Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçen Hafta Ölüyormuşum Az Kalsın

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    12 Eylül Perşembe sabahı... Normal bisiklet değil belki ama o da bir 2 teker olarak, elektrikli bisiklete bindim. Bir arkadaşımıza kargo göndermek üzere yola çıkıyorum. Mesafe eve 500 metre falan. Hemen kargoyu yapıp bakkala uğrayıp eve kahvaltıya geleceğim... Garaj kapısını açtım ve çıkıyorum yola. Kısa mesafe diye kaskımı (motor kaskı) takmıyorum. Garajdan çıktım, ilk ana yola çıkıp sola dönüp gideceğim. Sola baktım, gelen yok. Sinyali verdim ve yolun ortasına geçtim. Bir ara aynadan baktım ve arkadan bir arabanın hızla geldiğini gördüm. Gazı, belki kurtarabilirim diye, sonuna kadar sıktım.

Aradaki hiçbir şeyi hatırlamıyorum, ilk hatırladığım nokta yoğun bakımda kendime geldiğimdi ve arada bir uyanıp sonra tekrar uyuyordum.

Bu hatırlamadığım kısımda araba gelmiş ve bana çarpmış. Kaza raporuna göre motoru araçtan 10 metre ilerde, beni de motordan 10 metre ilerde bulmuşlar. Araba ise karşı şeridin dibindeki sitenin bahçe korkuluklarına ve oradaki elektrik direğine çarparak durmuş. Bakkalın anlattığına göre Ümit Hastanesinin sahibinin eşi doktor muymuş hemşire miymiş, emin değilim; işte oradan geçerken kazayı görüp gelmiş ve benim kendi kanımda boğulmak üzere olduğumu fark ederek ilk müdahalede bulunmuş. Şu an onun sayesinde hayattayım, sağ olsun.

Sonra acile götürüp kafamda kırık olduğunu ve beyin kanaması geçirdiğimi aileme söylemişler. Durum kritikmiş, belki yaşar belki yaşamaz demişler. Sonra yoğun bakımda kendime geldim. Arada geçen hiç bir konuşma ve olayı, gelip geçen kişileri hatırlamıyorum.

Servise çıkardıklarında yemek yasaktı, kendim kalkamıyordum, sürekli kontrol altındaydım. İşte bugün kazanın üzerinden tam 1 hafta geçmiş durumda ve ben taburcu oldum. Bu arada kazaya neden olanların ailesiyle de tanıştım hastanede...

2 saniyelik yol bile olsa, bir daha kasksız çıkarsam 2 olsun. O gün kaskı taksaydım en kötü ihtimalle sadece sol kürek kemiği, sağ ciğer, sağdan 2 kaburga, 2 diz sıyrığı ve sağ kolda 3-5 çizikle iş tamamdı. Kafatası çatlayınca olay çok farklı boyutlara taşındı.

Bisiklet değildi, biraz da uzun gibiydi... Zahmet edip de okuduysanız ne mutlu bana... Bugün ilk kez internete oturabiliyorum o kazadan sonra...

2. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    geçmiş olsun :/

Serden Us bunu beğendi.
  3. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun, her zaman söyleniyor kaskın önemi. Bakkala giderken bile takılmalı. Eğer bisikletin üzerindeysen kask takılı olacak. 10 yıl hiçbir işine yaramaz, ama bir gün gelir hayatını kurtarır.
    Ders alınması için illa ki sizlerin de başınıza bir kaza gelmesi gerekmiyor. Kask-eldiven-gözlük üçlüsünü asla ihmal etmeyelim.

Berge Çelik ve Serden Us bunu beğendi.
  4. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gerçekten çok üzüldüm , geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız. Eskişehir'de trafik çok tehlikeli , herkes azgın boğa gibi araba sürüyor. Sağlıcakla hoşçakalın

Serden Us bunu beğendi.
  5. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam büyük geçmiş olsun... bir daha tekrarlanmaz inşallah... acil şifalar...

