Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gece Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tolga Can tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga Can

  Tolga Can Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2013
  Mesajlar:
  281
  Beğeniler:
  128
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bisikletimi alalı 3 ay oldu. Henüz uzak bir yere gidemedim.
  işe git gel 20 km yol yapıyorum. Toplamda 3 ayda 300 km yol yapabilmişim.
  Akşam nasıl bir gaza geldiysem. Hiç durmadan ne kadar gidebiliyorum testine soktum kendimi.
  Güzergahım aslında gidiş yolundan geri dönmekti. Ancak her dönüş yerinde köpekler tarafından kovalandığım için düz gitmek zorunda kaldım.
  Karamanın olduğu yerde hayvan bakım barınağı var. herhalde köpekleri gece dışarı salıyorlar. işte orda top speed yaptım :D
  her 20 mt bir sağda ve solda köpek vardı. yanlışlıkla düşsem. yeseler kimse aylarca farketmez. Öyle de tenha bir yol bulmuşum. :(
  En sağlamı ise şehir içini gireceğim andı. Bayır aşağıya yoldayım. nasıl salabilirim derdine tam düşmek üzereyken yolun ortasında kulaklarını bana dikmiş bir pitbull gördüm. Görmem ile hızımı düşürmem bir oldu. ölü taklidi mi yapsam yer mi, ayaklarına kapanıp abi finon olayım mı desem, yoksa zaten ısıracak bari ölümüne ezeyim derdi ve telaşı içindeyken durakda bir teyze gördüm. teyze beni ve köpeği fark edince, benden daha erkeksi bir tavırla :eek:ha: şişşt eşşekoğlu eşek dedi. ben ilk başta düşüncelerimi okuyor sandım. :rolleyes: Meğer köpeğe diyormuş. Köpek hemen yoldan çekildi. Bende o bayırdan aşağıya nasıl gittim belli değil. inerken süratli indim ancak bi ara yavaşlayım dediğimde bisikletin hemen öyle pat diye duramadığını fark ettim. Ön ve arka freni aynı anda belirli aralıklarla takla atmadan sıkarak bisikleti yavaşlatmayı becerebildim. Motosiklet gibi durur sandım ama fark büyükmüş.
  Benim gece turumdan çıkardığım ders extra bir fener daha lazım. Biber gazım vardı. taşımazdım ama artık taşırım. Birde gece turlarımı şehir içindeki güzergahlardan oluşturacağım. ilk uzun ve gece turumu gerçekleştirdim. inşallah daha da güzel turlarla karşınıza çıkarım.

  Diğer köpeklerin hiç birinden tırsmadım. Ancak bahsettiğim köpek bunun ikiz kardeşiydi.
  Sadece sosyete değildi. takısı falan yoktu. :p

  [​IMG]

  Buda tek nefeste yapabildiğim yol ;
  [​IMG]
   
 2. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.626
  Beğeniler:
  4.271
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ne deyim geçmiş olsun... Bu köpekler hepimizin başının belası... Birde fren konusunda bisiklette ani olarak ön frene basılırsa takla atma ihtimali çok yüksektir. Arka frende bisikelti yavaşlatmak için tek başına yeterli değildir. Bunun her iki frenide beraber kullanmak gerekiyor...

  Gece sürüşlerinde en önemli ihtiyaç gece aydınlatması ve mümkünse fosforlu giyecekler... Bir tane temin edilecek fosforlu yelek işinizi görecektir....
   
 3. Tolga Can

  Tolga Can Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2013
  Mesajlar:
  281
  Beğeniler:
  128
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Motosikletin bana öğrettiği bir şey, sadece ön yada arka freni hiç bir zaman sıkmam. Dengeli duruşlarım vardır. Son noktaya kadar teker kitlemeden kombine yavaşlamaya çalışırım.
  Benim görünürlükten yana sıkıntım yok. Feneri sadece aşırı karanlık yerlerde önümü görmek için istiyorum. Gerçi benim fenerde çok iyi sayılmaz. 25 TL lik bir fener.
  Ledli ve kaliteli bir fener almak lazım. 5 mt önümü bile zorlukla seçtim. Görünürlük adına extra kol ve ayak bileklerime fosforlu bileklik takıyorum. Motosiklet ile uzun yolculuklarımda çok işime yaramıştı. bisikleti gece kullandığım zaman bunları da takıyorum. çok iş görüyor. tavsiye ederim. 5 TL .

  [​IMG]
   
 4. niyazi akarken

  niyazi akarken Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2013
  Mesajlar:
  303
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  sakarya
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  biz her gece 24:00 da korucuk yapıp dönüyoruz. kalabalık olduğumuz içinde köpekler bizden korkuyor. cuma natürköy c.tesi korucuk ve pazar gölpark vardı. ve hepsi gece turuydu.

  https://www.facebook.com/groups/bisiklet54/
   
 5. Tolga Can

  Tolga Can Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2013
  Mesajlar:
  281
  Beğeniler:
  128
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Ertesi sabah 06:00 kalktığım için o saattaki tur bana çok ters, Ancak cuma akşamı böyle bir aktiviteye katılabilirim.
  Benim turlarım ancak 20:00 yada 22:00 çıkışlı olur. Cuma-C.tesi geceleri hariç.