişi ya da kişiler bunun cezasını almazlar ise çok değil 1-2 ay içinde aynı süratle ve aynı cehaletle araba kullanmaya devam edecek ve belki sonuçları daha büyük bir kazaya sebebiyet verecek, belki birilerini öldürecek. Asıl o gün siz vicdan azabı çekersiniz. Onların şu an vicdan azabı sandıkları şey ceza korkusu. Bu ülkede bir çok olay cezasız kaldığı ya da yeterli cezalandırılmadığı için tekrar ediyor. Size birşey olsaydı, hiçbir özür, hiçbir kefalet ailenizin acısını dindirmeyecekti. Şikayetinizi geri çekmeyin. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Serden bey sağlıklı haberlerinizi bekliyoruz,nasılsınız umarım sağlığınızda ilerleme vardır..

tekrar çok geçmiş olsun şifalar dilerim..

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Ağrılarda pek değişiklik yok ama sonuçlara göre varmış. Gerçi ağrılar yanıltır çünkü ağrı kesici veriliyordu yoğun olarak, bunun sayısını düşürmeye başladık.
Teşekkürler ilgileriniz için.