Serden Us bunu beğendi.
  6. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    üzerinde elektirik motor olan her araç 2 tekerli arabadır :) geçmiş olsun.

Serden Us bunu beğendi.
  7. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Özellikle motosiklet, elektrikli bisiklet gibi 2 tekerli motorlu araçlarda kask (en az 150 tl lik) korumalı mont (en az 250 tl lik) dizlik (en az 50 tl lik) ve olmazsa olmazlardan korumalı tam parmak eldiven (en az 40 tl lik) olmadan binilmez. Mesela bir motosiklet forumuna üye olup 50 tl lik kask önerisi diye başlık açarsanız oradaki arkadaşlardan temiz bir fırça yersiniz.
    Ama olay olmuş bitmiş tekrar geçmiş olsun. Aradaki anıları hatırlamamanız normal çünkü araba çarptığında şok geçirmişsinizdir ve kafanıza aldığınız darbeler kısa süreli bellek kaybına neden olmuştur muhtemelen.

Serden Us bunu beğendi.
  8. Gürhan Ünal

Gürhan Ünal Yeni Üye

Hemen evimin karşısında bu talihsiz olayı yaşamışsınız, gerçekten üzüldüm. Büyük geçmiş olsun, yaşayacak günleriniz varmış.

Serden Us bunu beğendi.
  9. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çok geçmiş olsun kazasız belasız günler herkese.

Serden Us bunu beğendi.
  10. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok büyük geçmiş olsun. Umarım kısa sürede iyileşirsiniz. Kafaya alınan darbeler baya zorlu oluyor. Allah sabır ve dayanma gücü versin...

Serden Us bunu beğendi.
  11. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Serden bey büyük geçmiş olsun. Allah şifanızı versin bir an önce. Hani derler ya "Verilmiş sadakanız" varmış. Size çarpan kişi hakkında işlem başlattırdınız mı? Tekrar büyük geçmiş olsun.

Serden Us bunu beğendi.
  12. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun dostum, acil şifalar dilerim.

Serden Us bunu beğendi.
  13. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Serden bey çok çok geçmiş olsun. Çok büyük badire atlatmışsınız. Bir hemşehriniz ve kısa süre de olsa tanışıp ayaküstü sohbet ettiğiniz bir forumdaşınız olarak, eğer ihtiyaç duyduğunuz bir şey olursa lütfen beni aramaktan çekinmeyin. Telefon numaram sizde mevcut.

Umarım en kısa zamanda toparlanır ve eski sağlığınıza (ve bisikletinize) kavuşursunuz.

Serden Us bunu beğendi.
  14. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun . Allah şifa versin .

Serden Us bunu beğendi.
  15. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun,ben kısa yolda pek kask kullanmazdım ama artık kullanmayı düşünüyorum.

Serden Us bunu beğendi.
  16. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun bu kazadaki kusur kimin tam olarak anlamadım. Sizin kusurunuz kask takmamak ama.

Serden Us bunu beğendi.
  17. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış

Serden Us bunu beğendi.
  18. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bir insan boyle bir habere sevinebilir mi diyebilirsiniz ama ben bu habere sevindim.Çok şükür atlatmışsınız.Ne kadar kötü sonuçlar olabilirdi tahmin edebilirsiniz heralde. Bahsetmek bile istemiyorum.Çok geçmiş olsun,Hep sağlıkla kalın.

Serden Us bunu beğendi.
  19. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Allah korumuş. Çok büyük bir kaza Allah kimsenin başına vermesin inşallah.. Kimbilir o hastane yerinde ne kadar sıkıntıj çektiniz.. Şöyle derler : Allah sevdiği kulunu sınarmış. Böyle düşünün moral olsun size. Tekrardan geçmiş olsun..

Serden Us bunu beğendi.
  20. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Geçmiş olsun.bir müsibet bin nasihatten iyidir derler ya sanırım bu olaydan sonra 10 metre bisiklet ile gidecek olsak kask takmamız gerektiğini bir kere daha anlamış olduk.

Serden Us bunu beğendi.