Gece turlara çıkanlara.10 tl'ye mükemmel bir fren lambası (kendi icadım)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Konu ve yorumlar çok güzel :) Faydalı ;)!! Emeği geçen "emre güven" arkadaşımıza teşekkürler.
Bu arada arka ışık o kadar parlak ki ben onu stop lambası değil de öne takarak önümü görmek istiyorum mesela; onun için beyaz ışık veren lambalardan temin edebiliyor musun ? "sadece öğrenmek istedim ve sana maaliyeti nedir?".. Güzel paylaşım olmuş ;)..

• Beğen
Tepkiler: emre güven
Scudo

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
@Süleyman Uzunköprü

evet ya ben onu unutmuştum.haklısın onlara olmaz.braz kablo cekmeyi düşünüyorsan.fren kolunun oraya bi anahtar yapman lazım.en mantıklısı bu cünkü.anahtar işine kafan takıldıysa.elektrkci bi arkadaştan yardım alabirsin.

saygılarımla mc_emre

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
@burak sumer

böyle daha iyi.eskiden devre ile yanıp sönüyordu.fren yaptıgımdada devamlı yanıyordu.ama hoşuma gitmedi.hep piller cabuk bitiyordu.hemde cok abartılı bişey olmuştu.bence böyle daha iyi,araba misali;)

saygılarımla mc_emre

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
@Zeki.Alper

teşekkür ederim..

evet her renk her ceşit led vardır.bu arada ledler cok ucuzdur.bu benim kulllandıklarımı 5tl'ye aldım.ama bunların beyazları önde o kadar hoş olmaz uzagı göstermez.ama daha güclüleri var.onların arkasına bi kart birde daha uzağa yansımasın icin led'in yanlarına yansıtıcı korsanız cok güzel bişey olur.hele bide 18 volt verirseniz.muhteşem bişey olur.ama böyle bişey yapmak icin araştırman lazım biraz.ama sonunda güzel bişey olacagından eminim..

saygılarımla mc_emre

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@emre güven

Bir zamanlar bende çok ugraştım.Selani pasajı karaköyde eskı yerındeydı şimdi oraları yıkılmış..Benım bahsettıgım 30 yıl önce

Çalışmalarınız güzel devam edin zevklıdır.

• Beğen

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Paylaşım için teşekkürler;)

Eğer ön tarafa koyup önünüzü aydınlatmak istiyorsanız power led kullanın (merceğiyle birlikte). Mercekli 2 tane power led mükemmle bir görüş sağlar.

Ayrıca 555'li Flip-Flop entegre ederek çeşitli modlarda ışık koordinasyonu sağlanabilir. Power lede potansiyometre koyup ışık parlaklığını ayarlayabilirsiniz, yeterki yaratıcı olun ;)

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
Teşekkür ederim arkadaşlar.bisikletimi sattım,adama kilometre,haznesini hediye verdim.ama fren lambamı cıkardım vermedim :) yeni bisikletime takcam onu :)

Cihan ÜRÜT

Daimi Üye
Tepki
69
Elinize sağlık. Maliyet 10 lira demişsiniz. Aynı görevi yapan 5 liraya da hazır lambalar var bisikletçilerde ama bende olsam kendi el emeğimle yaptığımı kullanırım. Yeni icadlarınzıı bekliyorum.

• Beğen

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
uygun fiyata çok güzel arka flaşörler var. 5 ledli. Aslında onlardan bir tane takıp fren teline eklediğiniz mekanizmayı da ona bağlarsanız çok daha şık durur diye düşünüyorum..

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
geceleyin önemli olan şık durması deyil benim icin önemli olan daha canlı bir stop lambası,onun icin bögle birşey yaptım.bide kullandıgım normal led deyil.su gecirmeyen power led'ler var 6 tane.onlar sayesinde sudan korkmuyorum,üzerindekilerle beraber yıkıyorum.bide power ledler daha kuvvetli oluyor.
O güzel yorumlarınız icin teşekkürler arkadaşlar.

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
@emre güven

Güzel olmuş hatta muhteşem...Ama akşamları arkandan gelen arabanın içindeki insanlar rahatsız olabilir diye düşünüyorum malum arka sis farı gibi aydınlatıyo mübarek aydınlatma miktarını biraz düşürürseniz o zaman daha da güzel olur hem arkanızdan gleen araçtaki insanlar veya sürücüde raatsız olmaz