Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geceleri görünürlüğümüzü arttırmak için öneriler?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında bayramtok tarafından paylaşıldı.

1. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, dün akşam trafikte fark ettiğim bir şey var; bisikletimde ön far ve arka flaşör olmasına rağmen, araçlar beni ya hiç görmüyor ya da dibime kadar gelip sonra manevra yapıyorlar. Kendim de bazen araba ile giderken, karşıdan gelen araçların farlarından olsa gerek bisikletlileri görmekte sıkıntı çekiyorum. Ön far ve flaşörün dışında ne gibi önerileriniz var? Bir de bu ürünü bulabilecegim (Türkiye) bir yer var mı?
    http://bicycleoutfitter.com/product/fuelbelt-led-arm-band-106180-1.htm

2. orcunkaralar

orcunkaralar Aktif Üye

Seviye:
    çöpçülerin ve inşaat işçilerin giydiği sarı üzerine reflektör şeritli yeleklerden giyin. ben öyle yapıyorum. gerçi ben kendime özel yaptırdım ama en ucuz en pratik çözüm budur.
    bisikletinize de arkaya ciddi ışık veren çakar flaşörlerden koyup ön tarafa da yüksek lümenli bir far koyarsanız farkedilmemeniz mümkün değil. ama ucuzundan kendini bile zor aydınlatan far ve flaşör kullanmayın.

bayramtok bunu beğendi.
  3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sizi görmemeleri mümkün değil.Merak ettiğiniz sorunun yanıtı şu:Ruh hastalığı.Son anda manevra yapmayı bir halt sanmak,aniden sollamak,aniden durmak,aniden dönmek,şeklinde özetlenebilir.Bununla birlikte kask flaşörünü de tavsiye edeyim çok çok faydalıdır.Otomobilin yüksekliğini geçtiği için çok uzaktan dahi farkedilirsiniz.

Nüvit Becan, Gökhan Ö. ve bayramtok bunu beğendi.
  4. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bayramtok bunu beğendi.
  5. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Reflektörlü yelek, kask flaşörü ve jant reflektörü......
    Fazla etkili olmadıgını söylemişsiniz ancak bana kalırsa parlayan şeritler görünürlülüğü bir hayli arttırıyor. Bazı motorsikletlerde görmüştüm, cidden buradayım diyor. ( ancak linkte biraz abartmışlar gibi geldi. )

6. Onur Eryaman

Onur Eryaman Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sizi görmemelerinin nedeni belki arka ledinizin zayıf olmasıdır. Temel olarak güçlü bir arka led, sağlam bir ön far, bir de reflektörlü yeleğinizi giyerseniz bu iş tamamdır.

bayramtok bunu beğendi.
  7. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar,

İş Güvenlik Elbiseleri satan yerlerde kolaylıkla bulunulabilecek bir ürün:

Florasanlı yelek ya da reflektörlü ikaz yeleği olarak geçiyor. Fiyatı 5 ila 10 TL arasında değişen ürünün yanlardan esnemeli veya önden cırt cırtlı modelleri var. Renk olarak da genellikle sarı ve turuncu seçenekleri var.

Temsili görsel:

NOT: Fransa'da kask, ön ve arka aydınlatıcılar, uyarıcı zil ve reflektörlü yelek kullanımı neredeyse %100. Şehirler arası yollarda bisikletler için ayrılmış yollarda seyahat edenler için ise zorunlu gereçlerdir.

bayramtok ve emreseda bunu beğendi.
  8. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bayramtok ve yigitkirca bunu beğendi.
  9. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sizi görmemelerinin nedeni belki ledlerinizin ana aydınlatma ekipmanı değil de yardımcı ekipman olmasıdır. Şöyle ki ana aydınlatma ekipmanları 220 derecelik bir görüş açısı sağlar. Ancak son zamanlarda çok moda olan "kuru kafa" ledler gibi yardımcı aydınlatma ekipmanları dikey açıyla ancak görülebilir. Derya Bey'in koyduğu resimde kasktaki Btwin V100 sanırım. Bu da aynı şekilde. Ben Sigma Cuberider aldım bisiklet için. Çantama da btwini takıyorum.

10. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Bir hafta önce apartmanın içinden sele altı çantam ve içinde bulunan flaşör lambam çalındı.İdareten yeni bir tane almıştım ancak pek kullanışlı değildi. Bulunduğum ilin imkanları dahilinde ben de bugün geniş açılı, daha çok fark edilebilen bir ışık aldım. Her ne kadar sizinki kadar profesyonel olmasada umarım amacına hizmet eder.

11. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba,
    ben birkaç ay önce tekzen'den reflektörlü yelek aldım, 8 TL/adet. sanırım hala satıyorlardır.
    kazasız belasız sürüşler...Sağlıcakla kalınız...

bayramtok bunu beğendi.
  12. FYAZGAN

FYAZGAN Yeni Üye

Seviye:

Nüvit Becan bunu beğendi.
  13. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bazen görünmez olmak daha iyi sanki... görmezlerse üstünüze direksiyon kıramazlar, şişe atamazlar, dibinizden geçerken kornaya asılmazlar... falan filan..

mustafa tanrıverdi ve Nüvit Becan bunu beğendi.
  14. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    ön ve arka flaşörleriniz iyi aydınlatıyor reflektörlü yelekte kullanıyor iseniz sizi görmeyenler ya kördür ya da görmemezlikten geliyordur size yakın ani manevralarda bulunan bir aracı farkettiğiniz an dikkatli bir biçimde yavaşlayarak en sağa iyice yanaşın ve o aracın sizden uzaklaşıp devam etmesini bekleyin ya da önemli birşey varmış gibi durun ve kaldırıma çıkın bir süre sonra devam edin size biraz zaman kaybettirsede inanın bu sağlıklı bir yöntemdir

mustafa tanrıverdi bunu beğendi.